HABER Yeni Toyota Corolla Amerika'da yakalandı!

Alcantara

Batuhan KARALAR
Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
1,052
1,185
2,570
27
İstanbul
Marka
Renault
Japon otomobil devi Toyota’nın en çok satan modeli Corolla, 12. jenerasyonu ile meraklılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Yeni Toyota Corolla, Amerika’da gizemli bir şekilde görüntülendi.

Yeni Toyota Corolla, Camry’nin ikizi mi olacak?

Ağır kamuflaj altında yakalanan Toyota Corolla, bu yüzden tasarımı hakkında ipucu vermekten kaçınıyor. Ancak oldukça düşük tutulan kaput çizgisi, markanın Camry ile başlattığı çizgiyi sürdürmekte kararlı olduğunu gösteriyor. Markanın yeni modellerinde kullandığı TNGA platformu üzerine yükselecek otomobil, bu sayede selefine oranla daha hafif olacak.

Yeni Corolla’nın kaputunun altında ise hibrit motorlar başta olmak üzere geniş bir motor gamı barındırması bekleniyor. 1.33 litrelik benzinli motorun yerini koruması beklenirken, 1.8 litre ve 2.0 litrelik hibrit motor seçenekleri yeni Corolla ile beraber sunulabilir. 2020’de yollara çıkacak olan yeni Corolla’nın Adapazarı’ndaki Toyota fabrikasında üretimine devam etmesi bekleniyor.

1 arasında 6

Read the whole post here.

AcilStop

Elit Apaçi
3 Kas 2017
346
248
945
40
Anlaşılan yıl 2020'de olsa millete 1.33 litre atmosferik motor eziyeti yapacaklar. 1.2 turbo motoru takınca aracın satılmayacağını mı düşünüyorlar ne yapıyorlar anlamadım.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Anlaşılan yıl 2020'de olsa millete 1.33 litre atmosferik motor eziyeti yapacaklar. 1.2 turbo motoru takınca aracın satılmayacağını mı düşünüyorlar ne yapıyorlar anlamadım.
Gec kaldilar sadece.ufak motorlara turbo modasi gecti. Mazda da turbo konusunda inat yapti simdi birlestiler toyota ile hybrid e donuyorlar.ellerinde de bolca atmosferik motor kaldi itelemeye caliscaklar

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Corolla'da 1.33 bu ay kalktı. Elde kalanlar satılıyor.
1.33 motor seçeneği şuan sadece Auris'te satılıyor, yeni kasa gelince onda da olmayacağı kesin. 1.33 vvt-i bitti artık.
Dizel motor seçenekleri de büyük olasılıkla olmayacak* sonraki nesillerde (Avensis ve Verso dışındaki bilgi&tahmin karışımım, o iki araç hakkında bilgim yok).

Muhtemel motor seçenekleri:
1.2 t, 1.5 vvt-ie, 1.8 h, 2.0 h
Son seçenek Türkiye'ye gelmeyecektir diye düşünüyorum tabii.

*Hilux vb. araçlar dışında.

AcilStop

Elit Apaçi
3 Kas 2017
346
248
945
40
Haberde 1.33 litrelik benzinli motorun yerini koruması bekleniyor dedikleri için böyle bir yorumda bulunmuştum. İnşallah bu kasanın ağırlığı altında ezilen o zayıf motor yeni kasada tekrar aramıza dönmez.

trkskbn

Profesör
Beta Programı
21 Eki 2016
377
807
1,895
o 1.8 2.0 motorları satarlar he he. BÜYÜK UMUT. düşünsenize 200.000tl ye Corolla. lololololololol
2.0 motor yüksek vergi dilimine girecektir yine ancak yanlış bilmiyorsam 1.8 olan hibrit olduğundan teşvikle bir düşük vergi dilimine giriyor. Sonuç olarak fiyatların 1.8 hibrit için 150.000-160.000'i geçmeyecektir. Ancak 2.0 her türlü pahalı olacağından buralarda satışa sunmazlar. Sonuç olarak yine pahalı yine pahalı o ayrı mesele.

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
2.0 motor yüksek vergi dilimine girecektir yine ancak yanlış bilmiyorsam 1.8 olan hibrit olduğundan teşvikle bir düşük vergi dilimine giriyor. Sonuç olarak fiyatların 1.8 hibrit için 150.000-160.000'i geçmeyecektir. Ancak 2.0 her türlü pahalı olacağından buralarda satışa sunmazlar. Sonuç olarak yine pahalı yine pahalı o ayrı mesele.
eskisi 130k civarı.. bakalım ne diyecekler bunlara

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım