Geyik Başlığı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Sözun bittigi yer.. Araç sahibi dizel olmasina karşin bu şekilde taşinmasini uygun gormuş.. FB_IMG_1477833290734.jpg

kaanc5

Profesör
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
904
1,201
2,320
İstanbul/Lüksemburg
Marka
BMW
Dostum Adamın rotası resimdeki gibi. Onlarca şarj istasyonu var.
Burdan adamı takip edebilirsin.
http://glympse.com/!Teslabjorn
İstediği kadar olsun sonuçta şarj istasyonunda ciddi vakit geçiyor. Günümüz pil teknolojisiyle elektrikli araçların şehir içinde kalması daha mantıklı gibi gözüküyor bana. Yoksa kim istemez ki tırlar, seyahat otobüsleri elektrikli olsun vites/şanzıman derdi yok her an kesintisiz tork.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
İstediği kadar olsun sonuçta şarj istasyonunda ciddi vakit geçiyor. Günümüz pil teknolojisiyle elektrikli araçların şehir içinde kalması daha mantıklı gibi gözüküyor bana. Yoksa kim istemez ki tırlar, seyahat otobüsleri elektrikli olsun vites/şanzıman derdi yok her an kesintisiz tork.

Konservesini yiyene kadar araba şarj oldu bile...FB_IMG_1477842409303.jpg FB_IMG_1477842388866.jpg

kaanc5

Profesör
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
904
1,201
2,320
İstanbul/Lüksemburg
Marka
BMW

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Model S bildiğim kadarıyla 20-30 dakikalık bir şarjla(supercharge şarj istasyonundan) 280 km civarı bir yol yapabiliyordu, her 280 km'de bir mola verir misin bilmem abi ama ben uzun yolda o kadar kısa aralıklarla mola vermiyorum.
İstanbuldan Fethiyeye gitsem, 733 km mesafe var.
Tesla model S 75D 300 mil menzili var. Kabaca 400 km menzil sunar,
Kütahyada bir mola veririm, 350 km. Takarım orda şarja, Hanımla bir çay çorba molası veririz. Zaten arabanın 75 km menzili daha var.
Bir kebab siparişi verir ,ekşi ayranınıda kafaya dikerken bi bakmışım 1 saat olmuş.
Araba gene %100 şarj. Yine basar giderim son durak Fethiyeye.
Toplamda 1 mola ile Fethiye ye varmış oldum. Otelin kapısına bırakır, 220 volta priz çeker saate 8 km hızla şarj olsada umrumda değil.
Benim premium p75D Teslam olsun türkiyede gitmedik yer bırakmam.

kaanc5

Profesör
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
904
1,201
2,320
İstanbul/Lüksemburg
Marka
BMW
İstanbuldan Fethiyeye gitsem, 733 km mesafe var.
Tesla model S 75D 300 mil menzili var. Kabaca 400 km menzil sunar,
Kütahyada bir mola veririm, 350 km. Takarım orda şarja, Hanımla bir çay çorba molası veririz. Zaten arabanın 75 km menzili daha var.
Bir kebab siparişi verir ,ekşi ayranınıda kafaya dikerken bi bakmışım 1 saat olmuş.
Araba gene %100 şarj. Yine basar giderim son durak Fethiyeye.
Toplamda 1 mola ile Fethiye ye varmış oldum. Otelin kapısına bırakır, 220 volta priz çeker saate 8 km hızla şarj olsada umrumda değil.
Benim premium p75D Teslam olsun türkiyede gitmedik yer bırakmam.
Sadece süperşarjlı istasyonlarda o kadar hızlı şarj ediliyor ki umarım Kütahya'da vardır da şarj edilebilsin. Sürekli şarj doldur-boşalt yapan yaz sıcağında çalışan bataryalar da ne derece ısınır onu da bilemiyorum. Yani iyi teknolojidir belki sıkıntısız gider dediğin gibi ama bir türlü içim ısınamadı Tesla'ya.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Sadece süperşarjlı istasyonlarda o kadar hızlı şarj ediliyor ki umarım Kütahya'da vardır da şarj edilebilsin. Sürekli şarj doldur-boşalt yapan yaz sıcağında çalışan bataryalar da ne derece ısınır onu da bilemiyorum. Yani iyi teknolojidir belki sıkıntısız gider dediğin gibi ama bir türlü içim ısınamadı Tesla'ya.

Tesla loss Angelas ve California arabası. İstanbulun 40 derecesi onun için tıs yani. 55 derece sıcağı, kanadada eksi 20 derece soğugu gösrüyor.

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
Elektrikli araçlar pahalı olacağı için ben geleceğin muhabbetini söyliyeyim şimdiden.
Şehiriçinde ağırlıklı olmak üzere yılda 30K km yapmıyorsanız elektrikli araç mantıklı değil :D

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
Tünaydın beyler. Buraya sürekli kitap fotoğrafı falan atıyorum, psikolojik baskı yapıyorum okuyun diye ama hala okuyan eden yok. Kendi açtığım kitap başlığına bile yazmıyorum artık yalnız bıraktınız beni :(
FB_IMG_1477824229529.jpg

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Bir otomobil grubunda, aracın sevmediğin veya yanlış olduğuna dair yorum yapınca, ya dalga geçiyor yada b*k atıyor lafı duymaktan sıkıldım. Kendi aracımın facebook grubu bile olsa bir daha bu tip gruplarda aktif olmak istemiyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım