KAPALI GOLF 6

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

omercanyumusakk

Elit Apaçi
8 Eyl 2016
104
30
995
Öncelikle iyi akşamlar bayaa bir zamandır otamatik benzinli bir araç arıyorduk.Bir tanıdığımızda Golf 6 1.4 tsi dsg bir araç varmış 102.000de 2010 model aracın hangi donanım olduğunu vs bilmiyorum bildiklerim otamatik klima ve 6 lı cd changer,dokunmatik ekranı varmış büyük ihtimal highline gibi duruyor fakat araç hakkında yeterli bir bilgiye sahip değilim internette gerekli araştırmaları yaptım ama korkum aracın servis bakımlı olmaması ve dsg eğer servis bakımlı değilse dsg de bir sorun çıkarsa vw iyi niyet garantisi altında değerlendiriyor mu yada bir mektranik arızası verirse maliyeti ne kadar olur golf 6 hakkındaki düşüncelerinizide belirtebilirmisiniz büyük ihtimalle 50 bin civarına alacağız ön tampon ve sol far değişmiş bildiklerim bukadar yorumlarınızı bekliyorum

Son düzenleme:

Ali Karaer

Ali Karaer
Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,071
2,323
2,770
26
Nevşehir/2000 Evler
Marka
Aixam
Golf 6 comfortline sahibiyim. Aracım özel servis bakımlı. 1 kere baskı 1 kere mekatronik ve 1 kere de şanzıman beyni değişti. Yaklaşık 5-6 bin TL den fazlası şanzımana gitti bu yıl. Adam ettik bineceğiz gibi ama adam olamazsa satacağız mecbur. Herşey iyi güzel ama dsg maddi olarak yoruyor

omercanyumusakk

Elit Apaçi
8 Eyl 2016
104
30
995
Golf 6 comfortline sahibiyim. Aracım özel servis bakımlı. 1 kere baskı 1 kere mekatronik ve 1 kere de şanzıman beyni değişti. Yaklaşık 5-6 bin TL den fazlası şanzımana gitti bu yıl. Adam ettik bineceğiz gibi ama adam olamazsa satacağız mecbur. Herşey iyi güzel ama dsg maddi olarak yoruyor
İyi niyet garantisi uygulamadilar mi cogu araca uyguluyorlar diye biliyorum

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Benimde 2nci arabam.. TSI Comfortline alıp maalesef 1 yıl sonra, ev almak için satmak zorunda kaldım ... Honda Civic (2004 model tabi, Golf e göre biraz eskiydi) den sonra o araç resmen bambaşka gelmişti.. yolda gidişi, sessizliği, konforu, yolda gidişi, bambaşkaydı o zaman benim için ...

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,080
7
51,480
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Benimde 2nci arabam.. TSI Comfortline alıp maalesef 1 yıl sonra, ev almak için satmak zorunda kaldım ... Honda Civic (2004 model tabi, Golf e göre biraz eskiydi) den sonra o araç resmen bambaşka gelmişti.. yolda gidişi, sessizliği, konforu, yolda gidişi, bambaşkaydı o zaman benim için ...
Ben kullanmadım, sadece yolcu oldum. İç tasarımıyla dünyanın en sıkıcı arabası olur belki ama yolda gidişi ve konforu hala bambaşka. Golf 7'den bile daha iyi (Golf7'de sadece torsiyon deneyimledim)

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,697
5,320
26
Avcılar-Darıca
Zamanında 1.6 TDİ piyasasını alt üst ettiğim araç, zamanında derken max son 2 yıl içerisinde.
Temizine gereksiz çok para istiyorlar, donanımlısı zaten Everest'e ulaşmış. Yaşına göre pahalı bir araç bence şu an alternatif araçlar bakılmalı.
Konfor olarak iyidir ancak Highline olması şart gibi yoksa o direksiyon tuşsuz vs geliyor insan arabadan soğutur tahta gibi :/

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,621
18,413
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Ben kullanmadım, sadece yolcu oldum. İç tasarımıyla dünyanın en sıkıcı arabası olur belki ama yolda gidişi ve konforu hala bambaşka. Golf 7'den bile daha iyi (Golf7'de sadece torsiyon deneyimledim)
+1 Aslında tdi golf7,tdi golf6 dan daha konforlu ama golf6 nın suspansiyonları kesinlikle daha kaliteliydi.Bir de temel olarak aynı motor şanzıman olmasına rağmen golf7 miz golf6 mızdan belirgin şekilde gidiyor.Golf6 nın iç malzeme kalitesi golf7 den daha iyi.En başında koltuklar hayli hayli daha kaliteliydi.Arka kapı üstleri yumuşaktı ve piano black olmadığı için orta konsolda çiizilme olmuyordu.

omercanyumusakk

Elit Apaçi
8 Eyl 2016
104
30
995
Direksiyonun biraz sert oldugunu duydum araci annem ve ablam kullanacak genellikle bayan icin sorun yasatacak bir agirlik mi yoksa abartiliyor mu

omercanyumusakk

Elit Apaçi
8 Eyl 2016
104
30
995
Havalandirma kanallari cidden cok kotu duruyor neyseki ortadaki ekran ve icinin bej olmasi durumu biraz toparliyor gibi

omercanyumusakk

Elit Apaçi
8 Eyl 2016
104
30
995
Zamanında 1.6 TDİ piyasasını alt üst ettiğim araç, zamanında derken max son 2 yıl içerisinde.
Temizine gereksiz çok para istiyorlar, donanımlısı zaten Everest'e ulaşmış. Yaşına göre pahalı bir araç bence şu an alternatif araçlar bakılmalı.
Konfor olarak iyidir ancak Highline olması şart gibi yoksa o direksiyon tuşsuz vs geliyor insan arabadan soğutur tahta gibi :/
Evet sahibindene baktigimda cidden fiyatlari cok ucuk bu fiyatlari hakedecek bir araba kesinlikle degil bence ama tanidik olmasi ve uyguna alacak olmamiz cezbediyor bizi

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Direksiyonun biraz sert oldugunu duydum araci annem ve ablam kullanacak genellikle bayan icin sorun yasatacak bir agirlik mi yoksa abartiliyor mu

Aracımı o dönemde malesef satıp, ertesi ay şirket aracımı kullanmaya başlamıştım. O zamanki şirket aracım Fluance di...
Fluance nin direksiyonu daha hafifti diye hatırlıyorum ... ama tabi Fluance, üst donanım seviyesinde olmasına rağmen, araba değildi onun yanında.. Yani hafif direksiyon kategorisinde değildi, ama benim eşimde arabayı kullanıyordu ve hiç şikayet etmiyordu ...
bence sorun olmaz... (fabrika çıkıı lastik ve jant ölçüsüyle tabiki )

omercanyumusakk

Elit Apaçi
8 Eyl 2016
104
30
995
Mekatronik va kavramanin ayri ayri fiyatlari nedir özel serviste

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Sanırım eskiden sadece yetkili servis tarafından yapıldığı için fiyatlar o denli korkunç tu ... şu anda bu konuya hakim bir çok özel servis varmış, banada bir arkadaşım söyledi ve haliyle o korkunç fiyatlar bir nebze aşşağı...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım