FeaturedHaberler

Geçmişten gelen güç; Renault 5 küllerinden doğdu
Légende Automobiles şirketi Fransız markanın sevilen modellerinden Renault 5’i yeniden hayata getirdi. Ama ne getiriş!

Çoğu otomobil sever için Renault 5’in özel bir yeri vardır. 80’li yıllarda önemli başarılara imza atan model hala unutulmuş değil. Hatta öyle ki model hakkında bir çok yeniden yapılış hikayesi var. Amerika’dan Avrupa’ya bir çok firma modele çeşitli modifikasyonlar uyguladı. Légende Automobiles’ın projesine baktığımızda ise oldukça futuristik bir tasarım görüyoruz. Özel tasarım tamponlar jantlar ve çizgiler dikkat çeken detaylar arasında. Kaputunun altında ise 400 beygirlik bir güç bulunuyor. Ancak fiyat ve seri üretim detayları henüz açıklanmadı. Firma ileriki günlerde bir açıklama yapacak.

Renault da benzer bir proje ile karşımıza çıkmıştı

Modern ve elektrikli bir dokunuşa sahip ikonik Renault 5, bataryadan elektrikli güç-aktarma sistemlerine ve montajına kadar Renault ElectriCity tarafından Kuzey Fransa’da yeni CMF-B EV platformu ile üretilecek. Grup ayrıca şu an için 4ever olarak adlandırılan ve ölümsüz bir klasik olması öngörülen bir başka ikonik yıldıza hayat verecek. Renault Grubu ayrıca tamamen elektrikli C – segmentine de yeni MéganE ile güçlü bir hamle yapacak. Ayrıca Ocak ayında tanıtılan Alpine’in “rüya garajı” 2024’ten itibaren gerçek oluyor. Detaylar için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Baris Inselel

25 yaşında, Özyeğin Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi mezunu insan evladı. 4 teker ve 2 teker sevdasını Otopark.com çatısı altında sürdüren bir petrolhead.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu