Dikkat ÇekenlerFeaturedHaberler

Oyak Renault, üretim konusunda kararını verdi
Koronavirüs salgını sebebi ile üretimi durduran Oyak Renault, yeni bir açıklama yaparak fabrikalarının geleceğine karar verdi.

Bildiğiniz gibi koronavirüs salgını sebebi ile birçok şirket üretimlerine ya ara vermiş yada tamamen durdurmuştu. Ülkemizde de Ford, Tofaş ve Oyak Renault gibi otomotiv devleri de aynı kararı vererek üretimlerine ara vermişti. Ancak gerek önlemlerin sıkılaşması gerek ise ekonomik sebepler ile kapanan fabrikaların tekrar açılması gerek. Bu öncü kararı ilk verenlerden biri Oyak Renault olarak önemli bir açıklama yaptı.

Yapılan açıklama ise şu şekilde oldu;

“Groupe Renault ve Oyak Renault olarak, ilk önceliğimiz her zaman çalışanlarımızın sağlığının korunmasıdır.

Başta T.C. Sağlık Bakanlığı olmak üzere ulusal ve uluslararası otoriteler tarafından paylaşılan bilgiler ve yönergeler doğrultusunda, çalışanlarımızın sağlığına yönelik gerekli tüm korunma tedbirleri, geçici duruş süresinde alınmıştır.

Bu doğrultuda, üretim faaliyetlerimize 27 Nisan Pazartesi günü itibarıyla yeniden başlama kararı aldık.

Üretimimize verdiğimiz geçici ara sırasında yapılan çalışmalar kapsamında, personel servisleri, üretim hatları, tüm çalışma ve ortak kullanım alanlarında sosyal mesafeyi ve korunma tedbirlerini kapsayacak şekilde gerekli önlemler alınmıştır. Bunlara ek olarak, ekiplerin çalışma saatleri de sosyal teması en aza indirecek şekilde yeniden planlanmıştır. Hijyen kuralları ve koruyucu önlemler hassasiyetle uygulanmaya devam edecektir.

Ayrıca, uyulması gereken yeni çalışma kuralları ve önleyici tedbirler konusunda tüm çalışanlarımız bilgilendirilmiş ve birim yöneticilerimize yönelik eğitimler gerçekleştirilmiştir. Üretime başlayacağımız ilk gün, tüm çalışanlarımız bu eğitimleri tamamlayıp işbaşı yapabilecektir.”

Baris Inselel

25 yaşında, Özyeğin Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi mezunu insan evladı. 4 teker ve 2 teker sevdasını Otopark.com çatısı altında sürdüren bir petrolhead.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu