Dikkat ÇekenlerFeaturedHaberler

Akaryakıt fiyatlarında değişiklik; Benzin düştü, motorin zamlandı
Akaryakıt fiyatlarında yaşanan değişimlerin arından EPGİS yeni bir duyuru yaptı. Buna göre benzine indirim, motorine zam geldi.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından (EPGİS) aldığı bilgiye göre akaryakıt fiyatlarında değişikliğe gidildi. Benzinin litre fiyatına 8 kuruş indirim gelirken, motorinin litre fiyatına 6 kuruş zam geldi.

Ankara’da ve İzmir’de ortalama 5,30 liradan satılan benzinin litre fiyatı 5,22 liraya çıkıyor. Benzinin litresi İstanbul’da 5,21 liradan 5,13 liraya kadar düşecek.Diğer bir yandan ise bir zam haberi mevcut. Ankara’da ortalama 5,40 liradan satılan motorinin litre fiyatı 5,46 lira olacak. Motorinin litresi İstanbul’da 5,30 liradan 5,36 liraya, İzmir’de ise 5,42 liradan 5,48 liraya çıkacak.

Akaryakıt pompa fiyatları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler göz önüne alınarak anlık olarak değişebiliyor. Son günlerde yaşanan artış ve inişlerin kaynığını da bu olarak gösterebiliriz. Yapılan hesaplamalar sonucu elde edilen fiyatlar, şehir, dağıtıcı kurum ve serbest rekabet gibi başlıklar nedeni ile değişiklik gösterebiliyor.

Etiketler

Baris Inselel

25 yaşında, Özyeğin Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi mezunu insan evladı. 4 teker ve 2 teker sevdasını Otopark.com çatısı altında sürdüren bir petrolhead.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı