Dikkat ÇekenlerFeaturedHaberler

Yeni Land Rover Defender Türkiye’de
Land Rover tarihinin en uzun soluklu modeli olan Defender’ın yeni nesili Türkiye’de satışa sunuldu. 1 milyon 30 bin TL başlangıç fiyatı bulunan model bayilerde yerini aldı.

Borusan Otomotiv’in Türkiye distribütörü olduğu Land Rover’ın yeni Defender modeli Türkiye’de satışa sunuldu. İlk kez 1458 yılında Amsterdam Otomobil Fuarı’nda tanıtılan 70 yılı aşkın tarihi bulunan modelin yeni nesili Türkiye’de satışa sunuldu. 4 Temmuz itibariyle bayilerde yerini alan model 1 milyon 30 bin TL’den başlayan bir fiyat etiketine sahip.

Yeni Land Rover Defender Türkiye’de ilk olarak Defender 110 versiyonu ile karşımızda. 240 beygir güç üreten D240 2.0 litrelik dizel ile motoru ile satışta S, SE, HSE ve First Edition olarak 4 farklı donanım seçeneği bulunuyor.

Land Rover Defender

Borusan Otomotiv Jaguar Land Rover Genel Müdürü Cem Uluğtekin, “Uzunca bir süre ülkemizde de üretilen bu efsane modelin en güncel versiyonu, kendine özgü tarzı ve yepyeni tasarımıyla beklemeye değer olmuş. Yeni Land Rover Defender, arazideki yetenekleriyle birlikte şehirde de konfor yaşatacak” açıklamalarında bulundu.

Yapılan açıklamaya göre, Land Rover’ın ‘Ekstrem Test’ prosedürlerine dayanabilecek şekilde tasarlanan ve D7x mimarisi üzerinde geliştirilen yeni Defender’ın bu yeni platformu, elektrikli güç aktarma organları ve bağımsız havalı süspansiyonu bulunuyor.

Land Rover Defender

Yeni Land Rover Defender, opsiyonel olarak sunulan 5+2 oturma konfigürasyonu ile de satın alınabiliyor. Kalabalık seyahat için en uygun kombinasyon ikinci sıra koltuklar açıkken bile 1075 litre bagaj hacmi sunan model ikinci sıra koltuklar katlandığında ise 1380 litreye kadar yükleme alanı sunuyor.

Yeni Land Rover Defender’ın 900 mm derinliğindeki sulardan geçebildiği de verilen bilgiler arasında. Ayrıca SE, HSE ve First Edition paketlerinde orta konsoldaki buzdolabının standart olarak sunulacağı da açıklandı.

Range Rover P400e Testimizi izlemek için BURAYA tıklayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu