KAPALI Max 75000TLye Aile Aracı Öneri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Hasan2471

Düz Yol Gazcısı
11 Mar 2018
11
9
145
Merhabalar 75000TL bütçemiz mevcut bir araç alacağız aklımızda Audi A3 veya Skoda Yeti var sizin tercihiniz ne olurdu ve önerebileceğiniz başka araçlar varmı şimdiden değerli fikirleriniz için saolun

Araçtan beklenti olarak 400+ litre bagaj (A3 ün 380lt sanırım) yakıt olarakta dizel bakmaktayım
Vites manuel veya otomatik olabilir farketmez
Yakıt olarak da biraz uygun olsun istiyorum çünkü günlük kullanılacak

Son düzenleme:

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Çekmiyor hocam çekmiyor. :( :( :( :( :(

:D (Konu başında yeti denmiş o nedenle onunla kıyasladım) 1.2 tsi Yeti'den 0.9 sn, 1.4 tsi dsg yeti'den 0.1 sn daha hızlı 100'ü görüyor ama olsun, atmosferik ya çekmiyor, gitmiyor, itmiyor.
132 bg atmosferik motor. Atmosferik nasıl kullanılır (gerektiğinde devir çevirmekten korkmazsanız) biliyorsanız gayet güzel işinizi görür. Elalem 1.33'ü kullanıyor, 1.6 çekmiyor demek komik kusura bakmayın.

Gerçi yakıt kriterinize uymaz. İstanbul gibi yerde şehir içinde 8.5 civarı yakar.

Ek: Muhtemelen gelecek yıl piyasaya sürülecek olan Corolla'da 1.6 vvt-i olmayacağı konuşuluyor, onu bilmekte fayda var. Gerçi sorun değil, ikinci elde Corolla her türlü gider ama yakıt olarak bir Civic kadar çok yakmıyor olsa da bir Mazda 3 atmosferiği kadar az da değil.

@yaso @İstanbullu Turbo beslemeli araclar Istanbul gibi engebeli yerlerde bicilmis kaftan
Zannediyorum Toyota’nin da onumuzdeki 5 sene icinde piyasada atmosferik bir motoru kalmaz
“Cekmiyor” yazisi bununla kiyas icindi. 1.6 degil, 1.33 de olsa her ihtiyaci gorur, alinip kullanilir. Cekmez isin mubalagasi
Ayrica sorunsuzluk ve parca ucuzlugu disinda atmosferik motorun turbo motora kiyasla one cikan bir tarafi oldugunu dusunmuyorum.

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
@yaso @İstanbulluu Turbo beslemeli araclar Istanbul gibi engebeli yerlerde bicilmis kaftan
Zannediyorum Toyota’nin da onumuzdeki 5 sene icinde piyasada atmosferik bir motoru kalmaz
“Cekmiyor” yazisi bununla kiyas icindi. 1.6 degil, 1.33 de olsa her ihtiyaci gorur, alinip kullanilir. Cekmez isin mubalagasi
Ayrica sorunsuzluk ve parca ucuzlugu disinda atmosferik motorun turbo motora kiyasla one cikan bir tarafi oldugunu dusunmuyorum.
Benim de turbo beslemeli üniteler öncelikli tercihim sadece bahsi geçen atmosferik üniteyi genel anlamda gitmiyor diye itham ediyorsunuz sandım bu açıklamanızla size katılıyorum :)

akif51bmw

Elit Apaçi
21 Ocak 2018
142
265
885
Atmosferik motorun devrinin bittiğini düşünüyorum. Hele ki bu atmosferik motor en az 2.0 cc altındaysa. O yüzden Octavia ve yazının başında da belirtmiş olduğunuz a3 düşünülebilir. Sadece dsg nin servis bakımlı olmasına dikkat edin

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,184
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Merhabalar 75000TL bütçemiz mevcut bir araç alacağız aklımızda Audi A3 veya Skoda Yeti var sizin tercihiniz ne olurdu ve önerebileceğiniz başka araçlar varmı şimdiden değerli fikirleriniz için saolun

Araçtan beklenti olarak 400+ litre bagaj (A3 ün 380lt sanırım) yakıt olarakta dizel bakmaktayım
Vites manuel veya otomatik olabilir farketmez
Yakıt olarak da biraz uygun olsun istiyorum çünkü günlük kullanılacak
İki seçenek arasında A3, premium malzeme ve yalıtım hissi olarak öne çıkar. Ama Yeti de aile kullanımı, aynı fiyatlardaki donanımlar ve iç mekandaki pratik çözümler konusunda A3'ün çok daha ilerisinde. Bekarım, ikisi arasında kalsam tek kapı A3 alırım. Ama evli olsam ve bagaj ihtiyacım olsa bu iki seçenek arasından Yeti'yi tercih ederim.

Bunlara alternatif olarak, manuel benzinlisi alındığında sınıfındaki dizellere yakın tüketim sunan Mazda 3'ü de gündeme alabilirsiniz. Reflex donanımlı manuel vitesleri sizin bütçeniz içerisinde piyasada var.

SW kasa düşünürseniz yüksek donanımlı Renault Megane 1.5dci Sports Tourer çok şık bir seçenektir, gündeme alabilirsiniz. Bütçeniz dahilinde çok temizlerini bulmak mümkün. (Ama Fluence düşünmeyin, genel kalite, yürüyen aksam ve yol tutuş karakteri çok farklı.)

Yine SW seçenek olarak Hyundai i30 crdi SW düşünebilirsiniz. Gövde ağırlığı nedeniyle sınıfına göre ortalamada 1lt kadar fazla yakar ama aileye gider, kaliteli iyi arabadır. Manueli bence ideali, 4 ileri tork konvertörlü otm. şanzımanlıları var, onlar +2 yaktırır, çift kavrama olanları bir derece daha insaflıdır. =)

Model yılının yeni olması, çok başarılı motoru, 1yıl/20bin km bakım aralığı, fiyatına göre altyapı kalitesi ve donanımı göz önüne alındığında Egea 1.6 multijet HB veya SW seçeneklerine bakabilirsiniz. 2. ele düşmeye başlamış tek tük. Bütçenize göre seçenekleri de var.

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
İki seçenek arasında A3, premium malzeme ve yalıtım hissi olarak öne çıkar. Ama Yeti de aile kullanımı, aynı fiyatlardaki donanımlar ve iç mekandaki pratik çözümler konusunda A3'ün çok daha ilerisinde. Bekarım, ikisi arasında kalsam tek kapı A3 alırım. Ama evli olsam ve bagaj ihtiyacım olsa bu iki seçenek arasından Yeti'yi tercih ederim.

Bunlara alternatif olarak, manuel benzinlisi alındığında sınıfındaki dizellere yakın tüketim sunan Mazda 3'ü de gündeme alabilirsiniz. Reflex donanımlı manuel vitesleri sizin bütçeniz içerisinde piyasada var.

SW kasa düşünürseniz yüksek donanımlı Renault Megane 1.5dci Sports Tourer çok şık bir seçenektir, gündeme alabilirsiniz. Bütçeniz dahilinde çok temizlerini bulmak mümkün. (Ama Fluence düşünmeyin, genel kalite, yürüyen aksam ve yol tutuş karakteri çok farklı.)

Yine SW seçenek olarak Hyundai i30 crdi SW düşünebilirsiniz. Gövde ağırlığı nedeniyle sınıfına göre ortalamada 1lt kadar fazla yakar ama aileye gider, kaliteli iyi arabadır. Manueli bence ideali, 4 ileri tork konvertörlü otm. şanzımanlıları var, onlar +2 yaktırır, çift kavrama olanları bir derece daha insaflıdır. =)

Model yılının yeni olması, çok başarılı motoru, 1yıl/20bin km bakım aralığı, fiyatına göre altyapı kalitesi ve donanımı göz önüne alındığında Egea 1.6 multijet HB veya SW seçeneklerine bakabilirsiniz. 2. ele düşmeye başlamış tek tük. Bütçenize göre seçenekleri de var.
İ30 sw konusunda konuşabilirim. Sanziman bence tam oturmamış yana alıp manuel kullanırken saçmalıyor. Onun dışında Antalya manavgatta 8.5 yakıyor dizel dct. Dizel almanın hiç bir mantığı yok bence i30 u

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Skoda Octavia beklentilerinizi rahat karşılar...
75K civarına 1.0TSI alınabiliyorsa, bence tercih edilmeli... sıkıştırmadan kulanırsanız dizel ile çok bir fark olmaz..

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Valla ben atmosferik tüplü sedem 90 newton arabam ile istanbulda 35000 km yapmışım. Buda sürüşüm.

Yapilir, fazlasi da yapilir da ornek veriyorum bu arac 1 litre TFSI olsaydi o videodaki yolda cok daha dusuk devirde cok daha rahat giderdi. 120 ile giderken 3900 kusur devir yerine 2000 kusur devir ceviriyor olurdu

Hasan2471

Düz Yol Gazcısı
11 Mar 2018
11
9
145

Öncelikle değerli görüşünüz için teşekkür ediyorum

Açıkçası Fiata karşı biraz antisempatim var sağlamlık açısından fazla yanaşmak istemiyorum

SW araçlarda bildiğiniz gibi Türkiye'de fazla piyasası yok elden çıkarmak istediğimizde zor olabilir diye düşünüyorum

Mazda 3 ün piyasası hakkında bilgim yok ama bir göz gezdireceğim

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,184
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Öncelikle değerli görüşünüz için teşekkür ediyorum

Açıkçası Fiata karşı biraz antisempatim var sağlamlık açısından fazla yanaşmak istemiyorum

SW araçlarda bildiğiniz gibi Türkiye'de fazla piyasası yok elden çıkarmak istediğimizde zor olabilir diye düşünüyorum

Mazda 3 ün piyasası hakkında bilgim yok ama bir göz gezdireceğim
Mazda 3 ün piyasası biz de içine girene kadar çok yavaş diye biliyordum. 2. el temizini ararken yarım günde, kimisinin yarım saat içinde ilana konup satılanları filan duyunca o zaman şoka girmiştim. Temizi çok hızlı satılıyor. Biz de 2. el aldığımız Mazda'yı ilana konduğu gün aldık. :)

furkaanaytn

Düz Yol Gazcısı
14 Ocak 2018
34
26
145
Atmosferik ve turbo benzinli çok fazla arabaya bindim. Volkswagen hem dizel hem benzinli konusunda cidden çok kaliteli eğer biraz düşük model alırım derseniz en büyük seçeceğiniz olsun derim. Ama size en büyük önerim Latitude olur. Temizini bulursanız eğer hele ki beyaz rengini hem konfor, hem sürüş keyfi, hem iç alandaki genişlik olarak cidden çok kaliteli bir araç. Çoğu kişi Renault sevmiyor fakat şuan ürettiği dizel motorun kalitesi de tüm dünyada konuşuluyor. Bi de servise gittiğiniz zaman sizi üzmüyor. Latitude piyasası olmayan bir araba gibi dursa da temiz bir ikinci eli peynir ekmek gibi gidiyor. Tabi şöyle bir sorun var ki; o kadar konforlu olsa da Manuel’e bakmanızı öneririm. Edc şanzımanın bir önceki serisinde 110-120 bin km’de sıkıntı çıkardığı bir gerçek. Tabi sizin kullanımınız göre bu değişkenlik gösteriyor(bindiğim 1.5 dci 110bg edc şanzıman fluence 170 binde ne bir gecikme, ne bir sallantı yapıyordu). Ha mpv düşünürüm derseniz scenic kendi içinde piyasası olan çok güzel bir araba yine aynı şeyler bu araç için de geçerli :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Cromwelle

Asfalt Kurutucu
1 Mar 2018
90
54
560
Marka
Citroen
Octavia güzel bir tercih aslında bende beğendim yalıtım ve motor sesi önemli değilse iyi bir araç. Bunun dışında ise Focus sedan olabilir bence. İllaki sedan tarzı bir araç olmasına gerek yok derseniz de bende Leon var 2012-2014 model arası araç arka diz mesafesi olsun motoru olsun bagaj hacmi biraz yetersiz olsa da bence çok iyi bir araç.

Argonath

Düz Yol Gazcısı
16 Mar 2018
18
23
145
Hocam 1.6 cdti 136'lık astra sedan sizi fazlasıyla tatmin eder. Sport donanım 2014-2015 temiz olanları o fiyata bulabilirsiniz. Zamanında kullandım güzel araçtır. Çekişi ve yola gidişi çok iyi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım