FeaturedHaberler

MOOV fırsat araçlarıyla artık daha avantajlı
Türkiye’nin ilk serbest dolaşımlı araç paylaşım markası olan MOOV, uygulama üzerinden “Fırsat Aracı” seçeneğini kullanıma sundu.

Geçtiğimiz yıl uygulama üzerinden araçları filtreleme ve radar özelliğini geliştiren MOOV, bu defa da “Fırsat Aracı” başlığında beş seçenek geliştirdi. MOOV, aplikasyon üzerinde oluşturduğu fırsat aracı menüsü altında “Yıkama Noktasına Bırakma Fırsatı”, “Yakıt Fırsatı”, “Yürüme Fırsatı” seçenekleri sunuyor ve MOOVER’larla birlikte hizmetini geliştirmeye devam ediyor. Marka, fırsat aracı seçeneği altında MOOVER’lara 60 TL’ye varan indirimli kiralama avantajı sunarken operasyonel yükünü hafifleterek markaya katkı sağlayacak özellikler geliştiriyor.

MOOV’un geliştirdiği fırsat aracı kurguları MOOVER’lar tarafından da çok sevildi. Fırsat araçları MOOVER’lar tarafından her gün bine yakın kez kullanılıyor. Böylece MOOVER’lar da ekosistemin bir parçası oluyor ve operasyon yükünün sürdürülebilirliği sağlanıyor.

MOOV aracını anlaşmalı yıkama noktasına bırakanlar, toplamda 60 TL indirim kazanıyor

“Yıkama Noktasına Bırakma Fırsat” araçlarını tercih eden kullanıcılarına toplamda 60 TL indirim sunan MOOV, böylece hem MOOVER’ları paylaşım ekosistemine dahil ediyor hem de MOOV keyfini indirimli yaşamalarını sağlıyor. MOOVER’lar, yıkama noktasına bırakma fırsatındaki aracı seçip aplikasyon üzerindeki anlaşmalı yıkama noktaları ikonuna tıklayarak kiralamalarını bitirecekleri adrese en yakın anlaşmalı yıkama noktasını görüntüleyerek aracı yıkama noktasına götürebiliyor. MOOVER’lar yıkama noktasına 200 metre yaklaştıklarında kiralamalarını her zamanki gibi sonlandırarak anında 30 TL ve 30 gün boyunca kullanabilecekleri 30 TL indirimle birlikte toplamda 60 TL’lik indirim fırsatı yakalıyor.

MOOVER’lar, fırsat araçlarındaki araç kartı bilgisinde yakıt fırsatı gözüken araçları kiralayıp bu görevi üstleniyor ve indirim kazanıyor. Araç kartında benzin pompası ikonu ile gösterilen fırsat aracıyla, Petrol Ofisi istasyonlarından taşıt tanıma sistemi sayesinde yakıt alan MOOVER’lar anında 15 TL indirim hakkı elde ediyor.

Fırsat araçlarından yürüme fırsatını seçen MOOVER’lar ise, sağlıklı bir yaşamın en önemli kuralı olan yürüyüş aktivitesini gerçekleştirmiş oluyor. Haritadaki fırsat araçlarından yürüme fırsatını seçen MOOVER’lar, kendilerine biraz daha uzakta olan araçları tercih ederek anında 10 TL indirim hakkı kazanıyor.

MOOV, fırsat araçları ile dünyadaki araç paylaşımı uygulamaları arasında da bir ilki gerçekleştirerek kitle kaynak kullanımını (crowd sourcing) hayata geçirdi. Marka, dünya çapındaki bu inovatif yaklaşımı sayesinde MOOVER’lara 60 TL’ye varan indirimler sunmanın yanı sıra gelir modeli olarak adlandırılabilecek bir uygulamanın ilk adımlarını attı.

MOOV rekor kırmaya devam ediyor

Salgın dönemiyle birlikte ulaşıma önemli bir alternatif sağlayan ve sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde seyahat imkânı sunan MOOV, hafta sonu kısıtlamalarında esneklik sağlanmasıyla birlikte 6 Mart Cumartesi bir rekora daha imza atmaya hazırlanıyor.

MOOV Uygulaması, Android işletim sistemine sahip cihazlarda Google Play Store, iOS ve Huawei işletim sistemine sahip cihazlarda ise App Store üzerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Baris Inselel

25 yaşında, Özyeğin Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi mezunu insan evladı. 4 teker ve 2 teker sevdasını Otopark.com çatısı altında sürdüren bir petrolhead.

İlgili Makaleler

9 Yorum

 1. Kiralama sonundaki fotoğraf kısmı için ücretsiz 3 dakika vermeleri daha habere değer benim için. 13. Dakikada sonlandırdığım kiralamaya 3 dakika süren kiralama sonu işlemleriyle 1 dakika aşım için 30dk ücreti ödedikten 3 gün sonra gelmişti :D
 2. Kapıları açmadan önceki hasar kontrolünü süreye eklemeseler çok iyi olacak kiralamaya 2 dk geçmiş olarak başlanıyor
 3. Tiktak hala daha avantajlı benim kullanımıma göre.15dk/5 km benim için çok az,paket alayım diyorum 1 saat 50 km ye 90 lira diyorlar,baz donanım manuel clio için.Tiktakta Astra 1.5 dizel otomatik,80 liraya 50 km yol yapmışlığım var,bu durumda tabii ki Moov 2. seçeneğe kalıyor.Ben kısa sürede çok km yapıp aracı saat bakımından az kullanıyorum,bu yüzden hala tiktak benim için daha avantajlı,umarım bu çizgilerini bozmazlar çünkü sık sık kullanıyorum.Her iki şirketin araçları da temiz lakin tiktakta geçen gün 301 kiraladım 2021 model,henüz 1500 km deydi içi dışı pırıl pırıldı.Bu beni memnun etmeye yetti,dakikalık fiyatını düşürüp bir de kampanyaları arttırsalar rakipsiz olur Tiktak bence.
 4. Tiktak hala daha avantajlı benim kullanımıma göre.15dk/5 km benim için çok az,paket alayım diyorum 1 saat 50 km ye 90 lira diyorlar,baz donanım manuel clio için.Tiktakta Astra 1.5 dizel otomatik,80 liraya 50 km yol yapmışlığım var,bu durumda tabii ki Moov 2. seçeneğe kalıyor.Ben kısa sürede çok km yapıp aracı saat bakımından az kullanıyorum,bu yüzden hala tiktak benim için daha avantajlı,umarım bu çizgilerini bozmazlar çünkü sık sık kullanıyorum.Her iki şirketin araçları da temiz lakin tiktakta geçen gün 301 kiraladım 2021 model,henüz 1500 km deydi içi dışı pırıl pırıldı.Bu beni memnun etmeye yetti,dakikalık fiyatını düşürüp bir de kampanyaları arttırsalar rakipsiz olur Tiktak bence.

  Hocam anladığım kadarıyla bu uygulamaları sık sık kullanan birisisiniz. Merak ettiğim bir şey var. Başkasının yaptığı hasarın size kalması gibi bir durum oluyor mu?

 5. Hocam anladığım kadarıyla bu uygulamaları sık sık kullanan birisisiniz. Merak ettiğim bir şey var. Başkasının yaptığı hasarın size kalması gibi bir durum oluyor mu?

  Hayır olmuyor,aracın yanına gidip kiralamayı başlatmadan önce 15 dakika süre tanınıyor hem araca ulaşmanız hem hasar kontrolü konusunda.Sonra yanına geldiğinizde gözle hasar kontrolü yapıp varsa hasarı bildiriyorsunuz,öyle başlatıyorsunuz kiralamayı.Böylelikle hem hasarı bildirip vatandaşlık görevimizi yerine getiriyoruz,hem de hasarı bizim yapmadığımız tescilleniyor.Kiralama bitince hasar yoksa hasar oluşmadığı işaretleniyor,birkaç soru cevaplanıyor,aracın 4 tane fotoğrafı çekiliyor ve mesuliyet sizden çıkmış oluyor.

 6. Tiktak hala daha avantajlı benim kullanımıma göre.15dk/5 km benim için çok az,paket alayım diyorum 1 saat 50 km ye 90 lira diyorlar,baz donanım manuel clio için.Tiktakta Astra 1.5 dizel otomatik,80 liraya 50 km yol yapmışlığım var,bu durumda tabii ki Moov 2. seçeneğe kalıyor.Ben kısa sürede çok km yapıp aracı saat bakımından az kullanıyorum,bu yüzden hala tiktak benim için daha avantajlı,umarım bu çizgilerini bozmazlar çünkü sık sık kullanıyorum.Her iki şirketin araçları da temiz lakin tiktakta geçen gün 301 kiraladım 2021 model,henüz 1500 km deydi içi dışı pırıl pırıldı.Bu beni memnun etmeye yetti,dakikalık fiyatını düşürüp bir de kampanyaları arttırsalar rakipsiz olur Tiktak bence.

  fiyatlar kesinlikle biraz düşmeli mini cooper kullanmak güzel ama dakikasına 2 lira vermek koyuyor biraz :D

 7. Moov kullanıcıları tiktak a dua etmeli. Rakip olmasa aç gözlü moov yönetimi soymaya devam edecekti insanları. Her ay zam her ay zam. Rezalet bir durum hal almıştı artık. Defalarca şikayet ettim. Umurlarında olmadı. Makul fiyatlı rakip gelince mecburen fiyat konusunda bir reaksiyon aldılar.
 8. Moov kullanıcıları tiktak a dua etmeli. Rakip olmasa aç gözlü moov yönetimi soymaya devam edecekti insanları. Her ay zam her ay zam. Rezalet bir durum hal almıştı artık. Defalarca şikayet ettim. Umurlarında olmadı. Makul fiyatlı rakip gelince mecburen fiyat konusunda bir reaksiyon aldılar.

  Tiktakın en güzel yanı 200 km ye kadar sadece dakikalık ücret alması,bunu bozdukları an kullanmayacağım.MOOV’u en büyük bırakma sebebim buydu,15 dakikaya 5 km veriyor,15 dakika içinde daha fazla km yaparsan km başı 1.50 lira alıyor bu nedir yani.Araç çeşitliliği de çok az,tamam sistemleri güzel,arabalar yeni ama niteliksiz arabalar ve çok yüksek fiyatları var.Tiktakın şuanda yapması gereken tek şey dakikalık fiyatlarına indirim yapması ya da daha çok kampanya yapması.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu