FeaturedHaberler

Yerli otomobil Günsel KKTC’ye geri döndü
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin yerli otomobili GÜNSEL, MÜSİAD EXPO 2020’de anavatanla buluştu. GÜNSEL, basın, iş ve siyaset dünyası ile halk tarafından yoğun bir ilgi ve heyecanla karşılandı. 

2021’in son çeyreğinde seri üretime hazırlanan KKTC’nin yerli ve milli otomobili GÜNSEL, MÜSİAD’ın iki yılda bir düzenlediği Uluslararası Ekonomi, Finans ve Ticaret Zirvesi MÜSİAD EXPO 2020’de ana vatanla buluştu. Yaklaşık 15 bin kişinin ziyaret ettiği MÜSİAD EXPO 2020’nin en özel konuklarından biri de GÜNSEL oldu.

GÜNSEL’in KKTC dışında katıldığı ilk etkinlik olan fuar, dört gün sürdü. Yakın Doğu Üniversitesi bünyesinde 100’ü aşkın Türk mühendis ve tasarımcının 1.2 milyon saat emekle ürettiği GÜNSEL’in ilk modeli B9’un tanıtımının yapıldığı fuarda KKTC’nin toprağını, gökyüzünü ve bayrağını simgeleyen sarı, mavi ve kırmızı renklerde üretilen 3 prototip sergilendi. Ayrıca GÜNSEL, ikinci modeli J9’un tasarım konseptini de otomobil meraklılarıyla buluşturdu.

İş Dünyasından Yoğun İlgi Gördü

GÜNSEL B9’un üretimi için 28 ülkeden 800’ün üzerinde tedarikçi ile anlaşma imzalandı. Böylece GÜNSEL, Türkiye dışında başka bir ülke tarafından tanınmayan KKTC’nin küresel ekonominin bir parçası haline gelmesinde önemli bir katkı sağlamış oldu. GÜNSEL’in anlaşma imzaladığı tedarikçilerden yaklaşık 400’ü Türkiye’de faaliyet gösteriyor. Tedarikçileri de MÜSİAD EXPO 2020’de GÜNSEL standını ziyaret ederek aracın son halini inceledi. GÜNSEL, otomotiv dünyasından birçok sektör temsilcisinin de ilgi odağı oldu.

GÜNSEL, Test Sürüşlerinde Tam Not Aldı

18 Kasım’da açılışı yapılan MÜSİAD EXPO 2020’da, fuar alanı dışında oluşturulan test sürüş alanında, GÜNSEL’in test sürüşleri de gerçekleştirildi. Dört gün süren test sürüşlerinde GÜNSEL B9’u 100’ün üzerinde kullanıcı test etme fırsatı buldu. GÜNSEL’in sürüş performansını deneyimleme fırsatı bulan gazeteci ve sektör temsilcileri GÜNSEL’in performansına tam not verdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu