FeaturedHaberlerOtomobil Sporları

TransAnatolia Rallisi Anadolu’nun sürprizlerle dolu coğrafyasında gerçekleştirilecek
Mercedes GLC

Dünyanın en büyük ve zorlu rallilerinden TransAnatolia Rallisi 10.yılında İstanbul’dan başlayan 2 bin 880 kilometrelik rotası ile 15 Ağustos’ta start alacak. Rotada tarih, kültür ve doğa iç içe olacak.

15-22 Ağustos 2020 tarihlerinde gerçekleştirilecek TransAnatolia Rallisi, 2 bin 880 kilometrelik rotası ile İstanbul’dan start almaya hazırlanıyor. TransAnatolia İstanbul’dan başlayıp Bolu Abant, Haymana, Tuz Gölü rotası ile Karaman’a ulaşacak Bolkar dağlarındaki zorlu etaplardan sonra benzer bir dönüş rotasıyla İstanbul Şile’de son bulacak.  

Tarih, kültür ve doğa bir arada  

Tarihi, kültürü ve doğayı kucaklayan efsane noktalar TransAnatolia rotasında yerini alıyor. İşte TransAnatolia’nın rota detayları:  

Selçuklu süsleme sanatının en güzel örneklerine ev sahipliği yapan Sultanhan Kervansarayı, dünyada benzerine az rastlanan jeolojik değerimiz Meke Gölü, Karadağ Volkanı ve Binbirkilise yerleşimi, 3500 rakımlı zirveleri ile Bolkar Dağları, dev bir kaya kütlesi içine tamamen insan eliyle oyulmuş beş katlı antik yerleşim   Manazan Mağaraları ve Anadolu’nun sürprizlerle dolu coğrafyası,   Transanatolia 2020 rotası üzerinde. 

TransAnatolia Operasyon Koordinatörü Orhan Çelen, “Transanatolia 2020 rotasında tarihin tozlu sayfalarında, geçmişe yolculuk yapacağız!” dedi ve ekledi “Bu kadim coğrafyada sizi şaşırtacak çok şey bulacaksınız, insanlık tarihinin eşsiz eserlerini ve Anadolunun bilinmeyen güzelliklerini göreceğiniz  bir yarış sizleri bekliyor.” 

 Transanatolia’nın ‪15 Ağustos‬’ta başlayacağını belirten Çelen, “Tarihi, kültürü ve doğayı kucaklayan efsane noktalarda soluklanan Transanatolia Rallisinin hazırlık çalışmaları devam ediyor! 15 Ağustos için geri sayım başladı.” dedi.‬ 

Transanatolia’da kayıt tarihi 30 Temmuz’a kadar uzatıldı‬‬ 

 Transanatolia’da yabancı ve yerli güçlü ekipler  boy gösterirken, hız, rekabet, mücadele, dostluk ve adrenalin bir arada olacak. Transanatolia’da kayıt tarihi ‪30 Temmuz 2020‬’ye kadar uzatıldı.‬‬ 

Baris Inselel

25 yaşında, Özyeğin Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi mezunu insan evladı. 4 teker ve 2 teker sevdasını Otopark.com çatısı altında sürdüren bir petrolhead.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu