HABER Toyota C-HR | İlk Sürüş

Fatih_MehmetK

Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2016
13
13
595
O 1.8 Litrelik motor normal benzinli motorlarla farklı çalışmakta tamamen veririmlilik üzerine tasarlanmış Atkinson çevirimli bir motor. Birde araç dururken Benzinli motor , hem bataryayı şarj ediyor hemde motorun soğumasını engelliyor.

Fatih_MehmetK

Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2016
13
13
595
Bakım konusunu araştırmak lazım en son baktığımda Yarim Hybrid in bakım masrafları dizel ve benzinli modelinden daha ucuzdu.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Şu sınıflandırma işi tuhaf ve mantıklı değil.
Harflerle sınıflandırma yapıldığında C-HR ve Rav4, C suv olarak geçiyor. Ama ABD sınıflandırmasına göre C-HR subcompact SUV (veya mini suv), Rav4 compact SUV. Aynı sınıfta olmadıkları bir gerçek. Ancak dediğim gibi Türkiye'dede kullanılan sınıflandırmaya göre iki araçta C suv.

Gerçi mini suv'da hem C-HR var, hemde Suzuki Jimny. Çok alakasız iki araç.

karyel

Profesör
2 Kas 2016
313
441
1,395
40
Güzel araç, gelecek burada ama Türkiye de zor. Sinan bey tam net bir tanımlama yapacak ablam atlıyor. Sinan bey direksiyonu ablaya verseymiş rahat ederdi. Abla daha az konuşur, kafasını şişirmezdi.

Son düzenleme:

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,025
4,274
4,220
varsova
Marka
Porsche
sarj girisi olmadiktan sonra bir anlam ifade etmiyor, en az 30-35 km elektrikli menzil ve plug-in olmali, yoksa bos sadece adi hibrit.

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,025
4,274
4,220
varsova
Marka
Porsche
yokus asagi ve frenlemelerde sarj etmesi yeterli kalmiyor , ve bu yeterli kalmadigi durumlarda elektrik motoru benzinli motora yuk oluyor, yani motor hem arabayi hareket ettiriyor hemde sarj ediyor, bu cekisi baya etkiliyor, sikisik trafikte baya akici gidiyor, benzinli aractan daha iyi stabil tork sagliyor, ama yuksek hizlarda cvt kafa sisiriyor, yuksek devirde ne muzik dinleyebiliyorsun ne de surus zevki alabiliyorsun, suan icin hibrit arac konusunda tek hosuma giden audi e-tronlar.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
yokus asagi ve frenlemelerde sarj etmesi yeterli kalmiyor , ve bu yeterli kalmadigi durumlarda elektrik motoru benzinli motora yuk oluyor, yani motor hem arabayi hareket ettiriyor hemde sarj ediyor, bu cekisi baya etkiliyor, sikisik trafikte baya akici gidiyor, benzinli aractan daha iyi stabil tork sagliyor, ama yuksek hizlarda cvt kafa sisiriyor, yuksek devirde ne muzik dinleyebiliyorsun ne de surus zevki alabiliyorsun, suan icin hibrit arac konusunda tek hosuma giden audi e-tronlar.
Cvt nin yüksek devirde müzik dinletmediğini nerden çıkardınız? Sanırım uzun zamandır cvt kullanmıyorsunuz.Önceden belirlenen kasnak oranlarına oturan cvt ler; yüksek devir çevirip lineer hızlanma durumunu ortadan kaldırmış durumda.

Son düzenleme:

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,025
4,274
4,220
varsova
Marka
Porsche
Cvt nin yüksek devirde müzik dinletmediğini nerden çıkardınız? Sanırım uzun zamandır cvt kullanmıyorsunuz.Önceden belirlenen kasnak oranlarına oturan cvt ler; yüksek devir çevirip lineer hızlanma durumunu ortadan kaldırmış durumda.
sozkonusu aracin kendisini kullandim, 1.8 motor honda civic ile kiyasliyorum adil olmasi acisindan ayni hacimde motor ve C-hr'de bulunan ses kafa utuluyordu.

Son düzenleme:

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
sozkonusu aracin kendisini kullandim, 1.8 motor honda civic ile kiyasliyorum adil olmasi acisindan ayni hacimde motor ve C-hr'de bulunan ses kafa utuluyordu.
Profilinizde C-hr den vazgeçtiğinizi gördüm.İster istemez c-hr sahibi olduğum için merak uyandı içimde.c-hr almama sebebiniz neydi?

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Şu sınıflandırma işi tuhaf ve mantıklı değil.
Harflerle sınıflandırma yapıldığında C-HR ve Rav4, C suv olarak geçiyor. Ama ABD sınıflandırmasına göre C-HR subcompact SUV (veya mini suv), Rav4 compact SUV. Aynı sınıfta olmadıkları bir gerçek. Ancak dediğim gibi Türkiye'dede kullanılan sınıflandırmaya göre iki araçta C suv.

Gerçi mini suv'da hem C-HR var, hemde Suzuki Jimny. Çok alakasız iki araç.
Bazı arabalar sınıfının standartlarına göre biraz daha büyük oluyor. Bu büyüklükle birlikte üst sınıf havası vermeye çalışılıyor. Eğer Chr ile Tucson,Tiguan karşılaştırırsanız Chr c segmenti bir jip olmadığını bariz bir şekilde belli oluyor. Aynı durum kodiaq ve zafira da da var.

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,025
4,274
4,220
varsova
Marka
Porsche
Profilinizde C-hr den vazgeçtiğinizi gördüm.İster istemez c-hr sahibi olduğum için merak uyandı içimde.c-hr almama sebebiniz neydi?

C-hr dusunmemizin nedeni hibrit olmasiydi, ama hibrit kullananlardan aldigimiz geri donus internette yaptigimiz arastirmalar ve bizzat tanidigimiz birkac kullanici yorumu ve test surusu sonucunda kafamizdaki fikir C-hr ve yaristeki hibritin bir priustaki gibi efektif olmadigi yonundeydi, bir kere plug-in degil, kendiniz sarj edemiyorsunuz, ikincisi elektrikli menzili cok kisa (yanlis duymadiysam sadece elektrikle 2 km gidebiliyor, bu menzil priusta 30 kilometre civari) ve bu menzil klima acikken daha da azaliyor. Ayrica pili sarj ederken arac size daha gucsuz bir motor sunuyor, zaten 1.8 motor olmasina ragmen ekonomi icin tasarlandigindan fazla bir guc uretmiyor. bu inceleme ve arastirmalarimizdan sonra bir aile dostumuzda hibritten vazgecip 1.2 turbo motorlu versiyonundan aldi.

Bunlar bizim izlenimlerimiz ama siz kullaniciysaniz mutlaka daha net verilere sahipsinizdir, sizin ortalamaniz ne civarda ? gule gule iyi gunlerde kazasiz belasiz kullanin.

Son düzenleme:

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
C-hr dusunmemizin nedeni hibrit olmasiydi, ama hibrit kullananlardan aldigimiz geri donus internette yaptigimiz arastirmalar ve bizzat tanidigimiz birkac kullanici yorumu ve test surusu sonucunda kafamizdaki fikir C-hr ve yaristeki hibritin bir priustaki gibi efektif olmadigi yonundeydi, bir kere plug-in degil, kendiniz sarj edemiyorsunuz, ikincisi elektrikli menzili cok kisa (yanlis duymadiysam sadece elektrikle 2 km gidebiliyor, bu menzil priusta 30 kilometre civari) ve bu menzil klima acikken daha da azaliyor. Ayrica pili sarj ederken arac size daha gucsuz bir motor sunuyor, zaten 1.8 motor olmasina ragmen ekonomi icin tasarlandigindan fazla bir guc uretmiyor. bu inceleme ve arastirmalarimizdan sonra bir aile dostumuzda hibritten vazgecip 1.2 turbo motorlu versiyonundan aldi.

Bunlar bizim izlenimlerimiz ama siz kullaniciysaniz mutlaka daha net verilere sahipsinizdir, sizin ortalamaniz ne civarda ? gule gule iyi gunlerde kazasiz belasiz kullanin.
Teşekkürler:) Yaris ve c-hr de ki hibrit sistemi sadece ilk kalkışta içten yanmalı motor delay ini ve aracın statik sürtünmeyi benzinle değil elektrikle yenmesini sağlayan bir sistem olarak görmek lazım. Şunu demek istiyorum aslında prius gerçekten elektrikli arabalara doğru atılan bir adım ancak pulg in olmayan diğer modelleri ise yakıt tasarrufunu ucuz maliyetli bi teknolojiyle uygulayalımın sonucu.Ben de 1.2 turbo var.hibrit almak istiyordum arada 15 bin liralık fark vardı ve bu farkı verip o teknoloji ve yakıt tasarrufunu yapmak isterdim..Ancak 1.8 atkinson motoru motorlu taşıtlar vergisinde 6 aylık 1800 küsur lira ödemeyi gerektirdiği için 1.2 ye döndüm.1000 km de average cons: 7,2 L/100 km.

Son düzenleme:

only premium

Taklacı Güvercin
19 Ocak 2017
10
3
295
122 hp 142nm haricinde gayet güzel bir araba biraz 140 130 olsa 200nm torku falan olsa müthiş bir araba olur Genç üniversite öğrencisine bütün kadın kullanıcılara yeni evli çiftlere vs. çok fazla kesime hitap ediyor ama motor olmamış

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,025
4,274
4,220
varsova
Marka
Porsche
Teşekkürler:) Yaris ve c-hr de ki hibrit sistemi sadece ilk kalkışta içten yanmalı motor delay ini ve aracın statik sürtünmeyi benzinle değil elektrikle yenmesini sağlayan bir sistem olarak görmek lazım. Şunu demek istiyorum aslında prius gerçekten elektrikli arabalara doğru atılan bir adım ancak pulg in olmayan diğer modelleri ise yakıt tasarrufunu ucuz maliyetli bi teknolojiyle uygulayalımın sonucu.Ben de 1.2 turbo var.hibrit almak istiyordum arada 15 bin liralık fark vardı ve bu farkı verip o teknoloji ve yakıt tasarrufunu yapmak isterdim..Ancak 1.8 atkinson motoru motorlu taşıtlar vergisinde 6 aylık 1800 küsur lira ödemeyi gerektirdiği için 1.2 ye döndüm.1000 km de average cons: 7,2 L/100 km.

Ayni fikirdeyim bence 1.2 almakla mantikli bir secim yapmissiniz, yakit degerinizde gayet makul gorunuyor, gule gule kullanin :) yalniz cok aykiri bir tasarimi var turkiyede o araba alinir mi diyen cok olacaktir, sabir diliyorum

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Ayni fikirdeyim bence 1.2 almakla mantikli bir secim yapmissiniz, yakit degerinizde gayet makul gorunuyor, gule gule kullanin :) yalniz cok aykiri bir tasarimi var turkiyede o araba alinir mi diyen cok olacaktir, sabir diliyorum
Haklısınız bu ülkede çoğunluğun yaptığını yapmamak ayıplanıyor..Şu ana kadar birkaç vag cı ve üç harfliciler dışında kötü bi tepki almadım ama.O paraya dolu golf alırımcılar,yaa 116 alırım arkadan çekiş hebelehübeleciler vardı..Ama yanımda onlardan biri yolculuk ederken bu laflarının yerini imrenmeye bıraktı..Toyota algısını değiştiren bi araba yol tutuş,tasarım,paha algısı..

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,185
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Detaylarını bilmemekle beraber MTV'de hybrid araçlara teşvik kapsamında bir güzellik yaptılar diye duymuştum. Hatta Sinan Koç da bahsediyordu videoda öyle bir şeyden. Yanlış bilgi mi?

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım