FeaturedHaberlerOtomobil Sporları

Lewis Hamilton Mercedes-AMG ile yeni sözleşmesini imzaladı!
Yedi kez Formula 1 dünya şampiyonu olan Lewis Hamilton, 2021 Formula 1 sezonu için Mercedes-AMG takımı ile yeni sözleşmesini imzaladı.

Mercedes-AMG Formula 1 takımı ile yarışan ve 2020 yılında kariyerinin yedinci dünya şampiyonluğunu kazanan Lewis Hamilton’un sözleşmesi yıl sonunda bitmişti. Çok fazla spekülasyon konusu olan bu sözleşme sonunda resmi olarak imzalandığı açıklandı.

Lewis Hamilton ve Mercedes arasındaki görüşmeler uzun zamandır devam ediyordu. Geçtiğimiz hafta Mercedes-AMG Formula 1 takım patronu ve CEO’su Toto Wolff yeni kontrat konusunda anlaşmaya yakın olduklarını belirtmişti. Lewis Hamilton’ın Mercedes-AMG Formula 1 takımı ile yaptığı yeni sözleşmenin sadece 2021 yılını kapsayacak olduğu ve 2022 için herhangi bir opsiyon bulunmadığı biliyor.

Lewis Hamilton, “Mercedes’le dokuzuncu sezonuma girmekten büyük heyecan duyuyorum. Takımımız birlikte inanılmaz şeyler başardı ve başarımızı daha da ileriye taşımak için sabırsızlanıyoruz. Bunu hem pistte hem de pist dışında sürekli iyileştirme isteğiyle yapıyoruz.” dedi.

Hamilton, yaptığı açıklamalarda Mercedes’le yapacağı yeni anlaşmanın daha geniş kapsamlı olmasını istiyordu.

Hamilton, “Motor sporlarını gelecek nesiller için daha çeşitli hale getirmeye başladığımız bu yolculuğa devam etmekte hâlâ kararlıyım. Bu sorunu çözmek adına, çağrımı desteklediği için Mercedes’e minnettarım.” ifadelerini kullandı.

Volkswagen ID.3 Testimizi izlemek için BURAYA tıklayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu