Dikkat ÇekenlerFeaturedHaberlerOtomobil Sporları

Le Mans 2020: Salih Yoluç, Le Mans’da kazanan ilk Türk oldu!88. kez düzenlenen Le Mans 24 Saat yarışını Toyota’nın 8 numaralı aracı kazandı.TF Sport ile mücadele eden Salih Yoluç ise kendi kategorisinde kazanarak Le Mans’da kazanan ilk Türk olarak tarihe geçti.

Cumartesi günü 15:30’da başlayan 2020 Le Mans 24 Saat yarışı, Pazar 15:30 itibariyle sona erdi. Yarışa pole pozisyonundan başlayan ve gece sorun yaşayan 7 numaralı Toyota ekibinin ardından liderliğe yükselen 8 numaralı Toyota ekibi, 24 saatlik yarışı kazanan ekip olmayı başardı.

LMP2: #22 United Autosports kazandı!

LMP2

24 aracın mücadele ettiği LMP2 kategorisinde United Autosports ekibi dikkat çekti. 32 numaralı United Autosports ekibinin pazar sabah yaşadığı yağ sızıntısının ardından 22 numaralı United Autosports ekibi liderliğe yükseldi ve genel klasmanda 4. olup kendi sınıfında yarışı kazandı.

GTE Pro: Aston Martin kazandı!

Aston Martin

8 aracın mücadele ettiği GTE Pro sınıfında yarışan 51 numaralı AF Corse ile 97 numaralı Aston Martin ekibi arasında birincilik yarışı yaşandı.

Gece sınıfında liderliğe yükselen 97 numaralı Aston Martin, kalan bölümde rahat bir şekilde yerini korudu ve 1 dakika 33 sn farkla yarışı kazandı. Aston Martin böylece 2017’den sonra ilk zaferini kazanmış oldu.

GTE Am: Salih Yoluç, Le Mans’da kazanan ilk Türk pilot oldu!

Salih Yoluç

Dünya Dayanıklılık Şampiyonası’nda 90 numaralı TF Sport’ta mücadele eden Salih Yoluç ve takım arkadaşları, gece liderliğe yükselmelerinin ardından kalan bölümde yerlerini korumayı başardı ve amatör sınıfta yarışı kazanan isim oldular. Salih Yoluç böylece Le Mans 24 Saat yarışında kazanan ilk Türk olarak tarihe geçti.

77 numaralı Dempsey-Proton Racing yarışı 2. sırada tamamlarken, 83 numaralı AF Corse 3. olarak podyumu tamamladılar.

PEUGEOT RCZ R Testimizi izlemek için BURAYA tıklayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu