HABER Volkswagen’den Arteon Shooting Brake mi geliyor?

ctanguner

Panpa
7 Eyl 2016
356
1,193
3,095
İstanbul
Volkswagen, premium imajını pekiştirmek adına Arteon Shooting Brake hazırlığı içersinde. Ayrıca VW mühendisleri yine Arteon’da da kullanılmak üzere yeni bir altı silindirli güç ünitesi üzerinde çalışıyorlar.

Arteon Shooting Brake MQB sayesinde mümkün

Volkswagen orta ve büyük sınıf otomobiller ürün müdürü Dr. Elmar-Marius Licharz Auto Express’e verdiği röportajda, “Henüz sonuçlandırmadık, ancak Arteon için shooting brake karoser üzerinde düşünüyorum.” dedi.

Arteon’un MQB mimarisi üzerine inşa edildiğini, dolayısıyla motor ve karoser konusunda otomobilin temelinin oldukça esnek olduğunu belirten Licharz, “Şu an altı silindirli prototip bir Arteon ürettik. Eğer bu motor seri üretime geçerse Atlas’ta da kullanılacak.” diye ekledi.

Şimdilik Avrupa’da MQB şasisine sahip altı silindirli bir VAG otomobili satılmıyor. Eğer Volkswagen Arteon’u altı silindirli makineyle satışa sunarsa bu bir ilk olacak.

4 Gran Coupe ve A5 Sportback esas hedef

Volkswagen kendisini biraz daha premium konumlandırarak grup içerisinde SEAT ya da Skoda’dan ziyade, Audi’ye daha yakın duruyor. Bu bağlamda Arteon, markanın premium segmentte rekabete katılmasını sağlayacak ve yüksek satış hacmine ulaşabileceği ilk otomobil. Alman üretici Arteon ile BMW 4 Serisi Gran Coupe ve Audi A5 Sportback ile rekabet etmeyi hedefliyor.

Shooting brake’in ne zaman tanıtılacağı henüz belli değil, ancak muhtemelen 12 ila 18 aylık bir süreci bulacaktır. Eski CC’nin yerini alan Arteon, çok yakında satışa sunulacak.

Kaynak: Auto Express

1 arasında 15

Read the whole post here.

Yellowolf

Asfalt Kurutucu
10 Eyl 2016
25
11
595
Sevgili Editör arkadaşım volkswagen premium olduğunu da nerden çıkardın gündelik olarak güncel vw marka aracıma biniyorum tamam sınıfına göre iyi hissettirdiği doğrudur. ama premium markalar belli. bmw mercedes volvo landrover ile volkswagen kıyaslanamıcak ölçüde kalite farkı var. derilerin dokusundan plastiklerin kokusuna koltuk süngerlerinin kokusundan klimadan gelen kokulara kadar anlaşııyor zaten hangisinin premium olduğu. volkswagen iyi araba yapıyor evet bir tane vw aracım da var severek biniyorum ama abartmamak lazım o kadar da değil arada ciddi fark var.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Arka tarafını c coupe'a çok benzetiyorum. Güzel araba, alana şimdiden hayırlı olsun.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Fiyatı uygun olsa düşünebilirdim de çok pahalı yav. Zaten bi testleri falan da gelsin bakalım yalıtımı, konforu, sürüşü nasıl onları görmeden 200 lira bağlamak kolay değil :D
170 civarına sana 1.5 TSI R-Line kaparsak çok bomba olur ama bi testleri görmek lazım ayın 13 14'u gibi bi tanıdığım test etmeye gidecek ordan bilgiler aktarırım.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
170 civarına sana 1.5 TSI R-Line kaparsak çok bomba olur ama bi testleri görmek lazım ayın 13 14'u gibi bi tanıdığım test etmeye gidecek ordan bilgiler aktarırım.
Aynen bakmak lazım önce. Sakin sürüşte, trafikte, gazlamalı sürüşte, uzun yolda, şehir içinde ne yakıyor ediyor bakmak lazım. Diğer özelliklerini de iyice değerlendirmek lazım. Araç pahalı neticede :)

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Aynen bakmak lazım önce. Sakin sürüşte, trafikte, gazlamalı sürüşte, uzun yolda, şehir içinde ne yakıyor ediyor bakmak lazım. Diğer özelliklerini de iyice değerlendirmek lazım. Araç pahalı neticede :)
Aynen öyle abim. VW baya iddiali bu araçta hep birlikte göreceğiz nasıl olduğunu.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Senin bi sonraki arabanı tam şuraya yazıyorum abi : 320d model yılını tutturamıyorum bütçene bağlı:)
Vallahi ağzından bal damlıyor. 2.0 dizel 190 hp'lik zf şanzıman kombinasyonu en sevdiğim ve beğendiğim dizel otomatik kombinasyonu. Tam benlik, bol gazlamalı az yakmalı. Şöyle 3.20d xdrive bir bmw harbiden iyi olurdu :)

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Vallahi ağzından bal damlıyor. 2.0 dizel 190 hp'lik zf şanzıman kombinasyonu en sevdiğim ve beğendiğim dizel otomatik kombinasyonu. Tam benlik, bol gazlamalı az yakmalı. Şöyle 3.20d xdrive bir bmw harbiden iyi olurdu :)
İşte o yüzden premium dizel yerine arteon almazsın gibi geldi dayanamayıp menşorladım

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
İşte o yüzden premium dizel yerine arteon almazsın gibi geldi dayanamayıp menşorladım
İkisini de sıfır alabiliyor olsaydım kesinlikle dizele yönelirdim. Benzinli otomobil bana göre değil. Ama 3.20 dizeli 2.el alacağım için kılı kırk yarardım. Malum 2.el dizel mevzusu sıkıntılı hele ki bmw alıyorsan. Km'si falan aşırı düşük olacak ki ancak öyle ikna olayım.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
İkisini de sıfır alabiliyor olsaydım kesinlikle dizele yönelirdim. Benzinli otomobil bana göre değil. Ama 3.20 dizeli 2.el alacağım için kılı kırk yarardım. Malum 2.el dizel mevzusu sıkıntılı hele ki bmw alıyorsan. Km'si falan aşırı düşük olacak ki ancak öyle ikna olayım.
Gülü seven diye bi söz var abi o buraya uygun gibi:D

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
  • "Alcantara / Vienna" deri döşeme
  • "Composition Media" bilgi ve eğlence sistemi (8" renkli dokunmatik ekran, Türkçe dil seçeneği)
  • "Easy Open" kolay açılır / kapanır bagaj kapağı, anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi
  • "Siver Birch" ahşap dekor
  • 19" Chennai alüminyum alaşım jantlar
  • 19" Chennai alüminyum alaşım jantlar, 245/40 R19 lastikler
  • 8 hoparlör
  • Ambiyans aydınlatma paketi
  • Anti blokaj fren sistemi (ABS), Elektronik stabilizasyon programı (ESP)
  • Aux-in girişi, SD kart okuyucu ve USB-in müzik çalar bağlantısı
  • Ayak bölgesi aydınlatma
  • Bluetooth'lu mobil telefon hazırlığı
  • Deri vites topuzu
  • Dijital Gösterge Paneli (Active Info Display)
  • Disk frenler (Arka)
  • Disk frenler (Ön)
  • Elektromekanik park freni(Auto Hold fonk siyonu)
  • Elektrikli, katlanabilir ve ısıtmalı krom kaplı yan aynalar (sürücü tarafı kendiliğinden kararan)
  • Hız sabitleyici (Cruise Control)
  • Immobilizer
  • Isıtmalı ön cam yıkama sistemi
  • Isıtmalı ön koltuklar
  • Işık-Görüş paketi (otomatik kararan iç dikiz aynası, elektrikli katlanır yan aynalar, yağmur sensörü)
  • Kapı ve tampon altlarında krom dekoratif çıtalar
  • Karartılmış arka ve arka yan camlar
  • Klimatronik (3 bölgeli tam otomatik klima)
  • Lastik basınç kontrol sistemi
  • LED "High" ön farlar
  • LED gündüz sürüş farları, otomatik yanan kısa farlar, Coming Home - Leaving Home fonksiyonu
  • LED ön kapı giriş aydınlatması
  • Park mesafe sensörleri (Ön/Arka)
  • Progresif direksiyon sistemi
  • Start/Stop sistemi ve fren enerjisi geri kazanımı
  • Statik dönüş ve kötü hava lambaları
  • Sürücü ve yolcu ön hava yastıkları (yolcu hava yastığı deaktivasyon)
  • Sürücü ve ön yolcu yan ve tavan hava yastıkları
  • Sürüşe duyarlı LED farlar, far yıkama sistemi, dinamik far yükseklik ayarı
  • Yorgunluk tespit sistemi
  • Yükseklik ayarlı ön koltuklar, sürücü tarafında elektrikli bel desteği ve koltuk sırtlık ayarı
  • Çok fonksiyonlu deri direksiyon, direksiyon üzerinde DSG vites kumandaları
  • Ön kol desteği
  • Ön ve arkada LED okuma lambaları
  • Önde 3 noktalı piroteknik emniyet kemerleri
Arteonun elegance donanım listesi bu şekilde yani şuanki 1.4 tsi 150bg dsg highline passata (fiyatı 172k) daha dolu gözüküyor
Highline passattan farkı 8 inç ekran,19 inç jant,easy open bagaj kapağı bu donanımları passata eklesek ne kadar olur acaba? bide bunun üstüne arteon'un kendi farkını da eklemek gerekecek :(

OnurOkullu

Profesör
4 Eki 2016
153
364
1,585
İstanbul
Marka
BMW
Arteon,tasarım olarak mükemmel gözüküyor benim için,ama beni araçtan soğutan nokta içi.Her ne kadar premium markalar bile bu taktiği uygulasalar da,böyle güzel gözüken bir aracın içinin passat ile aynı olmasına dayanamıyorum.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım