Gerçekten Emniyet Kemeri Takıyor Musunuz?

Gerçekten Emniyet Kemeri Takıyor Musunuz?

• Kemer takmadan araba ile bakkala bile gitmem

• Takmaya özen gösteririm

• Sadece araba kullanırken takarım

• Sadece yolcu iken takarım

• Korktuğum zaman takarım

• Polis gördüğüm zaman takarım

• Emniyet kemeri takmam

• Rahatıma düşkünüm ben , kemer takamam

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Majorca

Senkromeççi
16 Tem 2018
1
0
85
Klişe tabirle ‘bakkala giderken bile takarım’ 2 3 sene önce peugeot partner aracı sag tarafa yan yatırdım o kaza beni emniyet kemeri kurtardı havada asılı kaldım. O güne kadar takıyordum zaten o günden sonra da herkese telkinde bulunuyorum takmaları için.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

hayalli

Asfalt Kurutucu
7 Tem 2018
19
2
595
2015’e kadar emniyet kemeri takmayan biriydim ama 2015’te arkadaşımın hatası yüzünden 2 takla attıktan sonra emniyet kemerinin önemini anladım. O kazadan sonra arkada otursam da emniyet kemerini takarım ilk iş olarak ve kendi sürdüğüm arabadaki herkese emniyet kemerini taktırmadan hareket ettirmem arabayı

Sari

Profesör
2 Ocak 2018
951
1,428
2,020
Edirne
Marka
Opel
Şehir içinde takma alışkanlığım malesef yok belki de küçük şehir olduğundan dolayıdır en fazla gidebildiğim uzaklık 2 3 km oluyor ve hız 50 ile gidebiliyorsun ama bu bir mazaret değil tabi ki alışmaya çalışıyorum, ama uzun yolda her türlü takarım taktırırım.

Son düzenleme:

Ali Karaer

Ali Karaer
Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,071
2,323
2,770
25
Nevşehir/2000 Evler
Marka
Aixam
Şehir içinde takma alışkanlığım malesef yok belki de küçük şehir olduğundan dolayıdır en fazla gidebildiğim uzaklık 2 3 km oluyor ve hız 50 ile gidebiliyorsun ama bu bir mazaret değil tabi ki alışmaya çalışıyorum, ama uzun yolda her türlü takarım taktırırım.
Hocam kemer takmanın küçük şehiri büyük şehiri olmamalıdır diye düşünüyorum. Alışma süreci çok kolay aslında. Bir takıyorsunuz iki takıyorsunuz derken birde bakmışsınız her gün takar olmuşsunuz :D bende de öyle olmuştu

Bilal

Panpa
7 Eki 2016
698
1,396
2,520
İstanbul
Bundan 4 yıl önce şuanki aracıma geçene kadar kemer takmaktan nefret eden biriydim boğulduğumu sanıyordum.Susturulamaz kemer düdüğü (sağolsun) kemer takma alışkanlığı edindim ve şimdi aracı ileri geri alırken bile takıyorum.Sonuçta 1 adet canımız var ;)

tartal

Tuna
Profesör
26 Ağu 2018
100
69
1,035
İstanbul
Marka
Opel
Mühim olduğunu bilirim. Kafam dalgınsa kısa mesafeyse unuttuğum olur. Lakin yine kafam doluysa ve kafamı rahatlatmak adına otobana çıkıp camları açıp biraz rüzgar yemek istersem kemerimi takarım.. Biraz ruh halime bağlı. Unutmazsam takıyorum kısaca :D

FocusMonster

Profesör
Beta Programı
9 Ara 2018
701
864
1,770
Kesinlikle emniyet kemerini takarım. Kemeri takmayınca eksiklik hissediyorum, hissetmesem de zaten araba uyarı veriyor. :) Yani her türlü, emniyet kemerini takmadığımda bir eksiklik hissediyorum.

babayimben

Enes
Panpa
4 Eki 2018
843
1,751
2,520
47
İstanbul
Marka
Mercedes
Eski aracımda uyarı verip susuyordu, o yüzden alışamadım bir türlü.
İnsanı delirten ve susmayan ikazı olan aracım ise beni kemer takmaya alıştırdı.
O uyarıyı o araca takan insana ne kadar teşekkür etsem azdır :D
Artık bakkala bile gitmiyorum takmadan...

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,006
3
4,827
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Arabaya biner binmez ilk işim olmuştur her zaman,sürücüyken de yolcuyken de,öndeyken de arkadayken de.Basit ve,insanları koruduğu teknik olarak ispatlanmış bir sistem,insanlar takmıyorsa muhtemelen olası bir kaza durumunda dolaylı yoldan intihar etmek istediklerindendir diye düşünüyorum.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Konuya eskiden yazdım mı bilmiyorum ama artık kemer takmayınca virajlarda koltuktan düşecekmiş gibi hissediyorum :D olur da unutur takmazsam ilk dönüşümde aklıma geliyo hemen

BullyDentist

Görkem
Düz Yol Gazcısı
11 Ocak 2020
16
40
145
Ankara
Marka
Hyundai
Mesleğim gereği bir çok sağlıkçı arkadaşım var, inanın bana emniyet kemeri takan ve takmayan insanların farkını acil serviste çalışan veya ambulanslarda görev yapan personellerden dinlemek insana çok kolay bir şekilde bu alışkanlığı kazandırıyor. Emniyet kemerinden nefret eden ben, bir kaç vakayı gözlemleme fırsatı bulduktan sonra bakkala giderken dahi emniyet kemeri takar hale gelmiş bulunmaktayım. Emniyet kemeri hayat kurtarır, takın ve taktırın.

Son düzenleme:

selimcicekyurt

Selim
Profesör
10 Eyl 2016
766
1,134
2,320
23
İstanbul
Marka
Opel
Kendim kullanıyorsam kesinlikle takarım, yanımdakine de zorla kim olursa olsun taktırırım. Ama babamın arabasında yan koltukta olunca bir güven midir nedir artık takmıyorum, aklıma gelmiyor.

lmter224

Asfalt Kurutucu
13 Eyl 2019
121
90
510
İstanbul
Emniyet kemeri takılı halde sıyrık bile almayacağınız bir kazada ciddi yaralanabilirsiniz takıntılı şekilde kemersiz çıkmam en fazla avmlerin garajında filan takmamışlığım vardır.

ardzngn

Asfalt Kurutucu
18 Eyl 2016
26
26
595
Ankara
Marka
BMW
Kemer takmadan park frenini dahi indirmem. Marşa dahi basmam yazacaktım ama ben kemer takıp telefonu vs koyana kadar 20 sn geçiyor o sırada yağ sirküle oluyor 😁 O vakti bu şekilde dolduruyorum.

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,131
1
3,131
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
20150909_013641.jpg

Bu fotoğrafı ben çektim. Gördüğünüz; kemer takmayan arkadaşın ön camda bıraktığı kalıcı hatıra. Şanslıydı, boynu muhtemelen basit bir zedelenme ile kurtuldu. Fazla hızlı olmadıkları için belki de...

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım