Arabanızda sevmediğiniz sesler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,290
1
9,443
4,970
kocaeli
Rez alayım Cenk abiye satarım :D

Edit : C sutunundan gelen trim sesi ve Sağ on kapıdaki hoparlörden gelen zırıltı.

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,538
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
kalorifer tesisatının içinden bi ses geliyor çözemedim. Bi de şoför kapısı sanki kapanmamış gibi ses yapıyor çukurlarda tümseklerde vs. Sağ ön kapı hoparlörü patlak, basslarda beni değiştirin diye bağırıyor

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,037
7
51,372
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Direksiyon kutusunun lıkırtısı, lastik dişleri arasına girmiş küçük taş sesi.

Bir de çok şükür benim arabada olmayan V kayışı sıyırması, silecek sesi ve şanzımanın cartlaması

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Kapı fitili gıcırtısı. Silikon spreyi tarzı bir şey sıkıncı birkaç ay geçiriyor ama sonra geri geliyor. Sürekli aynı işlemi uygulamak lazım.

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
ha bir de şey var
böyle alttan alttan bi müzik açmışsın yavaş yavaş ilerliyosun gayet sakinsin herkese papatya modundasın, bi anda bi taş sekiyor arabanın altına giriyor, girdiği gibi saniyenin onda birinde 2373 kez arabanın altına çarparak çat çut ses çıkarıyor ya çıldırıyorum

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,840
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ah be kardesim s serisi alacagim bu sesler yuzunden ama ondan da gelirse bir daha otomobile binmem diye korkuyorum..
Ah o trim sesleri yok mu beni benden aliyor. Sag arka koltugun ic kismindan bir yerde basladi, senkron halede b sutunlari emniyet kemeri bolgesi, on konsol multimedya ekrani ve hiz gostergelerinin oralardan bir yerden sesler geliyor. Cok canimi sıkıyor cok.

Son yillarda uretilen sedan ve bazi hatch araclarda su unlu yakit deposundan gelen calkanti sesi de var. Fulleyince ilk ceyrek bitene kadar sehir ici dusuk hizlarda langir lungur ses geliyor. Kisacaginiz maliyetin... diyorum. Ilk ceyrekmis bisi degil demeyin, dizelde ilk ceyrek bitmek bilmiyor.

Soguk havalardaki dizel sesi bayilirim.. Normal zamanlar neyse de soguk havalarda hic cekilmiyor canim. Arabayi calistirmadan evvel radyo actigim dogrudur bazen.

Amortisor calisma araligi bittiginde tak diye gelen ses en cok canimi yakani. Evlat acisi gibi oturuyor yuregime.. Ayrica debriyaj balatamdan mi desem volandan mi desem ilk kalkisin cok zorlandigi zamanlarda surtunme sesi geliyor. Cozemiyorum, cozemedikce de ilk kalkis ustasi oldum.

Neyse.. 5.20i'nin de b sutunu ve sofor kapisindan trim sesi geliyordu. Bu da zuurt tesellisi.

Son düzenleme:

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,917
2
24,228
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Kendi arabamda rahatsız edici ses gelmiyor (şuan için en azından).Babamın arabada 1 den 2 ye atarken sssıııtt diye bir ses geliyor 5 yıldır böyle alıştık.Bir de bitmiş olan disk ve balata sesi:D

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Arabamda emniyet kemeri yolcu tarafindaki kemerin tokasi, yolcu yok ve bagli degilken, geri sarma esnasinda ters kalirsa, kapi dreğinin plastik ser dosemesine çarpiyor. Eger duzeltmezsem, yol boyunca tirrr tirr ses yapiyor..

Birde arabamda muzik calinmasindan nefret ederim. Birinin teyipbi acip muzik dinlemesinden, hava atmak icin sesi yukselten eş dost yegen baldizlarada ayar olurum.

Araba surerken benimle konuşulmasinada ayar olurum.. Hele araba icinde kari dirdiri hic cekemem...

Arabam sesiz olmaliki bende onu dinliyeyim.

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
Gelmeden 2-3 gun once surucu tarafindaki eksoz zaman zaman difuzore carparak tikirti yapmaya basladi, o guzel eksoz sesinin arasinda bu sesi duymak hos olmuyor tabi. Pek zamanim olmadigindan hallettiremedim ama araya kalin bir cam fitili sikistirarak gecici olarak cozdum sorunu. Cok sukur onun haricindeki butun sesler mest ediyor adami :DDD Asigim ulaaaaaan :D

Mehmet55

Profesör
8 Eyl 2016
255
361
1,395
Marka
Opel
Enteresandır 2012 Corsa var 46 binde olmasına rağmen öyle trim sesi yok. 6-7 bin kilometredeyken kapılardan trim sesi geliyordu servis çözdü. Ama 4-5 kişi binince veya bozuk yollarda arka amortiserlerden gacır gucur ses geliyor sanki gevşemiş gibi. Böyle kasalı kamyonetlerde kasanın esneme sesi gibi.

Ali Karaer

Ali Karaer
Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,071
2,323
2,770
25
Nevşehir/2000 Evler
Marka
Aixam
Gelmeden 2-3 gun once surucu tarafindaki eksoz zaman zaman difuzore carparak tikirti yapmaya basladi, o guzel eksoz sesinin arasinda bu sesi duymak hos olmuyor tabi. Pek zamanim olmadigindan hallettiremedim ama araya kalin bir cam fitili sikistirarak gecici olarak cozdum sorunu. Cok sukur onun haricindeki butun sesler mest ediyor adami :DDD Asigim ulaaaaaan :D
o zaman sevdiğiniz sesler bölümünede bekliyorum :D

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Volan sesi, 2 kere değiştirmeme rağmen arka balatalardan frene basınca gelen klasik balata cızırtı sesi (artık takmıyorum sesi duyunca bir rahatlama gelmeye başladı bunu saymasak da olur), arabayı çalıştırınca fan yönünü ayarlayan bilmem ne motoru, sessiz bir ortamda elektro hidrolik direksiyondan gelen vıyy sesleri, arabayı stop ederken ve edince çıkan ciuv, dıııt, viik diye bin bir çeşit sensörün çıkardığı sesler

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
Volan sesi, 2 kere değiştirmeme rağmen arka balatalardan frene basınca gelen klasik balata cızırtı sesi (artık takmıyorum sesi duyunca bir rahatlama gelmeye başladı bunu saymasak da olur), arabayı çalıştırınca fan yönünü ayarlayan bilmem ne motoru, sessiz bir ortamda elektro hidrolik direksiyondan gelen vıyy sesleri, arabayı stop ederken ve edince çıkan ciuv, dıııt, viik diye bin bir çeşit sensörün çıkardığı sesler
arabadan soğudum ya hele o dizellerin o kapanışı yok mu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım