KAPALI Toyota Corolla

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

glorfindel

Asfalt Kurutucu
28 Kas 2017
18
3
595
31
İstanbul
Marka
Opel
2011 model benzin, otomatik vites Toyota Corolla'yı nasıl bilirsiniz abiler? Yakıt durumu, yol tutuş, konfor vs. yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Corolla sağlamlığıyla bilinir. 1.6 benzinin yakıtı rakipleriyle hemen hemen aynı belki yarım litre düşüktür. Yol tutuş ve konfor idare eder ama segmentinde daha iyileri de var. İç mekan kalitesi Alman rakipleri gibi değil ama kötü de değil. Temizi bulunabilirse hem 2. el değeri, hem parça bulma konularında çok iyidir.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,015
7
51,347
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Sürüş zevki yoktur. Onun için Focus'a filan gitmek gerek. Kaliteli trim hissi filan da pek yoktur. Ama onun dışında her işi görür uzun ömürlü, yeterince geniş ve konforlu bir arabadır. Beklentiniz uzun süre sorunsuz şekilde rahatça binip kullanmaksa alınır. Tavsiye ederim.

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
O kasanın benzinlisinde tam otomatik şanzıman var. Dizellerde Mmt dedikleri robotize var diye biliyorum. Tam otomatik olması da bir artı olarak eklenebilir. Alın, yalnız km yapılacaksa tüp olmadan cebi üzer büyük ihtimal.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,914
2
24,209
5,320
İzmir
Marka
Toyota
2011 corollalarda sanırım elektrikli direksiyona geçildi.Hissiyatı zayıftır sonra yeni kasayla bunu aştılar ama orada bir bocalama dönermi olarak kaldı 2011 civarı modelliler.Sizi sadece burada ve lastik tarafındaki yalıtım üzer.Onun dışında falsosu yoktur

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
2011 model, 10'uncu nesilin makyajlı kasası oluyor.
@Samed M. 'nin dediği gibi tam otomatik (tork konvertörlü) vites var. CVT (Multidrive S) 2013'te 11'inci nesilde geldi.
@DouglasAdams 'ın dediği gibi, direksiyonu elektrikli. Çok yumuşak. Konfor olarak çok iyi, manevra vs. tüy gibi. Ama hissiyat yok tabii.

132bg'lik yeni 1.6 motor + CVT kombinasyonu ile yakıt tüketimi oldukça düştü (şehir içi verisi 7.8 lt), hatta manuellerden az yakıyor. Ancak bu araçlarda 124bg'lik 1.6 motor var + tork konvertörlü kombinasyonuyla şehir içi için 9'du hatırladığım kadarıyla. Yalnız ilginçtir, o yıllardaki (genelde de öyle) tork konvertörlülerin verileri aynı arabanın manuelinden 1 lt kadar fazla olur, bu arabada ise manuelin verisi daha fazla.

@bt 'nin dediği gibi. Geniş ve konforlu. Sürüşü rahat. Beklenti sorun çıkarmasın, üzmesin ise bence de iyi bir tercih olur.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,914
2
24,209
5,320
İzmir
Marka
Toyota
2011 model, 10'uncu nesilin makyajlı kasası oluyor.
@Samed M. 'nin dediği gibi tam otomatik (tork konvertörlü) vites var. CVT (Multidrive S) 2013'te 11'inci nesilde geldi.
@DouglasAdams 'ın dediği gibi, direksiyonu elektrikli. Çok yumuşak. Konfor olarak çok iyi, manevra vs. tüy gibi. Ama hissiyat yok tabii.

132bg'lik yeni 1.6 motor + CVT kombinasyonu ile yakıt tüketimi oldukça düştü (şehir içi verisi 7.8 lt), hatta manuellerden az yakıyor. Ancak bu araçlarda 124bg'lik 1.6 motor var + tork konvertörlü kombinasyonuyla şehir içi için 9'du hatırladığım kadarıyla. Yalnız ilginçtir, o yıllardaki (genelde de öyle) tork konvertörlülerin verileri aynı arabanın manuelinden 1 lt kadar fazla olur, bu arabada ise manuelin verisi daha fazla.

@bt 'nin dediği gibi. Geniş ve konforlu. Sürüşü rahat. Beklenti sorun çıkarmasın, üzmesin ise bence de iyi bir tercih olur.
İlginç bir durum var evet ortada bakmak lazım nasıl bir tk ymış ki diyeceğim ki manuel 5 ileriyse diye de 6 ileri o da ilginç gerçekten

GetzCii

Düz Yol Gazcısı
20 Şub 2018
7
4
145
2011 otomatik turbosuz olan bir aracın pek zevk vereceğini sanmıyorum. Yaktığı yakıta değmez yani.Ben olsam dizel otomatik araçlara yönelirdim.

SM-J510FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım