Dikkat ÇekenlerFeaturedHaberler

Yeni Citroen C4 tantıldı: Model artık oldukça iddialı!
Tamamen yenilenen Citroen C4, markanın düzenlediği online lansman ile tanıtıldı. Yeni C4 ve elektrikli e-C4, SUV standartlarındaki boyutları ve agresif tasarımı ile dikkat çekiyor!

Fransız otomobil üreticisi Citroen, kompakt hatchback segmentindeki C4 modelini tamamen yeniledi. Ayrıca C4’ün tamamen elektrikli bir versiyonu olan Citroen e-C4 de duyuruldu. Citoren’in yeni tasarım dilini tamamen yansıtan model, SUV standartlarında büyük çaplı tekerlekleri ve kişiselleştirme seçenekleri ile dikkat çekiyor.

Fransız marka, yeni C4 ile gelen programlanabilir hidrolik süspansiyon, Advanced Comfort koltuklar ve Smart Pad desteği gibi teknolojilerini de tanıttı. Citroen Advanced Comfort özelliği 20 adet sürüş destek sistemi ve gelişmiş bağlanabilirlik özelliklerini bizlere sunuyor. Ayrıca yeni Citroen C4’ün aerodinamik açıdan oldukça başarılı olduğunu da belirtelim.

Citroen C4

Kompakt sınıfta 1928 yılından beri yer alan Citroen, yeni C4 serisi ile 10. jenerasyona giriş yapıyor. Markanın Ami 6/Ami 8, GS/GSA, BX, ZX, Xsara, C4 ve C4 Cactus modelleriyle 12.500.000 adetlik satışa ulaşması dikkat çekiyor.

Yeni Citroen C4 ve e-C4 modelleri 31 farklı dış tasarım, 6 farklı iç tasarım ve zengin kişiselleştirme seçenekleri ile sipariş edilebilecek. Bu yönden geniş bir opsiyon seçeneği bulunan B-hatchback modelde kullanıcılara tam olarak özelleştirme imkânı sunuluyor.

Tamamen elektrikli Citroen e-C4’ün elektrikli motoru 136 HP güç üretiyor ve batarya paketi sayesinde 350 km menzil sunuyor. 110 HP ile 155 HP arasındaki benzinli  ve 110 HP ile 130 HP güç üreten dizel motorlar ise Euro 6d normlarını karşılıyor.

Dizel ve benzinli yeni Citroen C4’lerin Mayıs 2021’de Türkiye’de satışa sunulması planlanıyor. Tamamen elektrikli olan e-C4 modeli ise 2022’den önce Türkiye’de olmayacak.

MINI John Cooper Works GP2 Testimizi izlemek için BURAYA tıklayın

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Otomobillerle ilgilenen adam mod on : EAT şanzıman ve motor seçenekleri ile ilgi çekici duruyor.
    Sokaktaki her şeyi bilen dayı mod on : Yeğenim fransız alınmaz arıza yapar o arıza
  2. O kelebek camı gibi C sütunu tarafındaki camı arka kapı camlarıyla bütün yapıp arka camların açılışını iptal etseler dakka durmaz aldırırdım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu