HABER Ford Mustang GT 5.0 California Special | TEST

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Maşallah araç çok güzel, tabii ki sahibi @saracer 'ere teşekkür ediyoruz bizi bu cuma akşamı 20 dk da olsa günlük sıkıntılardan kurtardığı için kazasız belasız sürüşler dilerim.Araç hakkındaki düşüncelerim ise hiç bir zaman Muscle Car'ları sevmedim, sevemedim ama gel gelelim her zaman saygı duyarım Muscle Car'ların felsefesi herhangi bir Avrupa spor aracından çok çok farklıdır.Örnek vermek gerekirse Aston Martin gibi güçlü bir ''Cruiser''(bkz.Uzun yol aracı) fakat onun kadar lüks ve paha meraklısı değil.Aynı zamanda düzde herhangi bir Spor 911'a yaklaşacak kadar hızlı ama virajda hafif kaniş bir 250-300 bg'lik Hot-Hatch'e karşı üzülecek cinsten kısacası anlatılmaz yaşanır cinsten bizde biraz da olsa sizlerin gözünden keşfetmiş olduk.Size tavsiyem eğer aracı satma gibi bir düşünceniz yoksa sağlam bir takım Conti lastiklerle İstanbulpark'ta çoğu aracı üzersiniz ve bunu yapmadan da satmayın derim.:)Yaparsanız da video çekin bizde nasiplenelim.Onun haricinde zevkinizi aldıktan sonra imkanlarınız dahilinde daha deli manyak araçlar bekliyoruz.Ben diyeyim RX-7 siz deyin başka bir araç ama Japon olsun yav...:D(safımıza da belli ettik)o_O

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
Maşallah araç çok güzel, tabii ki sahibi @saracer 'ere teşekkür ediyoruz bizi bu cuma akşamı 20 dk da olsa günlük sıkıntılardan kurtardığı için kazasız belasız sürüşler dilerim.Araç hakkındaki düşüncelerim ise hiç bir zaman Muscle Car'ları sevmedim, sevemedim ama gel gelelim her zaman saygı duyarım Muscle Car'ların felsefesi herhangi bir Avrupa spor aracından çok çok farklıdır.Örnek vermek gerekirse Aston Martin gibi güçlü bir ''Cruiser''(bkz.Uzun yol aracı) fakat onun kadar lüks ve paha meraklısı değil.Aynı zamanda düzde herhangi bir Spor 911'a yaklaşacak kadar hızlı ama virajda hafif kaniş bir 250-300 bg'lik Hot-Hatch'e karşı üzülecek cinsten kısacası anlatılmaz yaşanır cinsten bizde biraz da olsa sizlerin gözünden keşfetmiş olduk.Size tavsiyem eğer aracı satma gibi bir düşünceniz yoksa sağlam bir takım Conti lastiklerle İstanbulpark'ta çoğu aracı üzersiniz ve bunu yapmadan da satmayın derim.:)Yaparsanız da video çekin bizde nasiplenelim.Onun haricinde zevkinizi aldıktan sonra imkanlarınız dahilinde daha deli manyak araçlar bekliyoruz.Ben diyeyim RX-7 siz deyin başka bir araç ama Japon olsun yav...:D(safımıza da belli ettik)o_O
Samimi yorumlarin icin cok tesekkur ederim. Istanbul Park a cikmayi ben de cok isiyorum ama maalesef benim takvimime uymuyor bu yaz doneminde :( Benim istanbulda oldugum donemde hic pist gunu yok. Ama olur da bi organizasyon denk gelirse zaten @sinan la da sozlestik birlikte gidip birseyler cekeriz diye dusunuyoruz, ya da bir uzun yol videosu olur, bakicaz artik.
Lastikler hakkinda da, bu yazi boyle gecireyim, seneye benim lastikleri Babama veririm belki, onda da Kia Sportage var, ebatlari ayni, kendime Conti veya Michelin alabilirim, dusunucem.
Bir sorun cikmazsa bundan sonra Giulia almak istiyorum, mumkunse QV. Her ne kadar Mustang e binsek te bir yanimiz hala Alfisti :D

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Güzel keyifli bir testti tabi forumdan tanınan bilinen bir sima ve arabayı görmek ayrı keyifti.Akşam yemeğinde babamla izledik.Muscle car tarzı arabalar sevmediğimiz halde ileri sarmadan merakla izledik.Atmosferik motorun devri çevirdikçe verdiği hazzı bize aksettirdiniz teşekkürler @saracer

Kim?

Panpa
15 Eyl 2016
1,024
1,994
2,770
Marka
Subaru
@saracer usta testi bi boy daha izledimde sen leon (sevginin gücü) filmindeki adama benziyorsun. Sana yuvarlak çerçeveli güneş gözlüğü yakışabilir avm ye gittiğinde bir gözlükçüye uğrayıp denemeni tavsiye ederim güzel testti vesselam.

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
@saracer usta testi bi boy daha izledimde sen leon (sevginin gücü) filmindeki adama benziyorsun. Sana yuvarlak çerçeveli güneş gözlüğü yakışabilir avm ye gittiğinde bir gözlükçüye uğrayıp denemeni tavsiye ederim güzel testti vesselam.
Eywallah kardesim beni Jean Reno ya benzetmen cok hos ama sanki bende biraz entel durabilir :D Ama ona psikopat bi hava vermis...
Senin icin denerim bi yine de :D
6526.jpg

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Testi ancak izleyebildim, çok zevkli ve güzel bir test olmuş. @saracer Aracın çok güzel hocam. Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin inşaallah. Daha önceki yorumlarda bahsedildi mi pek bilemiyorum ama naçizane tavsiyem aracınıza bulabildiğiniz ebatlardaki en iyi lastiği almaya çalışın. Özellikle sizin arabanızın yol tutuş - güç ikilemini düşünürsek buna daha fazla ihtiyacı var gibi gözüküyor. Test için teşekkürler :)

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
Testi ancak izleyebildim, çok zevkli ve güzel bir test olmuş. @saracer Aracın çok güzel hocam. Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin inşaallah. Daha önceki yorumlarda bahsedildi mi pek bilemiyorum ama naçizane tavsiyem aracınıza bulabildiğiniz ebatlardaki en iyi lastiği almaya çalışın. Özellikle sizin arabanızın yol tutuş - güç ikilemini düşünürsek buna daha fazla ihtiyacı var gibi gözüküyor. Test için teşekkürler :)
Ben tesekkur ederim, guzel yorumlarin icin. Fakat es gecilen bir nokta var, YT yorumlarinda da bahsedilmis siklikla, test suresince @sinan arabayi zorlamak adina ve daha keyifli goruntuler ciksin diye ESP yi tamamen kapali tuttu. Yani ESP aciken o virajlara korkmadan girebiliyorum zaten. Ayrica bu lastikleri biraz yanlamak burnout yapmak icin aldim, bu yazi boyle gecirip seneye michelin yada conti almayi planliyorum. Acikcasi 4-5 bin tl lik lastiklerle burnout yapamam, kiyamam diye dusundum. Ben bu arabayi TR de kullanabilmek icin soylemesi ayip 42 bin USD ye ev almisim, lastik parasindan mi cekinicem, (yanlis anlama sen oyle diyosun demiyorum, oyle bir algi var sanki de).

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ben tesekkur ederim, guzel yorumlarin icin. Fakat es gecilen bir nokta var, YT yorumlarinda da bahsedilmis siklikla, test suresince @sinan arabayi zorlamak adina ve daha keyifli goruntuler ciksin diye ESP yi tamamen kapali tuttu. Yani ESP aciken o virajlara korkmadan girebiliyorum zaten. Ayrica bu lastikleri biraz yanlamak burnout yapmak icin aldim, bu yazi boyle gecirip seneye michelin yada conti almayi planliyorum. Acikcasi 4-5 bin tl lik lastiklerle burnout yapamam, kiyamam diye dusundum. Ben bu arabayi TR de kullanabilmek icin soylemesi ayip 42 bin USD ye ev almisim, lastik parasindan mi cekinicem, (yanlis anlama sen oyle diyosun demiyorum, oyle bir algi var sanki de).
Hocam bu konular özel konulardır tabii. Ama mesleğin ve çalıştığın yer gereği zaten maddi konuda, en azından lastiklerin getireceği maddiyat konusunda herhangi bir sıkıntı çekmeyeceğini tahmin edebiliyorum. 5.0 litrelik aracın yakıt parasından çekinmeyen biri, aldım ama kapıda dursun demeyen biri zaten lastik parasından çekinmez. Onda bir sıkıntı yok. Dürüst olmak gerekirse 5.0'lık araçta neden petlas kullanmış acaba diye sordum kendime :) Ama yanlama ve lastik bitirme gibi bir amacının olduğunu öğrenince taşlar yerine oturdu hocam :) O zaman yeni lastikleri takana kadar biraz daha dikkatli kullanırsan sıkıntı kalmaz. Dikkatten bahsettim çünkü makine çok güçlü malum, insanın kafası dalgın oluyor, sinirli oluyor sonra başlıyor gazlamaya. Öyle zamanlarda 1.6 dizel makineyle bile çok saçma kazalar atlatmışlığım oldu yani. İnşaallah tadını çıkara çıkara bitirirsin petlas'ı :)

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Elinize saglik cok guzel bir test olmus
Ayrica aracinizi kazasiz belasiz iyi gunlerde kullanmanizi dilerim @saracer
Ben frenlerin boyle bir araca gore daha kuvvetli olmasini beklerdim. Uzerindeki petlas lastikler de fren mesafesine olumsuz etki yapiyor diye dusunuyorum. Daha kaliteli bir lastik takilinca fren mesafesi de bir miktar iyilesir muhtemelen

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,808
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Videoyu sabırsızlıkla bekliyordum,düşer düşmez de ağzım kulaklarımda izledim. Bize bu keyfi yaşatan araç sahibine ve Sinan abiye teşekkürler :) At'ın arpasını eksit etmeyin Maşallah , kazasız belasız

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
2017 icin Fabrika verisi:
Yakıt Tüketimi (Şehir içi / Şehir dışı) 18,6 lt / 8,1 lt
Sehir disi dogru denebilir ama, sehir ici ortalamam 15-16 civari (tam dur-kalk trafikte 19-20). Bunlar USA yapimi oldugu icin gercege daha yakin veriler yaziyorlar sanirim.
Fakat 2018 modellerde opsiyonel 10 ileri cift kavrama sanzuman var (onun yakiti en az % 10-15 daha az olabilir)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım