HABER Hyundai i10 kameralara yakalandı

sergensatir

Asfalt Kurutucu
22 Ağu 2017
107
62
735
Çoğumuz biliyoruz ki Hyundai i10 Türkiye piyasasında satın alınabilecek en küçük otomobiller arasında yer alıyor. A segmenti şehir otomobili olan Hyundai i10, 2007‘de piyasaya sürülmüş, 2013 yılında da ikinci nesline kavuşmuş. Geçmişe bakılırsa önümüzdeki yıl üçüncü neslinin piyasaya sürülmesi yüksek bir ihtimal.

Hatta durum ihtimalden de öteye gidiyor. Koreli markanın iki prototip otomobili geçtiğimiz günlerde casus fotoğrafçılara yakalandı.

Oldukça kamufle edilmiş durumda olduklarından üzerinde detaylıca yorum yapmak maalesef pek mümkün değil. Önden bakıldığında Fiat 500 esintileri alıyoruz fakat kamuflaj bizi yanıltıyor olabilir. Hyundai’ın retro tasarımlara geçmişte pek yer vermediğini de belirtmeden geçmeyelim.

Kia Picanto ile aynı parçaları kullanabilir

Şu anki aşamada söyleyebileceğimiz şey yeni i10’un, kuzeni Kia Picanto ile birçok şeyi paylaşacak olması. Picanto geçtiğimiz yıl yenilenmişti. Picanto’nun sahip olduğu 1 litrelik 3 silindirli ve 1.2 litrelik 4 silindirli motorlar ile 5 ileri manuel veya 4 ileri otomatik şanzımanı da yeni i10’da görebiliriz. Fakat gelişmeler ne yönde olur bilemeyiz, Hyundai sürpriz yapabilir.

1 arasında 10

Read the whole post here.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Şöyle küçük bir arabaya neden otomatik olarak cvt kullanmazlar hiç anlamam. Bide hiç hafifletme yok mu 1.0 manueli 1100 kilo civarında a sınıfı için baya ağır. Kardeşi picanto 900 kilo yazıyor 1.25 motor 4 ileri otomatik ile.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Bu nekadar ince lastik, tahmini ölçü nedir...
Ayrıca her zamanki dört köşe teker yerleştirme olayına aynen devam.
Ayrıca arkadaşlar bu arabayı biz üreteceğiz.

beys

Asfalt Kurutucu
15 Kas 2016
44
17
595
İstanbul
Bir i10 kullanıcısı olarak makalede bir yanlış var i10 da zaten 5 ileri manuel 4 ileri otomatik şu anda mevcut yeni birşey değil.Hyundai bence sağ gösterip sol vurucak kasa değişikliği olmayacak kasım ayında yapmış olduğum fabrika ziyaretinde makyajlanıcagını söylemişlerdi bu fotoğraflarda daha yüksek bir tavan gözüküyor eski kasası gibi umarım öyle yapmazlar çok büyük bir hata ederler,var olan kasa bir hayli fazlasıyla tuttu.Ayrıca bu fotoğraflardaki araçlar hindistan için üretilebilir bana öyle geldi orda Avrupa Türkiye haricinde üretim yapılıp satılıyor.En nihayetinde bunlar prototip araçlar bekleyip görücez bakalım ortaya ne çıkacak.

sergensatir

Asfalt Kurutucu
22 Ağu 2017
107
62
735
Şanzımanların yeni olduğunu yazmamıştım zaten. Picanto'da mevcut olan şanzımanları yeni i10'da görebiliriz. Ama bana da doğrusu yeni bir şeyler yapacaklarmış gibi geliyor. 4 ileri çok eski nesil artık.

Carsever

GGUNES
Profesör
1 Ocak 2017
71
108
1,060
Şanzımanların yeni olduğunu yazmamıştım zaten. Picanto'da mevcut olan şanzımanları yeni i10'da görebiliriz. Ama bana da doğrusu yeni bir şeyler yapacaklarmış gibi geliyor. 4 ileri çok eski nesil artık.
Ah ah. Keşke yurtdısı haber sitelerinde gördugumuz herseyi, marka ile ilgili yeterince bilgi ve tecrübe sahibi olmadan yazıp cizmesek.
Birincisi bu i10 degil.
Sadece Hindistan pazarı icin Hindistanda üretilen Santro modeli. Hindistanda i10 yok zaten. Grand i10 var.
İkincisi;Avrupa i10lar sadece ulkemizde uretiliyor ve artik makyaj gormeyecek. 2019da tamamen yeni bir platforma gecilecek.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,030
7
51,360
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Ah ah. Keşke yurtdısı haber sitelerinde gördugumuz herseyi, marka ile ilgili yeterince bilgi ve tecrübe sahibi olmadan yazıp cizmesek.
Birincisi bu i10 degil.
Sadece Hindistan pazarı icin Hindistanda üretilen Santro modeli. Hindistanda i10 yok zaten. Grand i10 var.
İkincisi;Avrupa i10lar sadece ulkemizde uretiliyor ve artik makyaj gormeyecek. 2019da tamamen yeni bir platforma gecilecek.
Kaynak?

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,030
7
51,360
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Kaynak; yılların getirdiği bilgi ve tecrube.
Her gördüğün sakallıyı dede sanmamak
Araştırmak bilgi sahibi olmak
Sadece ingilizceden türkceye translate etmekle olmuyo bu işler.
Kamuflajlı fotoğraflarını görebildiğimiz aracın i10 değil de Santro modeli olduğuna dair kaynaklarınız bunlarsa saygılar. :)
Dediğiniz doğrudur yanlıştır, bilemem ama kaynak açıklaması komik olmuş ahmsjjsha.
Kinaye yoksa gerçekten çok komik
Çok özgüvenli yazıyor, ben ikna oldum :D:D:D

Carsever

GGUNES
Profesör
1 Ocak 2017
71
108
1,060
Kamuflajlı fotoğraflarını görebildiğimiz aracın i10 değil de Santro modeli olduğuna dair kaynaklarınız bunlarsa saygılar. :)

Çok özgüvenli yazıyor, ben ikna oldum :D:D:D
O zama siz bu kamuflajlı aracın i10 olacağını bekleyedurun.
Belki 2019da Hindistan pazarında satişa sunulur da incelersiniz.
Guncel i10un tasarımını az cok bilen biri bile, bu kamuflajlı aracın i10 olmayacağını tahmin edebilir.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım