KAPALI 60 bin TL'ye otomatik hatchback önerisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

golf mk7

Asfalt Kurutucu
29 Eyl 2016
21
45
595
Merhabalar üniversite son sınıftayım. İkinci el araba bakıyorum. Dediğim gibi 62-63 bin liraya kadar esneyebilirim. Otomatik vitesi sarsıntısız olsun ve yakıt da belimi bükmesin. Önerilerinizi dikkate alacağım. Şu ana kadar aklımda 308 1.2 active, clio 1.2 icon ve polo 1.2 90 ps var.

Şimdiden teşekkürler.

golf mk7

Asfalt Kurutucu
29 Eyl 2016
21
45
595
Kesinlikle 308 tercih ederim.308 gerçekten farklı Fransız dan çok Alman kalitesinde.zaten sınıf farkida malum.hic dusunmeyin.hem 130 bg hem de c sınıfı araç.
teşekkürler benim de ilk tercihim 308 ama tam emin olmadan karar vermek istemiyorum.

teşekkür ederim. Giuletta'yı bi ara düşündüm fakat sorun çıkarma ihtimali vs. nedenlerden dolayı eledim.

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford
Yakıt olarak sanki polo daha iyi olabilir ama genişlik istiyorum dersen 308 'i seçmen daha doğru. 308 ' in active modeli çok boş mu bilmiyorum, donanım olarak da karşılaştırma yapmanı tavsiye ederim.

karyel

Profesör
2 Kas 2016
313
441
1,395
40
Merhabalar üniversite son sınıftayım. İkinci el araba bakıyorum. Dediğim gibi 62-63 bin liraya kadar esneyebilirim. Otomatik vitesi sarsıntısız olsun ve yakıt da belimi bükmesin. Önerilerinizi dikkate alacağım. Şu ana kadar aklımda 308 1.2 active, clio 1.2 icon ve polo 1.2 90 ps var.

Şimdiden teşekkürler.

Üniversite öğrencisi gençsiniz ne uğraşıyorsunuz 2. el 308 le falan?
0 km bir IBIZA 1.0 EcoTSI 110 HP DSG S&S Style 62 k tl. 60 k ya çok rahat verirler. alın bakmayın arkanıza.

karyel

Profesör
2 Kas 2016
313
441
1,395
40
Peki yakıt olarak üzmez mi ? Hafif gazlamalı az yakıyor diyorlar ama tecrübem yok kendileriyle :)
Konuşulan araçlardan az bile yakar, arkadaşın ayağının ayarına bağlı. Fabrika verisi olarak; 1.2 tsi 90 bg polo ort: 4.7 lt, ibiza 1.0 eco tsi 110 bg ort: 4.4 lt ( dsg, tork ve ağırlık farkı) gerçek hayatta bu 5.5 lt olacaktır, manuel poloda aynı değeri verir hatta muhtemelen 6 lt yakar.
Gaza çökersen; 10 lt yi bulabilir, ama her araç aynı durumda aynı şekilde yakar zaten.

Son düzenleme:

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford
Konuşulan araçlardan az bile yakar, arkadaşın ayağının ayarına bağlı. Fabrika verisi olarak; 1.2 tsi 90 bg polo ort: 4.7 lt, ibiza 1.0 eco tsi 110 bg ort: 4.4 lt ( dsg ve tork farkı) gerçek hayatta bu 5.5 lt olacaktır, manuel poloda aynı değeri verir hatta muhtemelen 6 lt yakar.
Gaza çökersen; 10 lt yi bulabilir, ama her araç aynı durumda aynı şekilde yakar zaten.
Orta halli trafikte mi 5.5 lt diyorsunuz? Yani eğer öyleyse çok iyi değerler.

karyel

Profesör
2 Kas 2016
313
441
1,395
40
Orta halli trafikte mi 5.5 lt diyorsunuz? Yani eğer öyleyse çok iyi değerler.

Şöyle söyliyeyim, aynı aracın polo ile ortak kullandığı 1.2 TSI 90HP motor manuel versiyonun ortalama yakıt verisi 0.5 lt daha yüksek yani 4.9 lt.
Bu araç gerçek hayatta fabrika verisinden 2 lt fazla yaksa 6.5 yapar. benim aracım i20 1.4 otomatik fabrika verisi şehir içi 8.5 lt gerçekte 10 lt, şehir dışı 5.1 lt gerçekte 6.5 lt, karma yani ortalama (sizin orta halli trafik dediğiniz, şirketler genelde bunu yazar) 6.4 lt gerçekte 8-8.5 civarı. Ben gaza çöksem 5-6 bin devir çevirsem bile 11 lt pek geçmiyor. benim arabam atmosferik, bunu turbo motorda yaparsan 12- 13ü görebilir ama sakin kullanımda 5.5-6 lt civarını geçmicektir. Bu 1.0 eco tsi motor euro6 motor yani verimlilik daha yüksek, birde dsg var, iyi bir şoförden bile hızlı vites değiştirecektir. o yüzden az yakması normal. Tek sıkıntı verim yüksek olduğu için kullanım süresi kısa olacaktır. oda sorun değil 2-3 yıl binsin garantisi sürerken satsın.

Son düzenleme:

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford
Haklısın. Fabrika verisine 1-2 lt eklemek en doğrusu ve gerçekçisi oluyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Üniversite öğrencisi gençsiniz ne uğraşıyorsunuz 2. el 308 le falan?
0 km bir IBIZA 1.0 EcoTSI 110 HP DSG S&S Style 62 k tl. 60 k ya çok rahat verirler. alın bakmayın arkanıza.
B segmenti bir arac icin benim fikrim 60 baya fazla . Onun ederi maks 35 olmali. Seat in klasik ic trim sesleri falan derken kafayi yemekte cabasi. Ikinci el dusunulurse bence guzel temiz seyler bulunabilir

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
İyi akşamlar.Benim nacizane bir fikrim var belki yardımcı olabilirim.Yakın arkadaşımda titanium paket 2015 ford focus var 1,6 benzin.Baya baya memnunuz.Kendimiz de öğrenciyiz ; öğrenci için premium hissettiren bir otomobil. 2015-2014 leri 50.000 - 60.000 lira bandında genel olarak.
Yol tutuş,süspansiyonların bizde bıraktığı hisler mükemmel.Ayrıca gayet geniş bir araba.Yakıt tüketimi ayağımıza hakim olamadığımız için 8.5-9,5 lt civarı. Araba hakkında asıl bilgi-tecrübe sahibi @CenkGs abi var.Belki müsaitse arabası hakkında o da bilgi verir bize.:)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Atmosferik motor basmadığında da öğrenciyi üzebilir. 1.6 atmo focus'a 5-7 litre arası gibi bir tüketim yaptıramazlar maalesef sakin kullansalar da. Yani 1.0 ecotsi, 1.2 tsi ve 1.2 130 hp 308 motoru gibi yakıt ekonomisi sunamaz. Alt devirler küçük hacimliler de daha iyi olur, yüksek hızlarda ise 1.6 atmo daha iyi gider. 1.2 130'luk motor ise her iki konuda da 1.6 atmosferikten daha iyi değerler sunar. Motor sağlamlığı ve bakım maliyeti de 1.6 atmosferikten yana ama burada öğrenci de olsa arabayı kullanacak kişinin beklentisi daha önemli.
Açıkçası burada konuşulan motorlar içinde en başarılısı 1.2 130 hp 230 nm torklu 308 motorudur. O motor ecotsi'dan da tsi'dan da daha iyi. Öğrenci olsam hem ekonomi veren hem de istediğimde performans veren bu tarz bir motora yönelirim.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Neden herkes b sınıfı veya c sınıfı boş benzinli araba önermiş o fiyatlara 2012 ve üstü 1.6 dizel dolu dolu kia ceed veya hyundai i30 var. Uçup kaçmaz ama hem dizelin ekonomisi hemde 128bg gayet güzel rakam.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-kia-2012-dizel-otomatik-full-kia-ceed-422221839/detay
Arkadaş dizel isterse tabii ki alınabilir. Ceed güzel duruyor ama km'si öğrencinin cebi için biraz yüksek. Yani 100 bine pek bir şey kalmamış, satmadan evvel ağır bakımları başlayabilir. Km'si biraz daha düşük dizel olabilirse daha güzel olur.
Bir de ben öğrenci adama çok fazla teknolojinin, oyuncağın olduğu arabayı pek mantıklı bulamıyorum. Çünkü ne kadar oyuncak olursa o kadar çok bozulma riski ortaya çıkıyor. Bunların hepsi de maliyet maalesef. Ama ceed gerçekten güzelmiş.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Arkadaş dizel isterse tabii ki alınabilir. Ceed güzel duruyor ama km'si öğrencinin cebi için biraz yüksek. Yani 100 bine pek bir şey kalmamış, satmadan evvel ağır bakımları başlayabilir. Km'si biraz daha düşük dizel olabilirse daha güzel olur.
Bir de ben öğrenci adama çok fazla teknolojinin, oyuncağın olduğu arabayı pek mantıklı bulamıyorum. Çünkü ne kadar oyuncak olursa o kadar çok bozulma riski ortaya çıkıyor. Bunların hepsi de maliyet maalesef. Ama ceed gerçekten güzelmiş.

İlanı ben rastgele attım :) kilometre fazla olabilir (daha boş donanımları daha ucuza ve daha az kmlileri de vardır) ama ben her türlü üst sınıf alırdım arkadaş sarsıntısız vites geçişi demiş yoksa c5 önerecektim.
Donanım her gencin hoşuna gider ayrıca senin sevdiğin donanım olan bağımsız süspansiyonlarda var bu araba da bide tam otomatik yani çift kavrama derdi de olmayacak bu da sorunsuzluk için büyük bir artı :)

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
İlanı ben rastgele attım :) kilometre fazla olabilir (daha boş donanımları daha ucuza ve daha az kmlileri de vardır) ama ben her türlü üst sınıf alırdım arkadaş sarsıntısız vites geçişi demiş yoksa c5 önerecektim.
Donanım her gencin hoşuna gider ayrıca senin sevdiğin donanım olan bağımsız süspansiyonlarda var bu araba da bide tam otomatik yani çift kavrama derdi de olmayacak bu da sorunsuzluk için büyük bir artı :)
Araba zaten güzel güzel de biraz daha düşük km'li olanı bulabilirse daha rahat eder. 100 bin'den sonra dizeli elden çıkarmak da bakımını yapmak da zorlaşıyor. Bir de 85 bin km dizel için az değil. O km'ye kadar nasıl kullanıldı önemli detaylar. Belki öğrenci olarak bunlarla uğraşmak istemeyebilir. Misal ben öğrenci olsam dizeli ya sıfır km alabiliyorsam isterdim, ya da çok düşük km'lerde bulabiliyorsam. Onun haricinde zaten arabaya lafım yok, ben seviyorum ceed'leri. Öğrenci olsam temiz ve az km'li olanını bulsam kaçırmam.
Diğer 2 b segment otomobilden ziyade de 308 alırdım. 308'deki 1.2 130 hp'lik motor tüm muadillerinden daha iyi. Hem 308'de üst sınıf bir araç. Ben olsam 308 ve dizel ceed gibi modellere yönelirim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım