FeaturedHaberlerOtomobil Sporları

WTCR 2019 sona erdi; Hyundai i30 N TCR zirvede!
Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA) tarafından organize edilen World Touring Car Cup’ta (WTCR), son hafta etabı Malezya’nın Sepang kentinde gerçekleştirildi.

Dünyanın en prestijli otomobil yarışları arasında gösterilen ve efsanevi pistleri takviminde bulunduran FİA – World Touring Car Cup 2019(WTCR)BRC Hyundai Team Pilotu Norbert Michelisz’in şampiyonluğuyla tamamlandı. Malezya’nın Sepang kentinde gerçekleştirilen son yarışta BRC Hyundai Racing Team Pilotu Norbert Michelisz, hafif yağmurla başlayan 10 turluk yarışı 2.4 saniye farkla kazanmayı başararak şampiyonluğunu ilan etti. Günün 2’nci ve 3’üncü yarışlarında kötüleşen hava şartlarına ve kırmızı bayrak kararına rağmen mücadeleyi bırakmayan Michelisz, son yarışında BRC Racing Team’in olağanüstü desteği ve Hyundai i30 N TCR’nin mükemmel performansı sayesinde Pilotlar Sıralaması’nda günü zirvede tamamladı.

Bu sonuçla BRC Hyundai Racing Team, 2018’de Gabriele Tarquini tarafından kazanılan zaferin ardından 2019 sezonunda da Norbert Michelisz ile şampiyon pilot çıkarmayı başardı. Dünyanın lider alternatif yakıt sistemleri üreticisi BRC’nin tüm teknik destek ve altyapılarını sağladığı takımın şampiyon olması BRC’nin benzinli motorlardaki uzmanlığını da göstermiş oldu.

WTCR 2019’un ardından BRC CEO’sundan açıklamalar

“Zorluklar şirketimizin DNA’sının bir parçası, bizler bu yeni zaferin tadını çıkarıyoruz” diyen BRC Racing Team CEO’su Massimiliano Fissore, “Asıl işimizde olduğu gibi motor sporları için de geleceği düşünüyoruz. Burada etkin çalışmalarımızla büyümek ve uluslararası otomotiv sahnesindeki varlığımızı daha da pekiştirmeyi amaçlıyoruz. Otomobil sporlarındaki çalışmalar, yeni teknolojilerin geliştirilmesinde önemli bir yatırım aracı görevi üstleniyor” ifadelerini kullandı. Yıl boyunca gösterilen özveriye ve destek verenlere teşekkür eden BRC Takım Direktörü Gabriele Rizzo, “Norbert’in kupa kaldırışını görmekten daha mutlu olamazdık. Bu kupanın ona 2018’i şampiyon tamamlayan takım arkadaşı Gabriele Tarquini’den geçmiş olması, takımımızın ne kadar iyi olduğunu gösteriyor. Bu seviyede olmamız bizim için gurur verici.” diyerek düşüncelerini ifade etti.

Baris Inselel

25 yaşında, Özyeğin Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi mezunu insan evladı. 4 teker ve 2 teker sevdasını Otopark.com çatısı altında sürdüren bir petrolhead.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu