Dikkat ÇekenlerFeaturedHaberler

Formula 1 Türkiye GP için Intercity İstanbul Park açıklama yaptı!
Formula 1 Türkiye GP’nin tekrardan Formula 1 takvimine dönebileceği konusundaki iddiaların ardından Intercity İstanbul Park tarafından resmi bir açıklama yapıldı.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayesi altına alınan Formula 1 Türkiye GP’nin 2020 takvimine dönebileceği yönünde yerli ve yabancı basında iddialar bulunuyor.

Intercity İstanbul Park konuyla ilgili taraflar arasında görüşmelerin devam ettiği, ancak gizlilik anlaşması nedeniyle şuan için net bir şey söyleyemeyecekleri belirten bir açıklama yaptı.

Intercity İstanbul Park tarafından yapılan resmi açıklama ise şu şekilde:

Formula 1 yarışlarının ülkemize geri getirilmesi hususunda son dönemde yabancı ve yerli basın kanallarında ve sosyal medya platformlarında çıkan haberlere istinaden kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı doğmuştur.

Formula 1 yarışlarının ülkemize geri getirilmesi çalışmalarını, İstanbul Park pistinin işletmesini aldığımız 2013 yılından bu yana büyük bir arzu ve titizlikle yürütmekteyiz. Dünyanın en özel pistlerinden Intercity İstanbul Park’ın işletmesini devraldığımız ilk günden bu yana motor sporları, trafik güvenliği ve otomotiv sektörü için her yıl 300 günden fazla etkinlik, eğitim programları ve festivaller düzenlemekteyiz.

2017 yılından itibaren Formula 1 yarışlarının ülkemize geri getirilmesi projesi, T.C. Cumhurbaşkanlığı himayalerine alınmış ve Formula 1 yönetimi ile gerekli görüşmelerin yürütülmesi görevi T.C. Cumhurbaşkanlığınca tarafımıza verilmiştir. Dünyanın en iyi yarış pistlerinden biri olarak gösterilen Intercity İstanbul Park’ın ve İstanbul’un, Formula 1 yarışlarına yeniden ev sahipliği yapabilmesi için Formula 1 yönetimi ile görüşmelerimiz aralıksız devam etmektedir.

Özellikle 2020 yılı takviminde yer almak için görüşmelerimiz sürerken, Formula 1 yönetimi ile yaptığımız gizlilik sözleşmesi kapsamında, detaylarını şu anda paylaşamayacağımız bir aşamada olduğumuzu ve uygun şartların sağlanması durumunda Intercity İstanbul Park olarak kamuoyuna gerekli bilgilendirmenin yapılacağını paylaşmak isteriz.

Yeni Toyota Corolla Hatchback 1.8 Hybrid e-CVT Testimizi izlemek için BURAYA tıklayın

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. Diyelim ki f1 Türkiye ye geldi, 300-400 euro civarlarında olacak bilet fiyatları ile tribünlerin doluluğu ne derece olacak? Ben de f1 i çok seviyorum ama olaya biraz da gerçekçi yönden bakmak lazım
  2. Hocam yarislar icin bilet satilmiyor artik coronadan dolayi. Istanbul Park etrafinda beles tepe var midir bilmiyoruz :D
  3. Süper haber. Umarım Corona bahanesiyle takvime geri dönmeyi başarabiliriz. Bu sene zaten seyircisiz olacak tüm yarışlar. Sonrasında kalabilirsek bilet fiyatları ne olur ne biter bilemem ama Turizm ve ülke tanıtımına da katkısı olduğunu düşünüyorum. Yurt dışından da pek çok seyirci yalnızca yarış için geliyor. Şahsen canlı izlemeyi de özledim.
  4. Türkiyede ittire kaktıra reklam için belki bir kaç yarış olabilir ama dewamı gelmez o fiyata kimse gidip izlemez kowitten sonra da izleyen de 3 5 bini geçmez. toplumu kucaklamayan (ekonomik olarak) hiç bir etkinlik yaşamaz buyrun istambul tenis ne oldu hülya awşarla fırt bey zırt hanımla yürümez halkı çekmeli yap bileti 25 30 hadi 75 lira o zaman 30 bin kişi gider ama o da f1 patronlarının wiskey parasına yetmez.
  5. Formula 1’in Türkiye’ye geldiği dönem lise öğrencisiydim. İlk üç sene üst üste yerinde izledim. Paddock, Ana Tribün biletleri pahalıydı katılıyorum. Ama Açık Alan biletleri fiyatlarının futbol maçı fiyatlarından çok da bir farkı yoktu. 40-70 lira gibi fiyatlara gidip izleniyordu.(Araştırdım Türkiye’de olduğu son sene bile bu fiyattan satılmış.) Ben lise öğrencisiyken harçlığımla biriktirip gidip izleyebiliyordum. Normal çalışan bir insan da Açık Alanı geçtim Gümüş, Bronz tribünde rahatlıkla izleyebilirdi herhalde. Şuana gelecek olursak dezavantajımız o zamanın kurları işe bu zamanın kurları arasındaki büyük fark olur. Ama gitmek izlemek isteyen birisi için ulaşılabilir bir bilet seçeneğinin yine olacağını düşünüyorum.

    (2010 yılı fiyatlarını da ayrıca ekliyorum. Zamanın kurları ile muhtemelen bu fiyatlar 2-3 kat arasında artar. Ama gitmek isteyen yine gidebilir.)

  6. Biz 2010’daki yarışa lise öğrencisiyken açık alan bileti alabilmiştik rahatlıkla, hatta bir yerden ikinci açık alanı da kazanıp ikisini birden satıp tribün biletine geçmiştik sonra :D ana tribün ve padok haricinde ulaşılamaz değildi bilet fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu