FeaturedHaberler

CUPRA 2025 yılına kadar olan vizyonunu paylaştı
CUPRA, dört yıl önce markanın doğduğu Terramar, Sitges’de, düzenlediği bir etkinlikte, geleceğe yönelik planlarını paylaştı.

Unstoppable Impulse adı verilen ve uluslararası medya temsilcilerinin yanı sıra CUPRA markasının işbirliğinde olduğu şirket yöneticilerinin, Ballon d’Or ve FIFA En İyi Futbolcu Ödülü sahibi Alexia Putellas gibi CUPRA elçilerinin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte, yeni kahramanların dahil olacağı yeni dönemin başlangıcına ilişkin bilgiler ve geride kalan dört yılda markanın ulaştığı nokta aktarıldı.

Bugüne kadar 200 bine yakın adette araç satışı gerçekleştiren CUPRA, 2018’de 430 milyon Euro olan cirosunu 2021 yılı sonunda 2,2 milyar Euro’ya yükselterek tüm hedeflerinin üzerinde bir başarı yakaladı. CUPRA 2022 yılı sonunda da satışlarını, cirosunu ve global CUPRA Masters ve CUPRA City Garages ağını iki katına çıkarmayı hedefliyor.

2025 yılına kadar, üç yeni elektrikli modelle; CUPRA Terramar, CUPRA Tavascan ve CUPRA UrbanRebel ve yenilenen mevcut ürün yelpazesiyle yeni bir döneme girecek markanın gelecek hedefleriyle ilgili olarak CUPRA CEO’su Wayne Griffiths şunları söyledi: “CUPRA’nın 2025 yılına kadar pazara sunacağı yeni nesil kahramanlarının tamamını sergiliyoruz. Hedefimiz 2025 yılına kadar yılda 500 bin adet araç satışı gerçekleştirmek ve uluslararası yeni pazarlara genişlemenin yanı sıra yeni segmentlere dahil olmaya devam etmek. CUPRA Tribe bu hedeflerin gerçekleşmesini sağlamak konusunda son derece kararlı. Bizim için önemli olan insandır, çünkü nihayetinde, markayı marka yapan da insanlardır.”

Modellerden ilki, markanın ilk tamamen elektrikli SUV’u CUPRA Terramar

Cesur ve çarpıcı tasarımıyla tam anlamıyla sportif elektrikli bir SUV olan CUPRA Terramar, markayı Avrupa’nın en hızlı büyüyen segmenti olan SUV segmentinin aktif noktasına taşıyacak. Audi’nin Macaristan’daki Györ fabrikasında üretilecek CUPRA Terramar, ICE versiyonlarının yanı sıra tam elektrikli modda yaklaşık 100 km hız yapabilen yeni nesil plug-in hibrit güç aktarma organlarıyla da satışa sunulacak.

İsmini CUPRA markası için her şeyin başladığı Terramar’dan alan yeni sportif hibrit SUV, sürücünün nasıl hissedeceği düşünülerek oluşturulan sürücü odaklı iç mekan konsepti sayesinde en son teknolojiyle birlikte benzersiz bir deneyim sunmaya aday. CUPRA DNA’sı en rekabetçi segmentlerden birinde bu 4,5 metre uzunluğundaki SUV modeliyle temsil edilecek.

Bir rüya gerçek oluyor: CUPRA Tavascan

CUPRA’nın geleceğe yolculuğunun bir sonraki durağı CUPRA Tavascan. CUPRA’nın elektrikli vizyonunu benimseyen model, 2019 yılında tanıtılan konsepte sadık kalacak. 2021 yılında tanıtılan CUPRA Tavascan Extreme E Concept ile tasarıma ait bazı ipuçları verilen CUPRA Tavascan, çağdaş elektrifikasyon vizyonunu yakalamanın yanısıra, aynı zamanda CUPRA’yı yeni pazarlara taşıyarak markayı globalleştiriyor. Modelin 2024 yılında pazara sunulması hedefleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu