HABER Kenan Sofuoğlu kariyerini noktalama kararı aldı!

Alcantara

Batuhan KARALAR
Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
1,052
1,185
2,570
27
İstanbul
Marka
Renault
Motorsporlarında ülkemizi temsil eden tecrübeli pilot Kenan Sofuoğlu, aldığı karar ile kariyerini noktaladığını açıkladı. Sofuoğlu’nun sezon bitmeden aldığı şok karar ile ilgili detaylar haberimizde!

Kenan Sofuoğlu, jübile için sezon sonunu beklemeyecek!

Bu sezon sonu profesyonel kariyerini bitireceğini daha önce açıklayan Sofuoğlu, bugün sosyal medyadan paylaştığı yazı ile emekli olduğunu açıkladı. Sakatlıklarından dolayı pek çok yarışı kaçıran Sofuoğlu, Dünya Supersport Şampiyonası’nın bu hafta sonu düzenlenecek Imola GP’sinde jübile yapacak.

Şampiyon olarak veda etmeyi planlayan Kenan Sofuoğlu, bu kararı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın isteği doğrultusunda aldığını belirtti. “Yaşamış olduğumuz sakatlıklar, ailemin korkuları ve Cumhurbaşkanımın artık bırakmam gerektiği talimatı düşündüğümden erken bir zamanda bu kararı almamıza sebep oldu.” diyen şampiyon sporcumuz, 12-13 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek olan yarışlarda son kez pistlere çıkacak.

Kenan Sofuoğlu kimdir?

25 Temmuz 1983 tarihinde Adapazarı’nda dünyaya gelen Sofuoğlu, 2000 yılında abileri Bahattin ve Sinan’dan etkilenerek amatör olarak motorsiklet yarışlarına katıldı. 2001 yılında Superstock 600 cc ana kategori üçüncüsü olan Kenan, aynı yıl Balkan Pist Şampiyonası’nda abileri ile beraber podyumu paylaştı.

2002 yılında kariyerini geliştirmek için Almanya’ya yerleşen Sofuoğlu’nun en büyük abisi Bahattin, aynı yıl bir trafik kazasında hayatını kaybetti. 2007 ve 2010’da dünya şampiyonluğunu alan motorsikletçimizin diğer abisi Sinan da 2008 yılında antrenman esnasında kaza geçirdi ve yaşamını yitirdi. Bir dönem Moto2’de yarışma şansı bulduktan sonra Supersport’a geri döndü ve 2012, 2015 ve 2016 sezonlarında şampiyon oldu.

Geçtiğimiz sezon sakatlıklarından ötürü ilk iki yarışı kaçıran Kenan Sofuoğlu, sezon sonuna doğru ciddi bir sakatlık daha yaşadı ve şampiyonluğu Lucas Mahias’a kaptırdı. Bu sezon başında Avustralya’da bir kez daha sakatlanan pilotumuz, sezon sonunda şampiyon olarak jübile yapmayı hedefliyordu.

CUMHURBAŞKANIMIN İSTEĞİ ÜZERİNE YARIŞ KARİYERİMİ NOKTALIYORUM! Bu hafta sonu italya'da "JÜBİLE" yapma kararı aldık. Son zamanlarda yaşamış olduğumuz sakatlıklar, ailemin korkuları ve Cumhurbaşkanımın artık bırakmam gerektiği talimatı düşündüğümden erken bir zamanda bu kararı almamıza sebep oldu. Gözüm arkada kalmayacak çünkü Ülkemizi Dünya arenasında temsil edecek sporcular yetiştirdik,Şanlı Bayrağımızı onlara teslim ediyorum.20 yıl önce başlayan kariyerimizde hayalim Dünya Şampiyonalarında yarışabilmekti Şükürler olsunki Rabbim bize 5 kez şampiyon olmayı nasip etti. Bu şampiyonlukları almamızda çok kişinin emeği var! Bizi bu yolda destekleyen ve Dua'larını esirgemeyen herkese teşekkürlerimi sunarım.Yarıştığım takım ve sevenlerim için 12-13 Mayıs İtalya'da jubile yapacağız! “As how the President wishes I am going to retire from racing this weekend. I will celebrate my 20 years of racing anniversary this weekend! Last couple of months I had a few injures which made my family very afraid, also our President. We decide to retire from racing earlier then what I was thinking. I can’t say I am sad because I have already a few Turkish riders which I trained to race and carry our flag. Twenty years ago I started my racing career with a goal to race in the world championships. We won five times the world title. I am very thankful for that. Many people supported me while winning these titles I want to thank everyone for that. Kawasaki Racing Team and for my fans I will be last time on the track on 12-13 May in Italy”.

A post shared by Kenan Sofuoglu | KNN54 (@kenansofuoglu) on May 7, 2018 at 5:54am PDT

Read the whole post here.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Açıkcası Sofuoğlunu seviyorum, belki kızacaksınız ama bakan olması bizim gibi Petrolheadlerin işine gelir, ve belki şu ''piste gel'' sloganı tam anlamıyla ''piste gel'' olur.:)Bu arada kariyer konusunda gelince de çok tehlikeli bir iş yapıyor orası kesino_O, kendisini de MotoGP'de olmasa da uluslararası şampiyonluklarla kanıtlayan bir sporcu Allah yolunu açık etsin.o_OAma keşke 1 kere dahi olsa MotoGP'de hatrı sayılır yarışlarla başarılar elde edip öyle jübile yapsaydı daha hoş olurdu.o_O

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Açıkcası Sofuoğlunu seviyorum, belki kızacaksınız ama bakan olması bizim gibi Petrolheadlerin işine gelir, ve belki şu ''piste gel'' sloganı tam anlamıyla ''piste gel'' olur.:)Bu arada kariyer konusunda gelince de çok tehlikeli bir iş yapıyor orası kesino_O, kendisini de MotoGP'de olmasa da uluslararası şampiyonluklarla kanıtlayan bir sporcu Allah yolunu açık etsin.o_OAma keşke 1 kere dahi olsa MotoGP'de hatrı sayılır yarışlarla başarılar elde edip öyle jübile yapsaydı daha hoş olurdu.o_O
Cok parlak degilmis ya gecmisi bende merak edip arastirdim ( evet koltugumdan yaziyorum :p :D )

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Seviyordum ben de son birkaç seneye kadar, ama göz açıldı. MotoGP'yi geçtim SBK'a bile yükselmedi. Erdoğan'ın o kadar lafını yeyip hala yancılığa devam ediyor. Başarıları, genç yetenekleri önemsemesi falan tabii ki yadsınamaz ama, biraz ağır bir tabir de olsa omurgasız sporculardan hazzetmiyorum ben açıkçası. Şu son açıklamasında bile belli bu.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,182
45,745
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Kişinin yaptığı işte ki başarısını çoğu zaman dik duruşu ve karakteri belirler. Her devrin adamı olanlardan bugüne kadar kimse bir fayda görmemiştir. Tarihte örneği bile yoktur, olmayacak da.

dizelci

Profesör
8 Eyl 2016
112
144
1,185
sanırım buradaki insanların toplanma amacı (adminleri de dahil olmak üzere(yaptıkları yorumlardan böyle anlaşılıyor)) insanların hemfikir oldukları otomobiller değilde siyasi görüşleriymiş

ayrıca sadece bu haber başlığı altındaki yorumlarda değil forum içinde diğer konularda da bu durum kendisini açıkça gösteriyor
YAKIŞIKSIZ(forumun adına ters) bir durum
madem siyasi bir amaç varsa isim otopark değilde MECLİS OTOPARKI olsunda ondan sonra siz akp yi kötülemeye devam edin akplilerde sizi kötülesin sonra birbirinizi kötülemeye devam edin aradan başka biri çıksın atatürkü, ismet inönüyü kötülesin , ötekide chp ye sansürlü bir şekilde sövsün
bende derim "benim burada bulunma amacım siyaset ve hakaret değil deyip çıkar giderim"
kalanlarda burda klavyeleri başından yönetimi kötüleyerek ülke yönetmeye devam ederler

Cussler

Panpa
5 Eki 2016
3,477
8,934
4,970
Marka
Toyota
sanırım buradaki insanların toplanma amacı (adminleri de dahil olmak üzere(yaptıkları yorumlardan böyle anlaşılıyor)) insanların hemfikir oldukları otomobiller değilde siyasi görüşleriymiş

ayrıca sadece bu haber başlığı altındaki yorumlarda değil forum içinde diğer konularda da bu durum kendisini açıkça gösteriyor
madem siyasi bir amaç varsa isim otopark değilde MECLİS OTOPARKI olsunda ondan sonra siz akp yi kötülemeye devam edin akplilerde sizi kötülesin sonra birbirinizi kötülemeye devam edin aradan başka biri çıksın atatürkü, ismet inönüyü kötülesin , ötekide chp ye sansürlü bir şekilde sövsün
bende derim "benim burada bulunma amacım siyaset ve hakaret değil deyip çıkar giderim"
kalanlarda burda klavyeleri başından yönetimi kötüleyerek ülke yönetmeye devam ederler
Çıkın gidin

akif51bmw

Elit Apaçi
21 Ocak 2018
142
265
885

Gördüğüm kadarıyla bu forumdaki insanların ortak özelliği Atatürkçü olması. Atatürkçü insanların da özelliği mevcut düzenden rahatsız olması. Ülke bu haldeyken hükümeti “yol yaptı” sözü dışında savunacak bir teziniz yoksa sizin de rahatsız olmanız normal tabi

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,276
1
9,419
4,970
kocaeli
Gördüğüm kadarıyla bu forumdaki insanların ortak özelliği Atatürkçü olması. Atatürkçü insanların da özelliği mevcut düzenden rahatsız olması. Ülke bu haldeyken hükümeti “yol yaptı” sözü dışında savunacak bir teziniz yoksa sizin de rahatsız olmanız normal tabi
Foruma kaydoldugunuz ilk günden beri her mesajiniz polemik oluyor , yapmayın ...

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,276
1
9,419
4,970
kocaeli
İnsanları siyasi görüşüne bakarak yargilamak cahilce bir tutum .

Sen bu ulkeye Kenan Sofuoğlundan daha faydalı bir insansan tamam eleştir . Kendisi gibi birçok yıldızı daha yetiştirdi .

Kendisi albayragimizi dalgalandirip İstiklal marşı okuttuğu gibi yetiştirdiği yarışçılar da ...

Böylesine vatansever bir adamin milletvekili yahut bakan olmasından doğal birşey yoktur , ayrica bizim gibi petrolheadlerin yararına olacaktır .
Düzce Cumayerinde çok güzel bir pist yaptırıyor şuan . İst.park ile körfez arasi büyüklükte .
Şuana kadar spor bakanlarının futboldan - basketbol gibi bilindik sporlar dışında hiçbir faaliyetini görmedim .

Son düzenleme:

akif51bmw

Elit Apaçi
21 Ocak 2018
142
265
885

Sen bu ulkeye Kenan Sofuoğlundan daha faydalı bir insansan tamam eleştir . Kendisi gibi birçok yıldızı daha yetiştirdi .

Kendisi albayragimizi dalgalandirip İstiklal marşı okuttuğu gibi yetiştirdiği yarışçılar da ...

Böylesine vatansever bir adamin milletvekili yahut bakan olmasından doğal birşey yoktur , ayrica bizim gibi petrolheadlerin yararına olacaktır .
Düzce Cumayerinde çok güzel bir pist yaptırıyor şuan . İst.park ile körfez arasi büyüklükte .
Şuana kadar spor bakanlarının futboldan - basketbol gibi bilindik sporlar dışında hiçbir faaliyetini görmedim .

Eminim birçok kişi , Kemal Kılıçdaroğlundan talimatla jubile yapsa alnından öperdi .
Bu kadar fanatik olmayalım .

Dünyada bana tek örnek verin ki dünya şampiyonu Cumhurbaşkanı istedi diye emekli olduğunu beyan etsin. Dünyaya verdiğimiz imaja bak. Trajikomik bir durum. Biz 100 bin liraya clio alan “petrolhead” ler olarak yaptığı piste çok teşekkür ederim :)

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,060
6,936
5,020
github.com
Marka
BMW
Insanlari Atatürk'cü Hasan'cı Mehmet'ci diye ayırmayın. Isleyiste bir sorun varsa bunu her kesimden insan dile getirilmeli. Iktidardaki partinin savunucularından tutun da ona en uzak partinin savunucuları dahi.

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,060
6,936
5,020
github.com
Marka
BMW

Eminim birçok kişi , Kemal Kılıçdaroğlundan talimatla jubile yapsa alnından öperdi .
Bu kadar fanatik olmayalım .

Kardeşim sonuna kadar iyi geldin de sonunda sacmaladin

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım