ABİLERİM YARDIMINIZA İHTİYACIM VAR (Üniversite)

mert.erd

Senkromeççi
28 Ara 2018
3
0
85
Öncelikle selamün aleyküm.
Bu sene üniversite sınavına gireceğim.Meslek konusunda karar veremedim.Otomobil dünyasıyla ilgileniyorum.Parçaların çalışma prensipleri olsun,ne işe yaradıkları olsun hep ilgimi çekiyor.Bilgisayarla da ilgileniyorum.Üniversitede otomobil projelerine,etkinliklerine katılmak oralarda yer almak istiyorum.Gözüm kapalı otomobil mühendisliği seçerim ama malum ülkemizde önü açık değil.Önü açık olan bir bölüm seçmek zorundayım.Makine mühendisliği,bilgisayar mühendisliğinde bu tür projelerde yer alabilir miyim?
Yardımlarınızı bekliyorum.

Diaspolis

Panpa
Destekçi
Beta Programı
27 Ara 2017
2,556
1
5,978
4,270
Üniversitede otomobil projelerine,etkinliklerine katılmak oralarda yer almak istiyorum
Bu dediğini her türlü yapabilirsin gibi kulüplere katılırsın, yer edinirsin aktif olursan olur her bölümden insanlar katılabilir. Onun için projeleri bol ve iyi olan üniversiteleri tercih etmek daha iyi.

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,048
6,912
5,020
github.com
Marka
BMW
Öncelikle selamün aleyküm.
Bu sene üniversite sınavına gireceğim.Meslek konusunda karar veremedim.Otomobil dünyasıyla ilgileniyorum.Parçaların çalışma prensipleri olsun,ne işe yaradıkları olsun hep ilgimi çekiyor.Bilgisayarla da ilgileniyorum.Üniversitede otomobil projelerine,etkinliklerine katılmak oralarda yer almak istiyorum.Gözüm kapalı otomobil mühendisliği seçerim ama malum ülkemizde önü açık değil.Önü açık olan bir bölüm seçmek zorundayım.Makine mühendisliği,bilgisayar mühendisliğinde bu tür projelerde yer alabilir miyim?
Yardımlarınızı bekliyorum.
burda sorduğun soruda çok fazla açık kapı var. birincisi üniversitedeki kulüplerde etkin olmayı istiyorsun ama sonraki iş kariyerinde ne tür bi iş olduğun önemli. ikinci olarak otomobillerle ilgili çalışmak istediğini varsayrak hangi kısımda olmak istersin yazılım mı (bilgisayar ya da matematik müh) mekanik (makine ,mekatronik) mi yoksa malzemelerin seçimi(malzeme metalurji), otomobildeki mikroişlemciler(elektronik haberleşme) mi. Bunlara karar verme aşamasnda zaten bi bakmışsın ki ben istediğim meslekteyim

mert.erd

Senkromeççi
28 Ara 2018
3
0
85
burda sorduğun soruda çok fazla açık kapı var. birincisi üniversitedeki kulüplerde etkin olmayı istiyorsun ama sonraki iş kariyerinde ne tür bi iş olduğun önemli. ikinci olarak otomobillerle ilgili çalışmak istediğini varsayrak hangi kısımda olmak istersin yazılım mı (bilgisayar ya da matematik müh) mekanik (makine ,mekatronik) mi yoksa malzemelerin seçimi(malzeme metalurji), otomobildeki mikroişlemciler(elektronik haberleşme) mi. Bunlara karar verme aşamasnda zaten bi bakmışsın ki ben istediğim meslekteyim

Malzeme hariç diğerleri olabilir.Açıkçası zeki olduğumu düşünmüyorum ve bu yüzden de beni aşırı zorlamayacak bir bölüm istiyorum.Mühendislik dalında kendini geliştirmek önemli ve bunun için de teorileri uygulamaya dökebileceğim bir üni lazım.Çok çalışmak lazım farkındayım.Bu yüzden yazılım,elektronik tarafı daha ağır basıyor.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,942
7
51,189
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Malzeme hariç diğerleri olabilir.Açıkçası zeki olduğumu düşünmüyorum ve bu yüzden de beni aşırı zorlamayacak bir bölüm istiyorum.Mühendislik dalında kendini geliştirmek önemli ve bunun için de teorileri uygulamaya dökebileceğim bir üni lazım.Çok çalışmak lazım farkındayım.Bu yüzden yazılım,elektronik tarafı daha ağır basıyor.
Zekayı filan boşver. En zeki insan da olsa başarılı olması için gece gündüz çalışması gerekiyor. O konuda için rahat olsun. Makine, mekatronik benim önerebileceğim mühendislikler. Okul bitmeden önce gerek topluluklarla, gerek stajlarla ilgi duyulan sektöre göz kırpmaya başlamak gerekir. Çeşitli etkinliklerde meslek sahibi insanlarla tanışıp daha öğrenciyken network yapmak gerek. Hem derslere, hem de bu tarz ders dışı etkinliklere koşturmak gerekir. Lisans bittikten sonra gerekirse yazılıma veya elektroniğe yüksek lisans programlarıyla geçiş yapılabilir.

aragorn03

Profesör
3 Ara 2017
77
125
1,060
Aynı durumdayım hazırlanıyorum otomotiv üstüne çalışmak istiyorum. Yani birebir aynı durumdayız. Ben otomotiv olarak sadece bursayı yazacağım. Onun dışında endüstri müh. düşünüyor ve istiyorum.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım