FeaturedHaberler

Sahibinden.com açıkladı; Eylül ayının en popüler marka ve modelleri
sahibinden.com, araç ilanlarına ait Eylül ayına ilişkin verilerini açıkladı. Rapora göre Eylül ayında en çok otomobil ilanı verildi.

Otomobil ilanlarını sırasıyla, Minivan & Panelvan, Arazi/ SUV & Pick-up, Motosiklet ve Ticari Araçlar ilanları takip etti. En çok ilanı verilen otomobil markalarının sıralaması Renault, Volkswagen, Opel, Fiat ve Ford oldu.

Model sıralamasında ise Renault -Clio, geçtiğimiz aya göre bir sıra yukarı çıkarak ilan sayısı ile lider oldu. Renault – Clio’yu, Volkswagen – Passat, Opel – Astra, Ford – Focus ve Renault – Megane takip etti. En çok ilanı verilen Arazi/ SUV & Pick-up markası ise Nissan oldu.

sahibinden.com’un Eylül verilerine göre; en çok beyaz, siyah, gri, gümüş gri ve kırmızı renkli; yakıt türü dizel ve model yılı2015 olan otomobillere ait ilanlar verildi. 2017 model otomobiller ise geçtiğimiz aydan farklı olarak ilk 5’e girdi.

Eylül ayında en çok ilan verilen otomobil motor hacmi 1301 – 1600 cm3 aralığı olarak belirlendi. Tüm ilanlar arasında, araçların %35,3’ü 0 – 100 bin kilometre aralığında yer alırken, %29’u 50.001 TL – 100.000 TL aralığında satışa sunuldu.

sahibinden.com’da, ilan bakanlar Eylül ayında sırasıyla en çok Volkswagen, Renault, BMW, Opel ve Ford marka otomobillerle ilgilendi.

Baris Inselel

25 yaşında, Özyeğin Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi mezunu insan evladı. 4 teker ve 2 teker sevdasını Otopark.com çatısı altında sürdüren bir petrolhead.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. 2015 model yılı itibariyle araçlarının normal ve uzatılmış garantisi bitenler direkt ilana koymuş.
  2. Neden böyle düşünüyorsunuz ? Tepki olarak değil merak ettim :)

    Clio 5 çok sorunlu. Her gün farklı farklı şikayetler okuyoruz -ki öyle münferit şeyler değil-. Fazlaca kişide olan, aynı şikayetler. Ondan dolayı böyle yazmıştır. Yoksa kendisi Clio’yu sever, hem Clio 4’ü hem Clio 5’i var.

  3. Neden böyle düşünüyorsunuz ? Tepki olarak değil merak ettim :)

    @sputnik inde dediği gibi tam bir clio 4 aşığıyım. Aynı zamanda clio 5 aracım da var. Clio 5 Türkiye grubunun adminiyim.clio diecast koleksiyonum ise komidinin üstünde durur . Neyse clio 5 e gelicek olursak Arabanın 28 ayrı problemi oldu bugüne kadar. 2012 clio 4 ümde bakımdan bakıma servise giderken(8 senede 7 kere). 2020 clio 5 te 5 ay da 6 kere servise gittim. Ve ne yazık ki @Munferit bir olay da değil .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu