HABER Japonya'da Nissan GT-R polis arabası hizmete girdi!

thestig

Profesör
8 Eyl 2016
391
818
1,845
Herhangi bir teşkilatın, birimin, kurumun itibarı otomobille artıyorsa, veya bu bir değer olarak görülüyorsa zaten söylenecek pek bir şey kalmamıştır
İtibar ; doğruluk,dürüstlük,hakkaniyet ve saygı ile artar. Değerlerin anlamını yitirdiği bir ortamda pahalı bir otomobille eşek gelse ona bile itibar edilir. Ülkemizde sıkça rastlanır
Bir insanın itibarı doğruluk dürüstlük ile artar. Bir kurumun itibarı kullandığı araçlara da bağlıdır.
Mesela Amerikan ordusu; doğruluk, dürüstlük, saygı değerleri yok. Ama en son teknoloji araçları kullandığı için dünya çapında itibarı çok yüksek.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Ortadoğu/Arap/Güney Asya zihniyeti.
Kısaca cehaletin olduğu yerlerde hakim olan zihniyet.

Maalesef...

Bu dünyada insanın değerinin ve itibarının bile malla mülkle, gösteriş ve şatafatla arttığını zannediyor insanlar. Kurum, teşkilat ne ki hocam..

Esege altin semer vursan esek gene esektir
Mali ve mulku disinda baska bir seyi olmayan insanlarin durumlari daha vahim. Dusunsene onlar da olmasa su dunya icin bir hic. Herkes parasi oldugu icin ona itibar gosteriyor, yoksa kimse yuzune tukurmez.
Ismi lazim degil unlu ve yasini basini almis bir muteahhit. Az cok tahmin edersiniz. Boy boy medyaya cikar abidik gubidik soylemleriyle gundeme oturur. En guzel kadinlar yaninda ve kendini cekici saniyor, kadinlar cekici buluyormus onu. O insaatlarindan birinde calisan amele olsaydi o kadinlar gene onu cekici bulur muydu acaba. Gercegi biliyor ve boyle bir aciklama yapiyorsa yazik, gercegi bilmiyor ve sahiden oyle dusunuyorsa daha yazik :)

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Herhangi bir teşkilatın, birimin, kurumun itibarı otomobille artıyorsa, veya bu bir değer olarak görülüyorsa zaten söylenecek pek bir şey kalmamıştır
İtibar ; doğruluk,dürüstlük,hakkaniyet ve saygı ile artar. Değerlerin anlamını yitirdiği bir ortamda pahalı bir otomobille eşek gelse ona bile itibar edilir. Ülkemizde sıkça rastlanır
Bakınız liyakat esastır boşuna dememişler

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,650
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Esege altin semer vursan esek gene esektir
Mali ve mulku disinda baska bir seyi olmayan insanlarin durumlari daha vahim. Dusunsene onlar da olmasa su dunya icin bir hic. Herkes parasi oldugu icin ona itibar gosteriyor, yoksa kimse yuzune tukurmez.
Ismi lazim degil unlu ve yasini basini almis bir muteahhit. Az cok tahmin edersiniz. Boy boy medyaya cikar abidik gubidik soylemleriyle gundeme oturur. En guzel kadinlar yaninda ve kendini cekici saniyor, kadinlar cekici buluyormus onu. O insaatlarindan birinde calisan amele olsaydi o kadinlar gene onu cekici bulur muydu acaba. Gercegi biliyor ve boyle bir aciklama yapiyorsa yazik, gercegi bilmiyor ve sahiden oyle dusunuyorsa daha yazik :)
İstiklal caddesi'nde ki patlamada ölenler için karanfil bırakan halka, tv önünde ' ben kırmızı gül bırakıyorum çünkü onlar fakir ' deyip sırıtacak kadar şahsiyetsiz bir tip iyi bilirim :) Gereksiz insanlar topluluğu. Karun kadar zengin bile olsa selam dahi vermem.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Tıklayınız efendim

Bende üzüldüm, link yukarıda :D
Daha ilk videosunu izlediğimde anlamıştım ya.Beyaz ten düz saç selamın aleyküm tevafuk kelimeleri.Yurtdışına korkusuz ailecek çıkış, karısıyla okul zamanı evlenme,karısının orada çalışıyor olması ve kameraya çıkmıyor oluşu.
Bu halde gereksiz bir özgüven ve eleştiri katsayısı yüksek nüktedan duran karakter.
Fetö turnusolu bunlar SA

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Tıklayınız efendim

Bende üzüldüm, link yukarıda :D

Hiç şaşırmadım.
Kafasına esip veya bir fırsatını bulup dünyanın farklı yerlerine yerleşenler oluyor. Mesela bir blogger/vlogger var Sergül Kato diye. O da Japonya'da yaşıyor, eşi Japon. Onu buna dahil edebilirim, onda kafasına esip veya bir ortam oluşmuş kalkıp gitmiş havası var.

Japonic'teki adamın konuşma tarzı, ailesi falan fetocu olmaya çok uygun duruyor. Öyledir değildir bilemem, değilse bile öyle bir havası var.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Bir insanın itibarı doğruluk dürüstlük ile artar. Bir kurumun itibarı kullandığı araçlara da bağlıdır.
Mesela Amerikan ordusu; doğruluk, dürüstlük, saygı değerleri yok. Ama en son teknoloji araçları kullandığı için dünya çapında itibarı çok yüksek.

Soyle soyleyeyim. Bu tarz otomobiller devletler tarafindan satin alinmaz. Arap yarimadasini bunun disinda tutuyorum. Nissan gelir Japon polis teskilatina otomobili hediye eder, Lamborghini gelir Italyan teskilatina otomobili hediye eder. Amerikan polis teskilati Ford kullanir polis arabasi olarak veya farkli eyaletlerde farkli otomobil kullanir ama gene Amerikan uretimi otomobil kullanir, tutup egzotik otomobil almaz.
Polis farkli ordu farkli. Ordu dersen is degisir. Ulkelerin cikarlari olur saygisi sevgisi olmaz. Bir savas durumunda kimseden saygi sevgi ve merhamet bekleyemezsin
Teknoloji savas gucu ustunlugudur, itibar degil. Amerika o teknolojisine ragmen kara harekati yaptigi ulkelerin cogundan hezimetle donmustur

Son düzenleme:

Bebebiskuvisi

Profesör
9 Eyl 2016
432
736
1,645
Benim bildiğim GT-R da kara yolunda 180 km/s'i geçemiyor. Piste girdiğinizde aracın GPSi algılayıp sınırlamayı kaldırıyor. Polis araçları için sınır hala varsa hiçbir manası yok, ha GT-R'a binmişsin ha Corolla'ya.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Benim bildiğim GT-R da kara yolunda 180 km/s'i geçemiyor. Piste girdiğinizde aracın GPSi algılayıp sınırlamayı kaldırıyor. Polis araçları için sınır hala varsa hiçbir manası yok, ha GT-R'a binmişsin ha Corolla'ya.
Dogan kabak gtr videosunda tem de 270 gormuslerdi

Sirius

Panpa
18 Eyl 2016
1,768
7,816
4,420
Marka
Volkswagen
O sadece Japonya için geçerli değil mi? Avrupa'da satılanlarda sınır olmaması lazım. Polis aracına da koymazlar herhalde.

Kim?

Panpa
15 Eyl 2016
1,024
1,994
2,770
Marka
Subaru
O sadece Japonya için geçerli değil mi? Avrupa'da satılanlarda sınır olmaması lazım. Polis aracına da koymazlar herhalde.
Avrupada da rekabet eşitliği için sınırlandırma var ama 180 değilde 230 diye aklımda kalmış. Yarışçı tarzı bir belge 280 e açabiliyorsun.

(Kaynak: temelsiz hafızam)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım