HABER Premiumlaştırabildiklerimizden misiniz? | Insignia Grand Sport vs Ford Mondeo

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
Test yazısı okumayalı aylar olmuştu bu yazı iyi geldi gerçekten :D
Arabalar güzel ancak fiyatlar harbi fişek :D, saçma olacak belki ama o paraya çiçek gibi 3.20D alınır. :)

ctanguner

Panpa
7 Eyl 2016
356
1,193
3,095
İstanbul
Tam olarak nerede marka ayrımcılığı var? Videosunun olmamasını söylüyorsan; hem dediğin gibi kanalımızda videosu var, hem de otomobil artık eski.

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,543
2,716
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Zevk meselesi sanırım. İki araçta çok hantal gözüküyor. D sınıfının konforu yerine, C-SUV alıp tasarım ve görece konforu tercih ederdim.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Dıştan bakınca Mondeo önden daha yakışıklı, Insignia arkadan. İçlerine bakınca şu daha güzel diyeceğim biri yok. D sınıfı alacak olsam ikisine de bakmazdım. Uygun fiyatlı D sınıfı desek Superb var, 90 bin liraya hangar gibi araba. 150 bin lira civarına çıkacaksan S60 var. Zaten Türkiye'de bir Passat gerçeği varken diğerlerine pek pay düşmüyor. Gidip 200 küsur bin lira Passat'a veren bile var, şaka gibi ama gerçek.

İlk 6 aydaki D sınıfı satış adetleri (sadece bu markalara bakmıştım, s60 falan kaç sattı bilmiyorum):
Passat-10.490
Superb-2.932
Insignia-1.994
Talisman-1.107
Mondeo-558
508-463

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,911
2
24,208
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Yaşım gereği mi yoksa başka bir bilmediğim bir neden mi nedir beni D,E segmentinden soğuk tutuyor.Oralara çıkıldıkça konfor artıyor ama kişilik kaybediyor arabalar sanki.Sadece içsel düşüncem bu.Belli bir elle tutulur argumanım yok

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,911
2
24,208
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Şimdi D var D var. Levorg'da D ama gayette zevklidir bence.
İşte nedenini bilmediğim şekilde imkanı yok o 160 bin küsurdan başlayan paraları levorga vermem.Ne kadar eğlenceli olabilir bir brz den mesela? İkisi de aynı para nerdeyse.Bana hitap etmiyor o yüzden bu segmentler diri değiller gibi hissediyorum.Testlerini izlerken de baya sıkılıyorum:D

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
İşte nedenini bilmediğim şekilde imkanı yok o 160 bin küsurdan başlayan paraları levorga vermem.Ne kadar eğlenceli olabilir bir brz den mesela? İkisi de aynı para nerdeyse.Bana hitap etmiyor o yüzden bu segmentler diri değiller gibi hissediyorum.Testlerini izlerken de baya sıkılıyorum:D
Şimdi ne diyeyim ki Brz ile Levorg çok farklı araçlar. "Ben D beğenmiyorum" derken C sınıfı arabaları seviyorsun gibi algılayıp yorumu yaptım. Kıyas dahi yapılmaz brz ile. Sürüş zevki dışında Levorg daha fazla kutuyu işaretler ama. :D

Mx5 1.5 motion ile Golf 1.6tdi highline'da aynı para. Bambaşka arabalar, arabanın alınış amacı, ihtiyaçlar, tercihler, zevkler vs...

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,911
2
24,208
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Şimdi ne diyeyim ki Brz ile Levorg çok farklı araçlar. "Ben D beğenmiyorum" derken C sınıfı arabaları seviyorsun gibi algılayıp yorumu yaptım. Kıyas dahi yapılmaz brz ile. Sürüş zevki dışında Levorg daha fazla kutuyu işaretler ama. :D

Mx5 1.5 motion ile Golf 1.6tdi highline'da aynı para. Bambaşka arabalar, arabanın alınış amacı, ihtiyaçlar, tercihler, zevkler vs...
Aynen öyle çook farklı şeyler.Zaten ona değinmiştim D ve E oldum olası ısınamıyorum diye.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım