BMW E30 M3 S62B50 Swap Test Sürüşü / 100-200 / Alpha-N

CVfilms

Profesör
11 Eyl 2016
426
814
1,845
Marka
BMW

Herkse Merhabalar,

Bu bölümde Kemal ile E30 / M30 S62B50 Swapı inceledim. Araç stock olarak E30 316i olsa da. Orjinal Kaporta parçaları ile M3 görünümüne kavuşturulmuş araba.

Arabada S14 motor yerine ise E39/Z8 V8 Motoru tercih edilmiş, artı olarak araçta Alpha-N yazılım mevcut.

Araç hakkında sizin düşünceleriniz nasıl ? Özellikle 100-200 hızlanması beni şaşırtı , E30 kasasın hafifliği yaramış resmen

CVfilms

Profesör
11 Eyl 2016
426
814
1,845
Marka
BMW
Farklı motorların farklı arabalara swaplanip ruhsata işlenmesi ile ilgili video bekliyorum. 316i olan arabaya V8 motor koyulmuş sonuçta. Yasal olarak belli hacmin üstü kabul edilmiyor diye biliyordum

Bu konuda ciddi bir proje düşünüyorsanız bu işi yapan x ustaya danışmanızı tavsiye ederim , daha sağlıklı bir cevap alırsınız . Konu hakkında benim bilgim yok

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Bu konuda ciddi bir proje düşünüyorsanız bu işi yapan x ustaya danışmanızı tavsiye ederim , daha sağlıklı bir cevap alırsınız . Konu hakkında benim bilgim yok
Ben bu işi yapan bir çok ustaya danistim aslında, aynı markanın yüzde 30 fazla hacmi koyuluyor yasal olarak. Ancak farklı marka motor veya daha büyük hacim koyulacaksa yarış arabası konseptinde hazırlanacak, roll Cage olacak vs vs. Yarışlara katılma zorunluluğu olacak tosfede kaydedilecek diye biliyorum. Ancak E30 un sahibi arkadaş bu işi biliyor diye sorayım dedim. Bilen varsa yine aydınlatsın

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Ben bu işi yapan bir çok ustaya danistim aslında, aynı markanın yüzde 30 fazla hacmi koyuluyor yasal olarak. Ancak farklı marka motor veya daha büyük hacim koyulacaksa yarış arabası konseptinde hazırlanacak, roll Cage olacak vs vs. Yarışlara katılma zorunluluğu olacak tosfede kaydedilecek diye biliyorum. Ancak E30 un sahibi arkadaş bu işi biliyor diye sorayım dedim. Bilen varsa yine aydınlatsın
Ben de E30 316i'ye M50B25 swaplayan bir arkadaşa sordum. "Hallediliyor ;)" dedi. Pek yasal değil yani anladığım kadarıyla, yine bir yolunu bulmuşlar ama.

CVfilms

Profesör
11 Eyl 2016
426
814
1,845
Marka
BMW
Eski arabalar dediğim sırf kara düzen karbüratörlü arabalar. Komple uyumlu motoru koyup beyin işçiliği yapınca tadından yenmez diye düşünüyorum.

Anladim kadariyla ayni gücte kalip sadece karbüratörlü düzenden enjeksiyon sisteme gecmek istiyorsunuz o zaman

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,079
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Ben de E30 316i'ye M50B25 swaplayan bir arkadaşa sordum. "Hallediliyor ;)" dedi. Pek yasal değil yani anladığım kadarıyla, yine bir yolunu bulmuşlar ama.
Tüv de motor numarasının okunamıyor olması hafif kusur galiba :D Arkadaşım 131ine slx motoru taktırmıştı motor numarasını okunmayacak hale getirip yıllarca binip öylece sattı, görünümü aşırı farklı olmazsa dikkat çekeceğini sanmam

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Tüv de motor numarasının okunamıyor olması hafif kusur galiba :D Arkadaşım 131ine slx motoru taktırmıştı motor numarasını okunmayacak hale getirip yıllarca binip öylece sattı, görünümü aşırı farklı olmazsa dikkat çekeceğini sanmam
Taunusa 2.9 scorpio takan bir abimizle konuştum o da öyle diyor. İşi bilen bir eleman olsa ama muayne yapan arkadaş, sorar bu araba ne iş diye. En azından ben sorardım

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,079
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Taunusa 2.9 scorpio takan bir abimizle konuştum o da öyle diyor. İşi bilen bir eleman olsa ama muayne yapan arkadaş, sorar bu araba ne iş diye. En azından ben sorardım
İşte çok farklı durması mevzusu devreye giriyor burda da. Benim arkadaşımın yaptığı 131 e doğan motoru olduğundan pek bi fark yok görünümünde. Ama taanusa da sen aşırı bişey yapmayacağın için sanmıyorum dikkat çekeceğini. Farklı bu zamanında çok zengin bir iş adamı özel sipariş etmiş dersin :D

BLL-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
İşte çok farklı durması mevzusu devreye giriyor burda da. Benim arkadaşımın yaptığı 131 e doğan motoru olduğundan pek bi fark yok görünümünde. Ama taanusa da sen aşırı bişey yapmayacağın için sanmıyorum dikkat çekeceğini. Farklı bu zamanında çok zengin bir iş adamı özel sipariş etmiş dersin :D

BLL-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
M50 koyabilmek isterdim dayı :(

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım