KAPALI Volkswagen & Honda

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Drimatik

Taklacı Güvercin
16 Ara 2017
15
19
295
Bedavadan çıkıp biri deseki iki son model arabadan sadece biriini seçme hakkınız var Volkswagen' ı mı seçerdiniz Honda' yı mı ?

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Her türlü segementte karar değişir.Yalnız şu var Honda'da araç çeşitliliği VW kadar çok olmadığından segment elemek zorunda kaldım özellikle NSX'in VW bazında rakibi yok, Passat'ın da Honda bazında.(Accord şu an TR'de sıfır halde satılmıyor.)
@Samed M. gibi yaklaşacak olursam.(Yeni Modellerden) Genel mana da pratik araçlar için VW, spor araçlar için Honda.Civic Sedan'ı Jetta'ya yeğlemek isterdim ama ne yazıkki göçük var.Onun haricinde Civic HB ve VW Golf arası tercihte çok zorlandım.DSG etkili oldu bir de keşke manuel olsa şu Civic HB o zaman gönül daha rahat olurdu Civic HB seçerken(182 bg'İ tamamen kullanabilirdim).Polo konusuna gelince de yeni kasada bayağı bir değişim olmuş o sebepten Jazz'a nispeten daha başarılı bence.CR-V Tiguan konusuna gelince de genel olarak SUV tercih etmiyorum ama yine de böyle seçerdim

Honda NSX vs Audi R8

Honda Civic Type R vs Volkswagen Golf R

Honda Civic HB vs Volkswagen Golf

Honda Jazz vs Volkswagen Polo

Honda Civic Sedan vs Volkswagen Jetta

Honda CR-V vs Volkswagen Tiguan

Son düzenleme:

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Honda, Türkiye de piyasaya sürdüğü modeller ile bitik, ağlayanı yok.
Jazz ı bilmem, iyi olabilir ancak gayette pahallı diye biliyorum ... diğer modeller arasında segmentinde zirveye oynayan araç bence yok... Türkiye şartlarına uygun motor ve şanzıman eşeleşmeleri pek iddalı değil... buradaki amiral gemisinde (civic) çok önemli işçilik ve montaj sıkıntıları var....bende severim Hondayı, ama motorsiklet modelleri bile daha iddalı Türkiyede... kusura bakmayın ....

Vw de kim ne derse desin, Türkiye ve aslında dünyada satış yaptığı ülke ihityaçlarına en iyi adapte olan marka ...

hizgis

Elit Apaçi
19 Ocak 2017
129
142
885
Sadece atmosferik motor üreteceksiniz diye kural olsa ve bu iki marka buna göre araç üretse honda tokat manyağı yapar ama şuan tsi motorla hondanın atmosferiği pek denk değil mesela ama hızlı versiyonda type r mı golf r mı deseniz type r derim o da benim kişisel fikrim.

Rexia

Elit Apaçi
16 Kas 2017
95
30
970
Türkiye şartlarına göre Honda'nın ne kadar kendine has sevenleri olsa da her türlü Vw, benim şahsi fikrimde fiyatlarını aradan çıkartırsak Vw hondaya göre tek eksi yanı Dsg sorunları dır tabi bir tarafdan da dsg nin de yine aynı şekilde artıları da var konfor gibi onun dışında Vw söylediklerim dışında üstün bir yanı bulunduğunu düşünmüyorum, atoprak da söylediği gibi honda Türkiye' de piyasaya sürdüğü modeller bitik.

Rexia

Elit Apaçi
16 Kas 2017
95
30
970
Türkiye şartlarına göre Honda'nın ne kadar kendine has sevenleri olsa da her türlü Vw, benim şahsi fikrimde fiyatlarını aradan çıkartırsak Vw hondaya göre tek eksi yanı Dsg sorunları dır tabi bir tarafdan da dsg nin de yine aynı şekilde artıları da var konfor gibi onun dışında Vw söylediklerim dışında üstün bir yanı bulunduğunu düşünmüyorum, atoprak da söylediği gibi honda Türkiye' de piyasaya sürdüğü modeller bitik.
Yanlışlık olmuş yazdığımda düzeltiriyorum , ''Hondanın vw karşı üstün bir yanı bulunduğunu düşünmüyorum '' olacak.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,922
2
24,234
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Accord-Passat; Crv-Tiguan dışında geride kalan bana kalırsa VW markası olacaktır. Civic tercih ederim yalnız Türkiye için yine golf seçerim malum kötü cvt şanzıman donanımlı ve göçük problemli civic çok geride kalıyor golfün yanında.

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
Yeni Polo - Jazz
Accord - Passat (şuan sıfırı satılmasa da accord çok daha özel geliyor gözüme)
Civic HB - Golf
Civic Sedan
- Jetta
CRV - Tiguan
NSX - R8 :D:D

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Çok güzel cevap şahsım adına öncelikle teşekkür ediyorum.

Forum sitemize dönem dönem troll girişleri oluyor. Trollerin de en çok kaşıdığı konu vw dsg mevzuları oluyor. Bu gerçeği kabul ediyorum, ancak her üyeyi ve her konuyu trollmüş gibi değerlendirmemek gerekiyor.

Lütfen @saracer in de belirttiği gibi biraz saygı.

Sorma çok çektim o konudan ajhfbsdhfbdsg

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
Volkswagen markası ( grubu değil ) rakiplerinden daha kaliteli ve hissiyatı lüx araçlar üretiyorlar, teknolojileri çok ileride ve donanım olarak zenginler.
Benim tercihim az donanımlı düşük motor teknolojisine sahip bir Honda olurdu, çünkü donanım ve teknoloji ne kadar az olursa sorunlarda o kadar az olur.
Şu profil fotosu yakıştı mı sana kim diyorum bu. Sinan nerde hala daha çıldırması mı derken fark ettim. Vagcı oldun başımıza sende

OmerFarukG

Elit Apaçi
24 Eki 2016
79
25
970
Her türlü segementte karar değişir.Yalnız şu var Honda'da araç çeşitliliği VW kadar çok olmadığından segment elemek zorunda kaldım özellikle rakibi yok, Passat'ın da Honda bazında.(Accord şu an TR'de sıfır halde satılmıyor.)
@Samed M. gibi yaklaşacak olursam.(Yeni Modellerden) Genel mana da pratik araçlar için VW, spor araçlar için Honda.Civic Sedan'ı Jetta'ya yeğlemek isterdim ama ne yazıkki göçük var.Onun haricinde Civic HB ve VW Golf arası tercihte çok zorlandım.DSG etkili oldu bir de keşke manuel olsa şu Civic HB o zaman gönül daha rahat olurdu Civic HB seçerken(182 bg'İ tamamen kullanabilirdim).Polo konusuna gelince de yeni kasada bayağı bir değişim olmuş o sebepten Jazz'a nispeten daha başarılı bence.CR-V Tiguan konusuna gelince de genel olarak SUV tercih etmiyorum ama yine de böyle seçerdim

Honda NSX vs Audi R8

Honda Civic Type R vs Volkswagen Golf R

Honda Civic HB vs Volkswagen Golf

Honda Jazz vs Volkswagen Polo

Honda Civic Sedan vs Volkswagen Jetta

Honda CR-V vs Volkswagen Tiguan

aga Passat'ın da Honda bazında rakibi Civic Rs dir. ama hondann motoru 182 ps pasatın 120-125-150ps secenekli. civic rs in hızlanması 8.1 sn passatın (1,6 com.dsg icin) 10,8 sn. navigasyon, sunroof, deri doseme koltuklar ve katlanan yan aynalar hondada var vw de yok.
Civic HB ve VW Golf arasında kaldığnda sanzımana takılmıssın ama cvt sanzımankademeli olmadığından tork oran ayarlarken meydana gelen tork degisiminde sok olusmaz ve dsg ye gore daha konforludur. buradaki onemli nokta surus kalitesi ve yakıt tasarrufu acısından cvt sanzımanın dsgye gore iyi olmasıdır. hem dsglerde hidrolik arızası sık meydana gelir bnu da dikkate almanı oneririm. saygılar

OmerFarukG

Elit Apaçi
24 Eki 2016
79
25
970
Honda, Türkiye de piyasaya sürdüğü modeller ile bitik, ağlayanı yok.
Jazz ı bilmem, iyi olabilir ancak gayette pahallı diye biliyorum ... diğer modeller arasında segmentinde zirveye oynayan araç bence yok... Türkiye şartlarına uygun motor ve şanzıman eşeleşmeleri pek iddalı değil... buradaki amiral gemisinde (civic) çok önemli işçilik ve montaj sıkıntıları var....bende severim Hondayı, ama motorsiklet modelleri bile daha iddalı Türkiyede... kusura bakmayın ....

Vw de kim ne derse desin, Türkiye ve aslında dünyada satış yaptığı ülke ihityaçlarına en iyi adapte olan marka ...

hocam hondanın tr pazarında ciddi bir takipci ve musteri kitlesi var gormezden gelinmez. su an %10 luk bir pazar payı var diyebiliriz. jazz b segmenti bi arac ve kıyaslanan polo,yarıs, clio, corsa ya gore donanımsal olarak aracta neredeyse yok yok. otomatik cvt sanzıman, 1,3ivtecbenzinli motor ,102 beygir guce sahıp. tartısmasız bunların arasında lider.

diger modeller arasında segmentinde zirveye oynayan bir arac yok demek ben otomobilden anlamıyorum demekle es değer bana gore. hondanın en top aracı su an nsx dir. rakıplerini sayarsam belki hafızayı tazelemis oluruz. r8, 488 gtb, huracan, amg gt, mclaren, gt, lc500h. nsxin ozelliklerine bakınca ne demek istedigim anlasılır diye dusunuyorum.

motor ve sanzıman eslesmeleride gayet basarılı ki cvt sanzımann dsg ye gore artılarını sayabiliriz.

hondanın motorsiklet ve diger teknolojik alanlarıdakı basarıları zaten malumumuz. tüm alanlarda kendini gteknolojik olarak gelistiren baska bir otomobilde de markalasmıs firma yok. saygılar

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
hocam hondanın tr pazarında ciddi bir takipci ve musteri kitlesi var gormezden gelinmez. su an %10 luk bir pazar payı var diyebiliriz. jazz b segmenti bi arac ve kıyaslanan polo,yarıs, clio, corsa ya gore donanımsal olarak aracta neredeyse yok yok. otomatik cvt sanzıman, 1,3ivtecbenzinli motor ,102 beygir guce sahıp. tartısmasız bunların arasında lider.

diger modeller arasında segmentinde zirveye oynayan bir arac yok demek ben otomobilden anlamıyorum demekle es değer bana gore. hondanın en top aracı su an nsx dir. rakıplerini sayarsam belki hafızayı tazelemis oluruz. r8, 488 gtb, huracan, amg gt, mclaren, gt, lc500h. nsxin ozelliklerine bakınca ne demek istedigim anlasılır diye dusunuyorum.

motor ve sanzıman eslesmeleride gayet basarılı ki cvt sanzımann dsg ye gore artılarını sayabiliriz.

hondanın motorsiklet ve diger teknolojik alanlarıdakı basarıları zaten malumumuz. tüm alanlarda kendini gteknolojik olarak gelistiren baska bir otomobilde de markalasmıs firma yok. saygılar

İlk aracım Civic de, makyajlı kasa denilenlerden, 2004 model...iyisiyle kötüsüyle ilk araba aşkıdır tabi.. severim.. birde uzun yıllar ailecek Toyota kullandık, onuda severim ama bunlar gerçekten gönül bağı.. öyle çok bir matıkları yok...

İki şeyi bir birinden ayırmak lazım... gönül bağı ve mantıksal yaklaşımı ....
Jazz diyorsunuz... bende size nerede o jazz diyim... madem bu denli başarılı bir araç donanımı iyi, şanzıman motor desen zaten şahane.. bende ekliyim, iç hacmide güzel ..ama ben neden göremiyorum ? Honda yeni mi geldi piyasaya ? Birşeyler eksik olmasın..? Veya acaba gönül bağıyla mı değerlendiyoruz... açıkça söyliyim..ne olursa olsun emaresi anılmıyor Jazz ın o segmentte.. en azından Türkİyede satılan sürümleri hiç rekabetçi değil..

Cvt dediniz, Dsg ye göre artıları falan dediniz, bende size başarılar diliyim.. :)
Burada, yani bu forumda nice konular var insanların şu cillop gibi 1.5 Turbo ya niye Cvt kondu ...yazık ettiler diye.. kimsenin aklı almıyor o işi ...arabayı bayılıttı diye... sökelim o cvt yi, koyalım Dsg yi.. bakalım o araç nasıl gidecek, pazar payı nasıl etkilecek Hondanın ... koyun cvt yi b segmentine.. hadi ne bileyim normal karar bir C segmentine.. böyle sürüş aranan araçlarda işi ne ? Bu Honda değil mi kaç yıldan beri 750cc lik motor lara çift kavrama şanzımanı ufacık bir alana sığdırabilen ?

Olaya Türkiye de ki modeller gözünden bakın ... onların özelliklerini düşünün.. Honda global e bakmayın lakin bana ne o teknoloji burada olmadıktan sonra... NSX de keza çok İyi bir araç ...gerçekten, bence eski modeli kadar özgün ve özel bir yeri olmayacak olsa da, araç çok iyi ve yenilikçi...ama ona da Türkiye piyasası gözülüğüyle bakın... 500k€ o araç.. Audi r8 den pahallı... muhtemelen 911 Turbo dan da ... cık... o da biraz süs kalır piyasada, kusura bakma Honda Türkiye...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım