FeaturedHaberler

Sıfır ve ikinci el otomobiller için taşıt kredisi paketi açıklandı
Mercedes GLC

Sürücülerin bir süredir beklediği sıfır ve ikinci el otomobil, motosiklet ve ticari araçları içeren, düşük faizli taşıt kredisi paketleri, kamu bankaları tarafından açıklandı!

Uzun zamandır beklenen bir gelişme sonunda açıklandı. Türkiye’de üretim yapan anlaşmalı firmalardan sıfır km binek araç (motosiklet dahil) veya ticari araç satın alacak bireysel/kurumsal alıcılara taşıt kredisi imkanı doğdu. Oranlar ise aylık yüzde 0,49 ile yüzde 0,69 arasında değişiyor. İkinci el binek araç ve motosikletler de de bir girişim mevcut. 0,82 faiz oranı ile 6 ay ertelemeli krediler duyuruldu. Üst limit ise 150 bin TL

Peki başvurular ne zaman yapılabilecek? Öncelikle kredi tutarının kasko değeri üzerinden özkaynak/yabancı kaynak üzerinden hesaplandığını hatırlatalım. 7 yaşa kadar olan taşıtlar bu kapsamda sayılacak. Taşıt kredisi paketi için başvurular 5 Haziran’dan itibaren yapılacak. İleriki günlerde özel bankaların da bazı teşvikler açıklaması bekleniyor.

Baris Inselel

25 yaşında, Özyeğin Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi mezunu insan evladı. 4 teker ve 2 teker sevdasını Otopark.com çatısı altında sürdüren bir petrolhead.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu