FeaturedHaberler

Volkswagen, Türkiye’deki şirketini tasfiye ettiğini açıkladı
Volkswagen, Ekim 2019 tarihinde Manisa’da kurduğu şirketi tasfiye etme kararı aldı. Tasfiye ilanı Manisa Sicil Gazetesi’nde yayımlandı.

Aylar önce Alman üreticinin Türkiye’ye fabrika kurmaktan vazgeçtiğini belirtilmişti. Haberlerin ardından, Volkswagen Passat ve Skoda Superb modellerinin, Türkiye’de açılması planlanan yeni fabrika yerine Bratislava’daki fabrikada üretilmeye devam edeceği söylenmişti. Bununla beraber Slovakya’da 500 milyon euro’luk ilave yatırım yapılmıştı. Tüm bu olanlardan önce ise Volkswagen Turkey Otomotiv Sanayi ve Ticaret AŞ. adında ve 943.5 milyon TL sermayeli bir şirket kurulmuştu. Son gelen haberlere göre şirket tasfiye ediliyor.

Yetkililer açıklama yapmıştı

Konuyla ilgili açıklama yapan VW kurumsal iletişim yetkilileri, salgın nedeniyle düşen talep sonrası grubun bütün yeni yatırım planlarını durdurduğunu açıklamıştı. Açıklamada, “Geleceğe yönelik olarak şu anda bir şey söyleyemiyoruz, ancak Türkiye’ye olan yatırım kararı durdurulmuştur.” ifadeleri kullanmıştı.

Baris Inselel

25 yaşında, Özyeğin Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi mezunu insan evladı. 4 teker ve 2 teker sevdasını Otopark.com çatısı altında sürdüren bir petrolhead.

İlgili Makaleler

8 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu