HABER Opel Insignia Grand Sport | TEST

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ben mcp çok atik demiyorum ki yoksa performans olarak vasat bir kullanıcının vites atışı gibi atıyor ama ben hislerden bahsediyorum manuel moddaki verdiği tepkiler normal manuel ile birebir aynı. Otomatikten manuel keyfi alıyorum daha ne olsun :)

Ben sadece elite de ayrı bir opsiyon olmasına da razıydım o donanım için yanına ıvır zıvır almak çok saçma
Mcp tepkileri dediğin gibi manuel değişim tepkileri veriyor. Bunu iyi bir manuel sürücüsü gibi yapsa hiç sorun yok ama debriyajdan ayağını erken çekip aracı hoplatan şoförler gibi yapıyor olması senin de dediğin gibi vasat bir manuel kullanıcı izlenimi oluşturuyor.

Flexride'ın hepsinden ayrılıp tek bir paket olması bence de olması gereken bir şey. Fakat bununla beraber en alt donanımdan itibaren alınabiliyor olsa inan ki diğer opsiyonları bırakır, aracın en boş paket olduğuna bakmaz flexride + boş paket insignia alabilirdim. Çünkü flexride belli ki sadece bir donanım, opsiyon değil. Otomobilin çehresini tamamen değiştirip bambaşka bir otomobil haline getiriyor. Aynı otomobilin farklı iki versiyonu gibi oldukça değiştiriyor. Viraj limitlerinde bir passat kadar yüksek ve kararlı, konfor konusunda bir mondeo kadar iyi. Böylesine iki özelliği 200-300 bin lira verip almaya kalktığın bir çok otomobilde bile bir arada bulamayabiliyorsun. Böyle bir özelliği kesinlikle satın almak gerekir. Ben yeni insignia satın almış olsam, flexride donanımını alamadım diye geceleri uykum kaçardı öyle diyeyim sen anla gerisini.

Son düzenleme:

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Mcp tepkileri dediğin gibi manuel değişim tepkileri veriyor. Bunu iyi bir manuel sürücüsü gibi yapsa hiç sorun yok ama debriyajdan ayağını erken çekip aracı hoplatan şoförler gibi yapıyor olması senin de dediğin gibi vasat bir manuel kullanıcı izlenimi oluşturuyor.
Otomatik modda dediğin gibi de manuel modda o kadarda değil bir nebze düzeliyor.

İşte testin en büyük eksik yanı burada da test çıkmadan önce normal modun nasıl olduğunu anlatmalarını bekledim. Arabanın özü yeterli mi şuan cevapsız kalan soru bu.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Otomatik modda dediğin gibi de manuel modda o kadarda değil bir nebze düzeliyor.

İşte testin en büyük eksik yanı burada da test çıkmadan önce normal modun nasıl olduğunu anlatmalarını bekledim. Arabanın özü yeterli mi şuan cevapsız kalan soru bu.
Aşırı soru işareti kaldı kafamda benim de

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford

Arabanın özü her şekilde yeterlidir ona şüphe yok da flexride haliyle normal hali arasındaki farkı pek anlayamadık. Zaten bu başlığın ilk yorumunda da belirtmiştim ben de anlayamadım diye.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Arabanın özü her şekilde yeterlidir ona şüphe yok da flexride haliyle normal hali arasındaki farkı pek anlayamadık. Zaten bu başlığın ilk yorumunda da belirtmiştim ben de anlayamadım diye.
onun için gidip bakmak. Ben çok kısa kullanmıştım normal modun süspansiyon konforu makyajlıyla çok benzerdi ama daha detaylı kullanıp bakmak lazım

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
onun için gidip bakmak. Ben çok kısa kullanmıştım normal modun süspansiyon konforu makyajlıyla çok benzerdi ama daha detaylı kullanıp bakmak lazım
Dediğim gibi hocam her türlü ihtiyacı karşılar niteliktedir. Çünkü süspansiyon bileşenlerinde ( amortisör, yay v.b ) hiç bir farklılığa gidilmemiş ve makyajlı kasayla aynı olarak kullanılmış olsa bile 150 kg'lık hafifleme bu parçaların çok daha rahat ve iyi hissettirecek şekilde çalışmasını sağlayacaktır. O yüzden ben normal halinin de en az makyajlı insignia kadar olacağını düşünüyorum.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Dediğim gibi hocam her türlü ihtiyacı karşılar niteliktedir. Çünkü süspansiyon bileşenlerinde ( amortisör, yay v.b ) hiç bir farklılığa gidilmemiş ve makyajlı kasayla aynı olarak kullanılmış olsa bile 150 kg'lık hafifleme bu parçaların çok daha rahat ve iyi hissettirecek şekilde çalışmasını sağlayacaktır. O yüzden ben normal halinin de en az makyajlı insignia kadar olacağını düşünüyorum.
Aslında hafiflik ile kötü de etkilenebilir. Çünkü bazı süspansiyon sistemleri ağırlık ile çalışıyor.

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970
Flex ride opsiyonu olan örnek ilan:)
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-yeni-insignia-opc-line-sport-466511279/detay
Screenshot_1.png

Son düzenleme:

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Yanlız şu bodykit bildiğin "Karlıkçı Halil'den" çıkma olmuş :D:D. Bi R-Line a bak bide buna arada bodykit konusunda dağlar var o_O.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Yaylarda öyle olabilenler var ama amortisörün darbe emişlerinde 150 kg'lık fark hissedilir. Tabii yeni bir amortisör sistemi kullanılmadıysa.
Sadece 150 kilo hafiflemedi aks mesafesi de 8 cm uzadı ve 18 jantlara 45 yanak yerine 50 yanak lastik takılmış. Bu da konforu baya etkileyecektir eski insignia sınıfının en kısa aks mesafesine sahipti.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Bendeki olan iyi duruyor ,Yeni çıkan çok emanet olmuş.
beyaza yakışmamış ama siyah renkte gayet iyi duruyor. Bu araba zaten audilerdeki gibi direk beyaz olmamış sanki siyah renk için tasarlanmış. Bizim arabalara beyaz yakışıyor zaten lansman renklerinden biri de beyazdı.
Zaten metalik renk için ek bir fiyat yok ne gerek var beyaz almaya :p

keremkarakaya

Kerem Karakaya
Elit Apaçi
8 Eyl 2016
88
44
970
İstanbul
Marka
Opel
İstanbul koşulları için zor bir araç.
Geçen Bomonti - Feriköy mezarlığı arasında bir adam test sürüşü yapıyordu, o yolda ki virajlar dar olduğu ve aracın boy ciddi anlamda uzun olduğu için baya zorlandı dönerken.
Ama motorla kasa uyumu olsun, süspansiyon ve kasa uyumu olsun her şey mükemmel. Superb ve Passat teknolojik anlamda makyaj geçirmediği sürece Insignia'nın eline su dökemezler.
Ama Passat'tan tek eksiği, 2Litre dizel motoru olmaması.

Yellowolf

Asfalt Kurutucu
10 Eyl 2016
25
11
595
Insignia genel olarak güzel araba lakin Opel'in eskiden yaptığı gibi göz alıcı baktıkça baktıran tasarımı anlayışı hem içerde hem dışarıda "bence" kalmamış. o yüzden tasarımda Muhip'in abarttığı kadar iyi tasarım göremedim. konfor doğrudur önceki kasayı da gayet konforlu bulmuştum flex ride ile daha da üste taşınmış olabilir. bir de diğer arabaların şanzıman puanlarıyla karşılaştırıldığında bu şanzımana 4 yıldız fazla olduğunu düşünüyorum videoda da iyi olmadığı belli. motora gürültülü demedi ama baya baskın bir gürültü geliyor belki arabanın sessizliğindendir bilemiyorum. Araba güzel ama videoda biraz abartıldığını düşünüyorum. bir an alır mıyım sorusu aklımda canlandı Opel'in sitesinden 169Insignia+21tasarım+7koltuk+3sunroof+1,5kış = 201,5. Ben yine liste fiyatı 201,5 olan 318i edition m sport extra donanımsız alırdım illa dizel olacaksa da 318d 208den başlıyor herkesin kendi tercihi tabiki saygılar...

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım