HABER 2020 Volkswagen Golf ilk kez görüntülendi

Alcantara

Batuhan KARALAR
Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
1,052
1,185
2,570
27
İstanbul
Marka
Renault
Volkswagen’in başarılı C-hatchback modeli Golf, önümüzdeki dönemde tamamen yenilenecek. Sekizinci jenerasyonu ile 2020’de yollarda olacak Volkswagen Golf, ilk kez objektiflere yakalandı.

Yeni Volkswagen Golf (MK8) ilk kez karşımızda!

Ring’de görüntülenen yeni Golf, gözlemlere bakılırsa bir önceki jenerasyonu test katırı olarak kullanmış. MQB platformunun özelleştirilmiş bir versiyonunu kullanacak olan Golf MK8, yeni platform ile beraber yaklaşık 70 kilogram hafifleyecek. Ayrıca hormonlu tamponlara bakılırsa aracın yaşam alanında da hatırı sayılır bir genişleme olacağı tahmin ediliyor.

Yeni Volkswagen Golf’ün iç mekanı ile ilgili yansıtılan fotoğraf ise teknolojik unsurların fazlasıyla ağır basacağını gösteriyor. Dijital sürücü göstergesi dikkat çekerken, orta bölümdeki boşluktan anlaşılacağı üzere multimedya ve havalandırma kontrolleri henüz son halinde değil.

Aktarılan bilgiye göre Volkswagen, yeni Golf’te silindir deaktivasyon özelliğine sahip 1.5 litrelik yeni TDi ve TSi motorları kullanacak. Bunun yanı sıra 48V’luk hibrit motor seçeneği de ilk kez kaputun altındaki yerini alacak. Son olarak önümüzdeki yılın son çeyreğinde tanıtılması beklenen Golf MK8’in 2020’nin başlarında yollarda olacağını belirtelim.

1 arasında 6

Read the whole post here.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,107
45,655
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Aracın genişleyecek olması çok normal. Artık c segmentin boyutları büyüyor. Güncel dsg vites topuzuna göre bu daha modern duruyor diyebilirim. Bir de iç mekanda piano black malzeme yerine fırçalanmış alüminyum tarzı daha dayanıklı ve aynı zamanda göze de hoş gelen bir malzeme kullanılırsa çok daha iyi olacaktır.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
İç mekanından çok bağımsız kullanılan modellerde ön takımları geliştirirler lafta değil gerçekten premiumlara oynayan bir araba olur.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Geyik başlığına yazdığım yazıyı buraya direk kopyalıyorum;

https://www.carscoops.com/2018/04/2019-vw-golf-8-test-mule-reveals-plenty-juicy-details/

Mk8 haberini anca inceleyebildim. Fotoğraflardan görüldügü gibi araç Mk7'ye kıyasla daha uzun olacak zaten bir hayli elden geçecek ve hafifleyecek olan güncellenmiş bir MQB ile piyasaya çıkacak. Test edilen araç tartan seat kombinasyonu, motor kompartmanının dolu dolu oluşu, bağımsız süspansiyona sahip oluşu, etiketle kapatılan tuşun şu anki modelde DCC tuşu oluşundan kuvvettle muhtemel GTI olduğunu gözler önüne seriyor. Araçta kullanılan tuş takımında soğutmalı koltuklar gözüme çarpıyor demekki Mk8'de bu özellik sunulacak. Vites kolu Yeni Touareg'den alınma. Bana gelen bazı duyumlara ve araştırmalarıma göre zaten Golf, A Serisi gibi dişli bir rakiple mücadele etmek adına aynı Touareg'dekine benzer full dijital bir kokpite sahip olacak sadece klima/iklimlendirme butonları ve ses açma kapama butonu fiziksel olacak. Kadranlar ve multimedia ekranı birleştirilecek. Ben şimdiden heyecanlandım. Bu arada Autopilot v3.0 sistemi de sunulacak. Kısacası Mk8 Golf sağlam geliyor :D. Aracın üretimine 2019 Mayıs da başlanacak ve yanlış hatırlamıyorsam yeni golf için 30 milyon euro yatırım şimdiden yapılmıştı.

@Ozgur Gunes araba bu değil daha ilk test aşamalarından birinde.

Mehmet55

Profesör
8 Eyl 2016
255
361
1,395
Marka
Opel
VW araçlar daha iyi bir vites topuzu hak ediyorlar gerçekten, yeni Karoq'da olduğu gibi basık topuzlar çok hoş oluyor. 3008'in joystick kolu da harika. 70 kilogram hafifleme de çok iddialı olmuş Golf 7 zaten ağır değildi, yeni kasa bayağı verimli olur anlaşılan.
Onun haricinde standart C sınıfı aile arabalarına bile ulaşmak çok zor olduğu için eskisi gibi hevesli okumuyorum bu haberleri. Geldiği zaman dünyanın parası olur şu araba..

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,528
2,698
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Golf 4'ten beri bitmedi heralde test. :)

Ben VW'nin tasarımsal olarak tutuculuğunu beğenmiyorum. Benim düşüncemin tam aksini düşünenlere de saygı duyuyorum ancak teknolojinin bu kadar hızlı geliştiği bir çağda ben 1999 çizgilerini kabul etmiyorum. Golf8den de tasarımsal anlamda beklentim yok açıkçası. Far düğmesini bile değiştirseler benim için devrimdir zaten :)))

(şahsına dediğim bir şey yok yanlış anlaşılmasın)

olea

Asfalt Kurutucu
26 Mar 2018
95
25
670
2020 yılında yeni Golf çıktığında fiyatı için rahat 200 bin ve üstü rakamları konuşuyor olacağız.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Şaka gibi...

Ne arkada ne yanda ne önde çizgisel olarak değişen hiçbirşey yok. Vites topuzunu görene kadar fake haber mi acaba diye düşündüm.

Bir önceki jenerasyonu test katırı olarak kullanılmış diyor. Kasası ortaya çıkmadı, aracın içini geliştiriyorlar

Golf 4'ten beri bitmedi heralde test. :)

Ben VW'nin tasarımsal olarak tutuculuğunu beğenmiyorum. Benim düşüncemin tam aksini düşünenlere de saygı duyuyorum ancak teknolojinin bu kadar hızlı geliştiği bir çağda ben 1999 çizgilerini kabul etmiyorum. Golf8den de tasarımsal anlamda beklentim yok açıkçası. Far düğmesini bile değiştirseler benim için devrimdir zaten :)))

(şahsına dediğim bir şey yok yanlış anlaşılmasın)

Başarılı satış rakamlarına ulaşmış her otomobil modelinde markalar tasarımsal olarak muhafazakar olur. Mercedes de Bmw de ve daha bir çok marka da bunu uygular. Fransızlar ve Koreliler genelde bu konuda pek tutucu değillerdir. Tipini beğenip beğenmemek kullanıcıya kalmış ancak Golf'e özgü bir durum değil bu

Son düzenleme:

akif51bmw

Elit Apaçi
21 Ocak 2018
142
265
885
Golfün tasarımı ikoniktir ve en eskimeyecek tasarımdır. Golften aşırı radikal bir değişim beklemek 4 kapılı mx5 beklemek gibi olur. Diğer markaların sürekli değişik tasarım yapmalarının sebebi belli bir dili tutturamamış olmalarından dolayı bana göre.

agar

Asfalt Kurutucu
12 Kas 2016
19
9
595
ya tam olarak kult nedir bilmiyordunu ya da focus'u tanimiyorsunuz.

mburakozgen

Profesör
19 Mar 2017
294
364
1,395
Eğer daha premıum olma iddası varsa hiç yoktan özelleştirme seçeneklerini arttırsınlar .sadece koltuğun bej mi siyah mı olduğunu seçebildiğin Premium mu olur. İç trimler olsun konsol üstü olsun antrasit tavan olsun. Yani şunlar gelse bi tık yukarı çeker kendini

Eto3401

Elit Apaçi
13 Nis 2018
94
187
760
Marka
Volkswagen
Geyik başlığına yazdığım yazıyı buraya direk kopyalıyorum;

https://www.carscoops.com/2018/04/2019-vw-golf-8-test-mule-reveals-plenty-juicy-details/

Mk8 haberini anca inceleyebildim. Fotoğraflardan görüldügü gibi araç Mk7'ye kıyasla daha uzun olacak zaten bir hayli elden geçecek ve hafifleyecek olan güncellenmiş bir MQB ile piyasaya çıkacak. Test edilen araç tartan seat kombinasyonu, motor kompartmanının dolu dolu oluşu, bağımsız süspansiyona sahip oluşu, etiketle kapatılan tuşun şu anki modelde DCC tuşu oluşundan kuvvettle muhtemel GTI olduğunu gözler önüne seriyor. Araçta kullanılan tuş takımında soğutmalı koltuklar gözüme çarpıyor demekki Mk8'de bu özellik sunulacak. Vites kolu Yeni Touareg'den alınma. Bana gelen bazı duyumlara ve araştırmalarıma göre zaten Golf, A Serisi gibi dişli bir rakiple mücadele etmek adına aynı Touareg'dekine benzer full dijital bir kokpite sahip olacak sadece klima/iklimlendirme butonları ve ses açma kapama butonu fiziksel olacak. Kadranlar ve multimedia ekranı birleştirilecek. Ben şimdiden heyecanlandım. Bu arada Autopilot v3.0 sistemi de sunulacak. Kısacası Mk8 Golf sağlam geliyor :D. Aracın üretimine 2019 Mayıs da başlanacak ve yanlış hatırlamıyorsam yeni golf için 30 milyon euro yatırım şimdiden yapılmıştı.

@Ozgur Gunes araba bu değil daha ilk test aşamalarından birinde.
Far kumandasını gördünüz mü? Gerçekten şık duruyor bence.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım