HABER İstanbul Autoshow 2017'ye 20 marka katılmayacak!

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
Otopark organizasyon düzenlerse (fuarda buluşma şeklinde) anca o şekilde giderim
Yoksa 2017 autoshow gitmeye değecek bir fuar değil
son fuarda bunu Eren Tekin yapmıştı. birlikte koloni gibi geziyorlardı. pek hoş bir görüntü değildi. konforlu olduğunu da düşünmüyorum. zira o kalabalıkta 50 60 kişi gezmeye çalışmak daha da büyük sıkıntı

Son düzenleme:

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
son fuarda bunun Eren Tekin yapmıştı. birlikte koloni gibi geziyorlardı. pek hoş v bir görüntü değildi. konforlu olduğunu da düşünmüyorum. zira o kalabalıkta 50 60 kişi gezmeye çalışmak daha da büyük sıkıntı

Fuarda bir arada gezmek değil de fuar alanı dışında tanışma, sohbet şeklinde olabilir
Yoksa Japon turistler gibi sürüyle gezmek bence de hoş bir şey değil

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Tanıdığım, bildiğim, sevdiğim ve davranışlarının seviyesinden emin olduğum insanların oluşturduğu bir topluluk haricinde hiç bir organizasyona katılmıyorum. Çok sevsem bile buna otomobil organizasyonları dahil. Yukarıda zaten bazı arkadaşlar sebeplerinden de bahsetmiş.

Üretici firmaların ( istisnalar hariç ) maddi sıkıntılardan dolayı da fuara katılmama gibi bir durumları olduğunu düşünmüyorum. Fuar denilen organizasyon bir ürünü pazarlamada, reklamını yapmada oldukça önemli bir yere sahip. Türkiye'de böyle devam ederse, otomobil piyasasının iyice küçüleceğini ve hatta bir çok markanın bir çok modelini bizim ülkemizden çekeceğini, yahut üretim kısıtlaması getireceğini defalarca söyledim. Ülkenin maddi durumu da ortada. Hal böyle olunca, fuarın amacı - otomobil piyasası ikileminde ironi içeren bir durum ortaya çıkıyor. Bunlara fuara gelen insanların davranışları ve otomobili almak isteyenlerin yüzdesinin düşüklüğü de eklenince fuarı komple iptal etmek bile abes kaçmaz diyebiliriz. Zaten üretici firmalar, fuara gelen insanlar hakkında gerekli istatistiği oluşturup kimin ve kaçının potansiyel müşteri olduğunu da hepimizden iyi hesaplıyorlardır.

Şu yerli üretim otomobil almaya teşvik ve yabancı üretim otomobili almama işine gelince. Türkiye'de böyle bir kritere göre otomobil alacak kadar lüks içinde yaşayan kaç kişi var ? Sen vatandaş olarak kaç para kazanıyorsun ki 3 kuruş kazandığın yerde 80 kuruşluk malı alırken milliyetçi düşünecek kadar risk alabilen bir yapın olsun. Parasını zor kazanan insan, karşılığını en iyi verecek malı ve hizmeti almaya çalışır. Almanya teröristlere silah satıyor diye otomobilini almıyorsun ama, senin devletinin senden çaldığı paralara hiç sesini çıkarmıyorsun. O paraları da nereye kullanıyorlar belli değil, sana bana kullanmadıkları belli. Önce kendi kapının önünü temizleyeceksin. Türk halkı, para üzerinden milliyetçilik yapabilecek kadar zenginlik ve lüks içinde yaşamıyor. Öyle bir dünya yok yani.

Son düzenleme:

mecagil

Profesör
9 Eki 2016
670
1,139
2,320
Ankara
Marka
Ford
Tanıdığım, bildiğim, sevdiğim ve davranışlarının seviyesinden emin olduğum insanların oluşturduğu bir topluluk haricinde hiç bir organizasyona katılmıyorum. Çok sevsem bile buna otomobil organizasyonları dahil. Yukarıda zaten bazı arkadaşlar sebeplerinden de bahsetmiş.

Üretici firmaların ( istisnalar hariç ) maddi sıkıntılardan dolayı da fuara katılmama gibi bir durumları olduğunu düşünmüyorum. Fuar denilen organizasyon bir ürünü pazarlamada, reklamını yapmada oldukça önemli bir yere sahip. Türkiye'de böyle devam ederse, otomobil piyasasının iyice küçüleceğini ve hatta bir çok markanın bir çok modelini bizim ülkemizden çekeceğini, yahut üretim kısıtlaması getireceğini defalarca söyledim. Ülkenin maddi durumu da ortada. Hal böyle olunca, fuarın amacı - otomobil piyasası ikileminde ironi içeren bir durum ortaya çıkıyor. Bunlara fuara gelen insanların davranışları ve otomobili almak isteyenlerin yüzdesinin düşüklüğü de eklenince fuarı komple iptal etmek bile abes kaçmaz diyebiliriz. Zaten üretici firmalar, fuara gelen insanlar hakkında gerekli istatistiği oluşturup kimin ve kaçının potansiyel müşteri olduğunu da hepimizden iyi hesaplıyorlardır.

Şu yerli üretim otomobil almaya teşvik ve yabancı üretim otomobili almama işine gelince. Türkiye'de böyle bir kritere göre otomobil alacak kadar lüks içinde yaşayan kaç kişi var ? Sen vatandaş olarak kaç para kazanıyorsun ki milliyetçi duygularla hareket edip, 3 kuruş kazandığın yerde 80 kuruşluk malı alırken milliyetçi düşünecek kadar risk alabilen bir yapın olsun. Parasını zor kazanan insan, karşılığını en iyi verecek malı ve hizmeti almaya çalışır. Almanya teröristlere silah satıyor diye otomobilini almıyorsun ama, senin devletinin senden çaldığı paralara hiç sesini çıkarmıyorsun. O paraları da nereye kullanıyorlar belli değil, sana bana kullanmadıkları belli. Önce kendi kapının önünü temizleyeceksin. Türk halkı, para üzerinden milliyetçilik yapabilecek kadar zenginlik ve lüks içinde yaşamıyor. Öyle bir dünya yok yani.
Bu konu ancak bu kadar güzel ozetlenebilirdi. Eline sağlık

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW

Şu yerli üretim otomobil almaya teşvik ve yabancı üretim otomobili almama işine gelince. Türkiye'de böyle bir kritere göre otomobil alacak kadar lüks içinde yaşayan kaç kişi var ? Sen vatandaş olarak kaç para kazanıyorsun ki milliyetçi duygularla hareket edip, 3 kuruş kazandığın yerde 80 kuruşluk malı alırken milliyetçi düşünecek kadar risk alabilen bir yapın olsun. Parasını zor kazanan insan, karşılığını en iyi verecek malı ve hizmeti almaya çalışır. Almanya teröristlere silah satıyor diye otomobilini almıyorsun ama, senin devletinin senden çaldığı paralara hiç sesini çıkarmıyorsun. O paraları da nereye kullanıyorlar belli değil, sana bana kullanmadıkları belli. Önce kendi kapının önünü temizleyeceksin. Türk halkı, para üzerinden milliyetçilik yapabilecek kadar zenginlik ve lüks içinde yaşamıyor. Öyle bir dünya yok yani.
tabi Cenk tabi ki. Bunu sen, ben de yapmayız. parayı fütursuzca kazanan kesim bile yapmıyorken ben bunu asla yapmam. kazandığım paranın %65'ini daha elime geçmeden kesiyorlar. tüketim mallarından aldıkları vergi de cabası. alnımda salak yazmıyor. dünyaya bir kere geldim. başlatmasınlar boş beleş milleyetçiliklerine. yapan yapsın. eleştirmem ama ben desteklemem. devlet önce kendine çeki düzen verecek belki o zaman aklı selim halkı da kazanabilir. ben şu son zamlar ve kur artışından dolayı 0km araba almayıp yakındığım şeyleri tezat bi şekilde desteklememeyi düşünürken dev gibi risk alıp paramı yerli malına gömemem.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
tabi Cenk tabi ki. Bunu sen, ben de yapmayız. parayı fütursuzca kazanan kesim bile yapmıyorken ben bunu asla yapmam. kazandığım paranın %65'ini daha elime geçmeden kesiyorlar. tüketim mallarından aldıkları vergi de cabası. alnımda salak yazmıyor. dünyaya bir kere geldim. başlatmasınlar boş beleş milleyetçiliklerine. yapan yapsın. eleştirmem ama ben desteklemem. devlet önce kendine çeki düzen verecek belki o zaman aklı selim halkı da kazanabilir. ben şu son zamlar ve kur artışından dolayı 0km araba almayıp yakındığım şeyleri tezat bi şekilde desteklememeyi düşünürken dev gibi risk alıp paramı yerli malına gömemem.
Aynen öyle.. D segment otomobil alacak kadar para biriktirmiş, bir kısmını da kredi çekecek olan vatandaşın 150 bin lirasını sırf milliyetçi duygularla toyota avensise gömdüğünü görmek öyle kolay işler değil. Söylemesi kolay da yapmaya gelince lal olur insan.

Senin de dediğin gibi önce devlet kendine çeki düzen verecek. Milliyetçiliğin ilk unsuru önce kendi için bunu tamamlamaktır. Sen kendi içinde milliyetçi olamamışsın, Türk-kürt diye ayrım yapıp aşağılamışsın, Atatürkçü - akp'li diye ayrım yapıp aşağılamışsın, zengin - fakir diye ayrım yapıp aşağılamışsın, Fenerli - Galatasaraylı diye ayrım yapıp aşağılamışsın, kendi içinde bir ve milliyetçi olamamışsın, bu düzeni sağlamakla görevli hükümeti doğru düzgün seçememişsin, cebindeki parayı her gün çalan, alım gücünü düşüren, bunu da vatandaşına değil kendi yandaşlarına peşkeş çekenleri destekler hale gelmişsin, sonra vay efendim Almanya teröristlere silah satıyor milliyetçi olalım. Böyle bir dünya yok. Senin de dediğin gibi hocam, önce halk ve sonra devlet aklı selim olacak, kendi kapsının önünü temizleyecek ondan sonra milliyetçi duygularla yaptığı seçimleri dışarı yansıtacak.

Son düzenleme:

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Fuara gitmek istiyorum ama gidince yüksek ihtimalle Aston-Martin'e giremeyecem. Onun dışında diğer her aracı zaten bayide falan inceleyebiliyoruz. Kısacası gitmek icin pek bir sebep yok ama belli olmaz. Bu arada benim ehliyetim yok, araba alacak gücüm yok diye fuara girmemem mi gerek? Şu 1 2 aydır Frankfurt Fuarı için kendimi ayarlamaya çalışan biriyim mesela. O yüzden lütfen genel konuşmayın ve terbiyenizi takının...

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
FB_IMG_1492080554103.jpg
FB_IMG_1492080079153.jpg

hakikionur

Panpa
Beta Programı
16 Eyl 2016
519
1,270
2,520
30
Marka
Volvo
otomobil tutkunu olarak gidicem. alma gibi bir durumum yok iki senede bir zevkimiz var bakıp gelicem.
Giderken yazarım buraya bizden biri ordaysa kahve ısmarlayabilirim:D
yada @sinan abi de gidecekse konuşulup orda bir mini buluşma yapılabilir

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
Arabayla gitsen trafiği, otoparkı dert. Metrobüsle gitsen sıkışıklığı ve Tüyap girişindeki rezalet üst geçit sıkıntı. Bir sürü marka yok, olanlar arasında ilgimi çekenler konseptler, onları da anca uzaktan izleriz. Bir tek cumartesi gidebilirim onda da çok kalabalık olur. İş durumum kesinleşmedikçe bu ülkede araç almayı zaten düşünmüyorum. Gitmem için pek sebep yok açıkçası.

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,267
1
9,392
4,970
kocaeli
otomobil tutkunu olarak gidicem. alma gibi bir durumum yok iki senede bir zevkimiz var bakıp gelicem.
Giderken yazarım buraya bizden biri ordaysa kahve ısmarlayabilirim:D
yada @sinan abi de gidecekse konuşulup orda bir mini buluşma yapılabilir
Sinan abi ayarladim demişti yakında duyurur .

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım