Arabama arkadan çarptılar, değer kaybı hakkında bilgisi olan?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tarikkomurcuu

Profesör
12 Eyl 2016
146
211
1,185
İstanbul
3 hafta önce aracıma arkadan çarptılar, eksper onayından sonra çıkan faturada 9.900 TL gibi bir rakam çıkıyor. Arka tamponum sadece değişti bagaj kapağına ise lokal şekilde boya yapıldı(Bu cc ve bluemotion yazısının olduğu kısım). Aracım şu an hala serviste 2 mart gibi vereceklerini söylediler. Benim anlayamadığım bu değer kaybı alınması için dava açılması mı gerekiyor? Değer kaybı nasıl hesaplanıyor? Bu değer kaybını sigorta mı kasko mu ödüyor?
Takriben 9.900 tllik hasar için ne kadar değer kaybı alırım?
araba bilgileri: 2015 model 55 binde 2.0tdi 184ps sportline dsg volkswagen cc.

tarikkomurcuu

Profesör
12 Eyl 2016
146
211
1,185
İstanbul
,
Lbv381.jpg

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,131
1
3,131
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Bu paralar kimlerin cebine gidiyor yahu vallahi kafayı yiyecem millet ne kadar kolay para kazanıyor. durup dururken birilerinin cebinden 10bin TL para çıkıyor, aynı anda birkaç tane adamın cebine giriyor bu nasıl düzen ya. gominis mi olsam lan, bilemedim. Geçmiş olsun hocam bu arada...

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Bu paralar kimlerin cebine gidiyor yahu vallahi kafayı yiyecem millet ne kadar kolay para kazanıyor. durup dururken birilerinin cebinden 10bin TL para çıkıyor, aynı anda birkaç tane adamın cebine giriyor bu nasıl düzen ya. gominis mi olsam lan, bilemedim. Geçmiş olsun hocam bu arada...
:D @tarikkomurcuu hocam yanlış anlama gülmem sana değil. Geçmiş olsun cok

tarikkomurcuu

Profesör
12 Eyl 2016
146
211
1,185
İstanbul
Şuncacık hasar için 10 bin lira hasar kaydı çıkarmışlar yazık günah. Şimdi bu araba pert muamelesi görecek
bir fatura göndermişler. İnsan hakikaten okurken utanıyor, sigorta şirketleri bunlara nasıl ok diyor anlamadım.
Örnek
Bir ana işlem için zaman : 40 TL (plaka ve km bilgilerinin bilgisayara girilmesi)
Boyaya hazırlık çalışmaları: 381 TL (boyanın kutusunun açılarak boyanın kutu içerisinden çıkarılması)
Braket takılması : 47TLx6 : 282TL (Braketlerin naylondan çıkarılıp takılması)...
Bunun gibi bir sürü var lakin ben kendim utanıyorum bu insanlar utanmıyor.
Bir sonraki aracım asla doğuş grubu olmayacak orası kesin.

tarikkomurcuu

Profesör
12 Eyl 2016
146
211
1,185
İstanbul
zaten vuran taraf inatla para vermem git serviste yaptır dediği için mecburen servise götürdüm aracımı. En fazla 1500 tlye tamponum değişirdi bagaj kapağımda boyalık bir durum bile yoktu. Zoom yaparsanız pasta cila ile geçebilecek kılcal çizikler var sadece..

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,060
6,933
5,020
github.com
Marka
BMW
Yazdiklarinizi okurken şok oldum. Genelde serviste yapilan onarımlarda hep böyle fahiş fiyatlar çıkıyor. Doğuş grupla ne kadar alakası var tartışılır. Allah beterinden saklasin
bir fatura göndermişler. İnsan hakikaten okurken utanıyor, sigorta şirketleri bunlara nasıl ok diyor anlamadım.
Örnek
Bir ana işlem için zaman : 40 TL (plaka ve km bilgilerinin bilgisayara girilmesi)
Boyaya hazırlık çalışmaları: 381 TL (boyanın kutusunun açılarak boyanın kutu içerisinden çıkarılması)
Braket takılması : 47TLx6 : 282TL (Braketlerin naylondan çıkarılıp takılması)...
Bunun gibi bir sürü var lakin ben kendim utanıyorum bu insanlar utanmıyor.
Bir sonraki aracım asla doğuş grubu olmayacak orası kesin.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,998
7
51,297
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
3 hafta önce aracıma arkadan çarptılar, eksper onayından sonra çıkan faturada 9.900 TL gibi bir rakam çıkıyor. Arka tamponum sadece değişti bagaj kapağına ise lokal şekilde boya yapıldı(Bu cc ve bluemotion yazısının olduğu kısım). Aracım şu an hala serviste 2 mart gibi vereceklerini söylediler. Benim anlayamadığım bu değer kaybı alınması için dava açılması mı gerekiyor? Değer kaybı nasıl hesaplanıyor? Bu değer kaybını sigorta mı kasko mu ödüyor?
Takriben 9.900 tllik hasar için ne kadar değer kaybı alırım?
araba bilgileri: 2015 model 55 binde 2.0tdi 184ps sportline dsg volkswagen cc.
Değer kaybını sizin kaskonuz karşılayıp tarafa rücu ediyor. Sonuçta karşı taraftan alınıyor yani. Emin olmamakla birlikte sigorta tarafında yeni dosya açılması gerekebilir. Sigortacınız daha iyi yönlendirir.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,594
18,372
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Geçmiş olsun hocam.10k tl çok yazmışlar size ya bizim kaza sizden baya büyük ve faturada 7600 tl yazıyor.Tramere ise kdv düşüp işleniyormuş 6000 lere indi.
9a63beee990816921e625e7e6948bacc.jpg

d602a98822f9138e8912350b5dd53fb7.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

tarikkomurcuu

Profesör
12 Eyl 2016
146
211
1,185
İstanbul
Geçmiş olsun hocam.10k tl çok yazmışlar size ya bizim kaza sizden baya büyük ve faturada 7600 tl yazıyor.Tramere ise kdv düşüp işleniyormuş 6000 lere indi.
9a63beee990816921e625e7e6948bacc.jpg

d602a98822f9138e8912350b5dd53fb7.jpg

size gönderdikleri faturada 2 kapı 3800 takriben 2000 tl de işçilik var. Lakin benim sadece plastik arka tamponum değişti. Size göre devede kulak kalan kazada 10 binlik bir tramer çıkacak.. hadi 8.500 olsun pek bir şey farketmiyor..
kaldı ki ıvır zıvırlar zaten 7000 tl tutuyor benimkisinde..

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,594
18,372
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
size gönderdikleri faturada 2 kapı 3800 takriben 2000 tl de işçilik var. Lakin benim sadece plastik arka tamponum değişti. Size göre devede kulak kalan kazada 10 binlik bir tramer çıkacak.. hadi 8.500 olsun pek bir şey farketmiyor..
kaldı ki ıvır zıvırlar zaten 7000 tl tutuyor benimkisinde..

O 2k işçilikte boyanan 2 çamurluk işçiliği vs bütün işçilikler dahil.Bana gene fazla gelmişti ama sizin hasar miktarını duyduktan sonra şükredesim geldi Ark otoya [emoji4]

tarikkomurcuu

Profesör
12 Eyl 2016
146
211
1,185
İstanbul
O 2k işçilikte boyanan 2 çamurluk işçiliği vs bütün işçilikler dahil.Bana gene fazla gelmişti ama sizin hasar miktarını duyduktan sonra şükredesim geldi Ark otoya [emoji4]

demek ki arkadan vuran "insanın" (lafın gelişi insan, vurduktan sonra "yav gardeş öyle durulur mu hebele hebele?" şeklinde beni suçladığından ötürü) etkisiyle biz de öndekine vursaydık arabamı perte çıkartacaklardı.. neyse ne yapalım canımıza gelmesin mal yerine konulur diyip geçiyorum...

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,998
7
51,297
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
demek ki arkadan vuran "insanın" (lafın gelişi insan, vurduktan sonra "yav gardeş öyle durulur mu hebele hebele?" şeklinde beni suçladığından ötürü) etkisiyle biz de öndekine vursaydık arabamı perte çıkartacaklardı.. neyse ne yapalım canımıza gelmesin mal yerine konulur diyip geçiyorum...
Hocam bu arada kazanın, hasarın ve onarım faturasının fotoğraflarını iyi saklayın. Yarın öbür gün satacak olursanız bu maliyeti başka türlü izah edemezsiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım