FeaturedHaberler

İlk elektrikli ve yerli traktör bu yıl içinde geliyor!

Yetkililer elektrikli ve yerli traktör fabrikasının üretim çalışmalarının sürdüğünü ve 2020 içerisinde ilk traktörlerin görücüye çıkacağını açıkladı.

Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar (TAGEM) Genel Müdürü Özkan Kayacan, koronavirüsü sebebi ile video konferans eşliğinde bir dizi açıklama yaptı. Buna göre elektrikli ve yerli traktör çalışmaları tüm hızı ile devam ediyor. Saha çalışmaları salgın sebebi ile sekteye uğrasa da girişimin yakında bitirileceği söylendi.

Özkan Kayacan konu ile ilgili “Elektrikli traktör fabrikanın üretim bantlarının kurulması için çalışma devam ediyor. Bantlar kurulur kurulmaz üretime başlayacağız. Hedefimiz aslında ağustos sonu eylül başı traktörleri çıkarmaktı, bu süreç belki bir ay sarkabilir ama 2020 içerisinde ilk traktörleri banttan indireceğiz Allah izin verirse. Bunun için çalışmalar devam ediyor.

Şu an traktörü satıyoruz desem, bir gecede 1000 tane satılır. Çok fazla talep var çünkü yakıt gerçekten çok büyük maliyet. Biz mevcut yakıt maliyetinin yirmide biri gibi bir yakıttan bahsediyoruz, bu da herkesi cezbediyor. Talep çok fazla, satışta problem görmüyoruz. Yurt dışında bile alıcılarımız hazır. Traktörü banttan indirdiğimiz gün satış problemimiz yok.” şeklinde konuştu.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu