Kılcal çizikleri giderme (DIY)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,583
18,349
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Beyler tırnak girmeyen kılcal çizikler için bi ürün arıyorum.İlk defa uygulayacağım hiçbir deneyimim yok elle uygulayacağım.En kolay nasıl aldığım ürünü uygularım ve ürün olarak ne tavsiye edersiniz?Ped filan almam gerekir mi?

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

LiveForSpeed

Profesör
30 Ocak 2017
292
437
1,395
Kocaeli
Marka
Volkswagen
İlk olarak Koçtaş vb. yapı marketlerdeki aşındırıcıları boşver, Detailing Dükkanı, Erdem Boya vs. sitelerden ağır aşındırıcı satın al, marka olarak Scholl Concepts ve Menzerna hem fiyat yönünden hem amatör kullanım için uygundur. Lokal çalışacağını varsayarsak 100ml veya 250ml fazla fazla yeter.
Ped olarak http://www.detailingdukkani.com/urun/befar-turuncu-el-tipi-polisaj-sungeri---sert_5869.aspx bu tarz bir şey işini görür, sert olmasına dikkat et. Uygulama esnasında biraz baskı yaparak dairesel çalışmadan kaçınarak yukarı-aşağı , sağa-sola çalışmalısın. Elle uygulamada boyaya zarar veremezsin korkma.
Son olarak uygulama sonrası yumuşak mikrofiber bez ile yüzeyi temizlemen gerek, siyah boyasız çıta, trim vs. parçalara sürme. En önemlisi aracın güzelce temizlenmiş olması gerekiyor.

@kenblock bro engin detay bilgilerinden biz de nasiplenelim bi el at :)

Son düzenleme:

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
İlk olarak Koçtaş vb. yapı marketlerdeki aşındırıcıları boşver, Detailing Dükkanı, Erdem Boya vs. sitelerden ağır aşındırıcı satın al, marka olarak Scholl Concepts ve Menzerna hem fiyat yönünden hem amatör kullanım için uygundur. Lokal çalışacağını varsayarsak 100ml veya 250ml fazla fazla yeter.
Ped olarak http://www.detailingdukkani.com/urun/befar-turuncu-el-tipi-polisaj-sungeri---sert_5869.aspx bu tarz bir şey işini görür, sert olmasına dikkat et. Uygulama esnasında biraz baskı yaparak dairesel çalışmadan kaçınarak yukarı-aşağı , sağa-sola çalışmalısın. Elle uygulamada boyaya zarar veremezsin korkma.
Son olarak uygulama sonrası yumuşak mikrofiber bez ile yüzeyi temizlemen gerek, siyah boyasız çıta, trim vs. parçalara sürme. En önemlisi aracın güzelce temizlenmiş olması gerekiyor.

@kenblock bro engin detay bilgilerinden biz de nasiplenelim bi el at :)
Soylediklerine ek olarak el ile asindirma ne kadarda makina gibi yapmasa bile uygulanacak yerin onceden hazirlanmasi da bir o kadar onemli. Yapilacak yuzeyin daha onceden boyali olup olmamasi , arabanin genel mikron duzeyine uygun asindirici kullanilmasi, kullanilan pastanin iceriginde ne oldugu ( balmumu vs gibi ) cunku cilalarda oldugu gibi pastalarinda belirli omurleri vardir ama verdiginiz markalar yerinde ve amatorluge uygun. Bir ust seviyeye cikildiginda orbital makina ile devam edilebilir :)

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,583
18,349
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Soylediklerine ek olarak el ile asindirma ne kadarda makina gibi yapmasa bile uygulanacak yerin onceden hazirlanmasi da bir o kadar onemli. Yapilacak yuzeyin daha onceden boyali olup olmamasi , arabanin genel mikron duzeyine uygun asindirici kullanilmasi, kullanilan pastanin iceriginde ne oldugu ( balmumu vs gibi ) cunku cilalarda oldugu gibi pastalarinda belirli omurleri vardir ama verdiginiz markalar yerinde ve amatorluge uygun. Bir ust seviyeye cikildiginda orbital makina ile devam edilebilir :)
Alp abi bizin sol arka kapı boyalı.Hafif ton farkı var nasıl eşitleyebilirim?

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,267
1
9,392
4,970
kocaeli
Elle cizik gidermede fazla basarili olamazsin panpa , Videolarda dikkat edersen 50x50cm /30x30cm alanlara uygulama yapiyorlar . Sen kocaman arabaya yapacaksin . Ufacik alan ile bir degil . Hem kolun pert olur hemde basarili olamazsin .

Ama autoglym srp , AutoFinesse Tripple / rejuvanette (dogru yazamadim galiba) gibi urunler kullanarak ciziklere dolgu yaparak cizikleri gecici bir sureligine giderebilirsin .

Srp kisa bir sureligine indirimde , tripplenin fiyati sabit . İkiside guzel urunlerdir . Bunlari arastir derim panpa .

Hatta gerekirse ustune Fusso Coat , FK1000p gibi wax-sealantlar kullanabilirsin .

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Elle cizik gidermede fazla basarili olamazsin panpa , Videolarda dikkat edersen 50x50cm /30x30cm alanlara uygulama yapiyorlar . Sen kocaman arabaya yapacaksin . Ufacik alan ile bir degil . Hem kolun pert olur hemde basarili olamazsin .

Ama autoglym srp , AutoFinesse Tripple / rejuvanette (dogru yazamadim galiba) gibi urunler kullanarak ciziklere dolgu yaparak cizikleri gecici bir sureligine giderebilirsin .

Srp kisa bir sureligine indirimde , tripplenin fiyati sabit . İkiside guzel urunlerdir . Bunlari arastir derim panpa .

Hatta gerekirse ustune Fusso Coat , FK1000p gibi wax-sealantlar kullanabilirsin .

uzun omurlu olmazkı ama mecbur mıkron alması lazım bıldıgım kadarıyla .srp dedıgın neydı onu cıkaramadım ben nasıldır

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,267
1
9,392
4,970
kocaeli
uzun omurlu olmazkı ama mecbur mıkron alması lazım bıldıgım kadarıyla .srp dedıgın neydı onu cıkaramadım ben nasıldır
2-3 ay anca dayanir bahsettiklerim .

Srp nin uzun adi Super Resin Polish bu arada .

Fiyati uygun , guzeldir srp de ama tripple biraz daha iyidir .

Son düzenleme:

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,583
18,349
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen

Lokal yapıcam sadece çiziklere yav bütün arabaya sonra yaparım :) Sen gel senle yapak ciddiyim sgshshd bana da öğretirsin

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,583
18,349
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Alp abi kameram s3 renkle acaip oynuyor fark dağlar kadar oldu ama gene de atayım
3e11a35fb98b4d270f1dd5b243f7e80e.jpg
e6d9014b34ffaacf6b6c26c202bb94f7.jpg

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,583
18,349
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Olur pnp mantikli :) Bir ara yapalim okullar acilmadan

Kurbandan hemen sonra dönüyorum ben 10 gün var okulların açılmasına sen gelirsin yaparız sabahtan hemen.Sen özelden numaranı at bana diğer telefonda kaldı.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,583
18,349
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Vernik veya boya akmasi varmi kapida yoksa gozumun gordugu kadari ile boya zamanla oturmus ve koyu kalmis . Serviste tanidik varmi
Boya akması da yok vernik atması da yok.Yaptıklarında da tam tutmamıştı.Serviste tanıdık yok gibi bi şey.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
macunlandı diyo babam

Macunun boyayi emmesi gibi bir konu var boya koyu kalmis birde boya boyle atilirken gecis yapilir yetkili servis bunu yaptiysa yaziklar olsun macun varsa birdaha boyanmali pasta bir yere kadar acar ama macun varsa cok umitlenme oyle diyeyim

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,583
18,349
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Macunun boyayi emmesi gibi bir konu var boya koyu kalmis birde boya boyle atilirken gecis yapilir yetkili servis bunu yaptiysa yaziklar olsun macun varsa birdaha boyanmali pasta bir yere kadar acar ama macun varsa cok umitlenme oyle diyeyim
Yapacak bi şey yok artık açtığı kadar.Kamera bi de çok oynadı renkle fark bu kadar çok değil normalde.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
şuraya bi yorum bırakayım akşam eve dönünce bakıcam

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım