1 KAZAYA KARIŞMIŞTIR ÇARPMA

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

grandgrand

Asfalt Kurutucu
15 Haz 2018
58
-7
520
Merhaba arkadaşlar bir husus konusunda bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim ben 10 gün önce Focus marka bir araba satın aldım 2 tane ekspertize soktum arabayı ustalar arabanın her yerine baktılar gerek boya makinası gerek başka yöntemlerle arabada gram boya olmadığını söylediler fakat 5664 ten sorgulama yaptıgım zaman .... şase nolu araç 1 adet kazaya karışmıştır ÇARPMA yazıyor ama bedel Yok şimdi kafamı karıştıran araba kaza yapmış fakat ekspertiz raporlarında boya bile Yok arabada bu konu hakkındaki fikirlerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim.

grandgrand

Asfalt Kurutucu
15 Haz 2018
58
-7
520
Teşekkür ediyorum değerli bilgileriniz için varsa daha fazla aydınlatmak isteyen yazabilir konu güncel

grandgrand

Asfalt Kurutucu
15 Haz 2018
58
-7
520
Teşekkür ediyorum değerli bilgileriniz icin arkadaşlar byilmaz senin değerli bilgilerin içinde teşekkür ediyorum boya Yok arabada alttan darbede Yok şanzımanda sıkıntıda Yok her şeyi kontrol edildi ekspertizde ağıra hasarlı olma ihtimali Yok olsada zaten çıkar o bir şekilde teşekkür ediyorum arkadaşlar

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Biri arkadan buna vurmuştur karşı tarafın sigortası masrafı karşılamıştır. Böyle olunca fiyat öbür arabaya ekleniyor bunda fiyat yazmıyor

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Teşekkür ediyorum değerli bilgileriniz icin arkadaşlar byilmaz senin değerli bilgilerin içinde teşekkür ediyorum boya Yok arabada alttan darbede Yok şanzımanda sıkıntıda Yok her şeyi kontrol edildi ekspertizde ağıra hasarlı olma ihtimali Yok olsada zaten çıkar o bir şekilde teşekkür ediyorum arkadaşlar

Araca baktirdiysaniz problem yok. Kadinin birinden E90 alacaktim, tramerinde bedelsiz carpma yazan bir kayit vardi ve araba pert cikmisti. Ustelik kadinin da haberi yoktu sonra vazgectim haliyle

Tam olarak asagida arkadasin yazdigi gibi. Bu bedelsiz carpmalar hasarin bedeliyle alakali bilgi vermedigi icin basit bir sey de cikabilir agir hasar da cikabilir

Biri arkadan buna vurmuştur karşı tarafın sigortası masrafı karşılamıştır. Böyle olunca fiyat öbür arabaya ekleniyor bunda fiyat yazmıyor

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Ekleme yapiyim. Eğer böyle durumda araba ağır hasarlıysa, fiyatı yazmasa bile ağır hasar kayıtlı olduğu yazar

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Alla alla benim arkadaşın arabası arkadan pertli. Onunkinde fiyat yazmıyor, ağır hasar kayıtlı yazıyo sadece garip.

Baska bir siteden alintiladim. Soyle bir aciklamasi var :

* Pert olan araçlar tamir edilebilecek gibiyse sahibine ödemesi yapılıp hurdaya ayrılmak yerine birine satılır, bu genelde tamirci olur. Tamirci aracı toplayıp satar. Sorgulamalarda aracın tamiri için ödeme yapılmadığı için rakam yazmaz çünkü pert tutarı ödenmiştir. Yani pert olma ihtimali var epey.

* Sigorta şirketleri hurdaya ayırmak yerine tamir edilmek üzere satacağı araçları pert olarak göstermiyor satarken sorun olmasın diye. Hasarlı araç sahibiyle notere gidip sanki araç sağlammış gibi satış yapıyorlar ve plaka sorgulamasında pert ya da hasar ödemesi görünmemiş oluyor. Sigorta şirketleri de çakal yani. Bir kaç tanesi gözümün önünde oldu. Ama sanıyorum sigorta acenteleri bu bilgiye ulaşabiliyor mesajla sorgulamadan hariç. Tabii ki rakam yazmıyorsa kesin böyledir değil ama böyle olma ihtimali de var demek.

Boyle durumlarda kazalar hangi tarihte olmus, hangi tarihte sahip degistirmis gibi seyleri siki takip etmek lazim. Veya tanidik bir sigorta sirketine sormak lazim bu bu sasi no’lu veya plakali araca sigorta yaptirmak istiyoruz diye. Onlar gorebiliyor.

Son düzenleme:

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,583
18,349
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Biz 2017 Eylül’de %100 suçlu olduğumuz bir kazaya karıştık.Karşı taraf bizim sigortamızdan para aldığı için bizim tramerimizde çarpma olarak geçiyor.Biz de kaskomuzu kullanarak serviste yaptırdık ve 7600 tl masraf çıktı.Ama tramerde çarpma diye geçiyor.Diğer arkadaşların da dediği gibi ucuz bir ayna değişimi de olabilir,hafif bir kaza da olabilir,ağır biz kaza da olabilir.

grandgrand

Asfalt Kurutucu
15 Haz 2018
58
-7
520
Çarpma bedeli sigorta şirketinden karşılanmış ...sigorta diyor ama bedel Yok sigorta şirketine sorgulatıyorum oradada bedel gözükmüyor

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Araba tamir gerektirmeyen bir kazaya karışmıştır ya da tamponda hasar oluşmuştur. Tampon boyalı parça sayılmadığından eksperde çıkmaz. Çok kafaya takacak bir şey yok alacak kişi de ekspertize baktırır ona göre alır.

MiaKaiser

Profesör
8 Eyl 2016
73
149
1,060
Marka
BMW

arkadan vurdular, karşı taraf %100 kusurlu bulundu ve onun sigortasından karşılanmasına rağmen aracımda hasar kaydı oluştu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım