Dikkat ÇekenlerFeaturedHaberler

Taşıt kredisi kampanyası hangi markalar için devam ediyor?
Kamu bankalarının 6 otomotiv firmasını taşıt kredisi paketinden çıkarmasının ardından sadece 3 ticari araç üreticisi kampanyada kendi yer bulmaya devam ediyor.

Kamu bankalarının geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile pakete dahil hiç bir binek araç markası kalmamış oldu. 9 firma ile start verilen kampanya şu anda sadece BMC, Karsan ve Anadolu Isuzu olmak üzere 3 ticari araç üreticisi yoluna devam ediyor

Kampanya neler sunuyordu?

Uzun zamandır beklenen bir gelişme geçtiğimiz aylarda açıklanmıştı. Türkiye’de üretim yapan anlaşmalı firmalardan sıfır km binek araç (motosiklet dahil) veya ticari araç satın alacak bireysel/kurumsal alıcılara taşıt kredisi imkanı doğmuştu. Oranlar ise aylık yüzde 0,49 ile yüzde 0,69 arasında değişiyordu. İkinci el binek araç ve motosikletler de de bir girişim mevcuttu. Üst limit ise 150 bin liraydı.

Kamu bankalarından yapılan ortak açıklamada,” Yerli üretimi teşvik amacı taşımasına ek olarak bireysel ve kurumsal müşterilerimizin düşük maliyetli finansmana erişimini amaçlayan taşıt kredisi paketinin amacına aykırı hareket eden Hyundai, Honda, Fiat, Ford, Renault ve Toyota kredi paketi kapsamından çıkarıldı” sözlerine yer verilmişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu