KAPALI 24 Bin Tl'ye 3 Serisi Alınır mı ?

umutzons

Asfalt Kurutucu
6 Nis 2019
75
24
720
23
ankara
Marka
Ford
Merhaba Abilerim ustalarım. Ben yeni şahsıma ait bir BMW 3 serisi almak istiyorum. 24 Bin TL bütçem var, herkes parçaları pahalı servisi sıkıntılı diyor. Tabiki de 24bin TL'ye km'si düşük bir araç alamam ama arabanın tutkunuyum. Sizce Bu işin altına girmeli miyim ?
Mesela 350bin kmdeki bir 3 serisi 320 i alınır mı ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

tartal

Tuna
Profesör
26 Ağu 2018
100
69
1,035
İstanbul
Marka
Opel
Bütün paranızla alacaksanız alınmaz, her halukarda köşede bir 4-5 Lira paranız olması gerekir bence.
Kesinlikle katılıyorum. Bu şekilde bir tutkunuz varsa bütçenizin en az 3 bin lira altına kadar araba almalısınız. Yoksa aldığınız araba size hobi değil zehir olur maalesef. Ülkemizde pekte iç açıcı otomobil kültürü olmadığı için durum böyle maalesef.

umutzons

Asfalt Kurutucu
6 Nis 2019
75
24
720
23
ankara
Marka
Ford
Bütün paranızla alacaksanız alınmaz, her halukarda köşede bir 4-5 Lira paranız olması gerekir bence.
Hocam illaki BMW binmek istiyorum desem nasıl bir yol takip etmem gerekir bu butce ile ?

Kesinlikle katılıyorum. Bu şekilde bir tutkunuz varsa bütçenizin en az 3 bin lira altına kadar araba almalısınız. Yoksa aldığınız araba size hobi değil zehir olur maalesef. Ülkemizde pekte iç açıcı otomobil kültürü olmadığı için durum böyle maalesef.

Ben markayı BMW gördüğüm için o masraf payını arttırıyorum: en az 7-8 bin ayırmak gerek. Kalanıyla da nasıl bir BMW alabiliyorsanız onu alın. E21'e indirecektir sizi :)

alınmaz hocam, maalesef alınmaz...

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,940
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Hocam illaki BMW binmek istiyorum desem nasıl bir yol takip etmem gerekir bu butce ile ?
Şöyle bir ilanı örnek olarak atıyorum: https://www.sahibinden.com/ilan/vas...stir-bmw-e21-3.18i-k-jetronik-675156881/detay
Alacağınız BMW'nin kaportasının görünmeyen yerleri bu halde olacaktır. O yüzden böyle parçalanmış halde alıp, kaporta revizyonuna sokup pastan çürükten arındırıp toplayın ki taktığınız parçalar kopmasın. Aracın kaportası şasisi azıcık rijit olsun ki sürüşü bmw gibi olsun. Sonra parçaları geri toplayıp birleştirip binebilirsiniz. 24 bin içerisinde ilandaki araba bir ihtimal toparlanabilir.

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
Aynı işi arkadaşım yaptı, alma dedim, dinlemedi. BMW tutkunuydu, e87 116i aldı 40 bin lira civarlarına. Araba sözde 220 bin km de idi ama tahmini 400 bindeydi, aldı tüm parasıyla, 1 ay sonra falan motor yedi, alt takım da gitti şanzımanda, 10 bin tl kadar paraya toparlamıştı arabayı galiba borç harç ile. Epey zorluk çekti.

Sirius

Panpa
18 Eyl 2016
1,768
7,816
4,420
Marka
Volkswagen
Şöyle bir ilanı örnek olarak atıyorum: https://www.sahibinden.com/ilan/vas...stir-bmw-e21-3.18i-k-jetronik-675156881/detay
Alacağınız BMW'nin kaportasının görünmeyen yerleri bu halde olacaktır. O yüzden böyle parçalanmış halde alıp, kaporta revizyonuna sokup pastan çürükten arındırıp toplayın ki taktığınız parçalar kopmasın. Aracın kaportası şasisi azıcık rijit olsun ki sürüşü bmw gibi olsun. Sonra parçaları geri toplayıp birleştirip binebilirsiniz. 24 bin içerisinde ilandaki araba bir ihtimal toparlanabilir.
E21'de ziyade E30 toplamak daha mantıklı. E21 parça bulunması ve fiyatları, usta bulunması açısından E30'dan geride. Ve E21'ler E30'dan temiz sayılmaz onlar da hor kullanılıyor.

godofwar

Asfalt Kurutucu
13 Mar 2019
75
113
535
Hiç bulaşmayın hocam. Bu gün bir torosun bile adam akıllı restorasyonu en az 30 bin tutar.
Burada ben konu açıp size sorsam ki 25 bin param var. Mercedes veya Audi istiyorum. Bu sorunun cevabı neyse BMW için de cevap o

umutzons

Asfalt Kurutucu
6 Nis 2019
75
24
720
23
ankara
Marka
Ford
Peki bu fiyatta hangi modelleri inerirsiniz vazgectim bmwden herkes aynı şeyi duyorsa haklıdır diye dusundum daha çok spor genç işi kendini belli eden motor gucu yeterli gelecek

Ben markayı BMW gördüğüm için o masraf payını arttırıyorum: en az 7-8 bin ayırmak gerek. Kalanıyla da nasıl bir BMW alabiliyorsanız onu alın. E21'e indirecektir sizi :)

alınmaz hocam, maalesef alınmaz...

Aynı işi arkadaşım yaptı, alma dedim, dinlemedi. BMW tutkunuydu, e87 116i aldı 40 bin lira civarlarına. Araba sözde 220 bin km de idi ama tahmini 400 bindeydi, aldı tüm parasıyla, 1 ay sonra falan motor yedi, alt takım da gitti şanzımanda, 10 bin tl kadar paraya toparlamıştı arabayı galiba borç harç ile. Epey zorluk çekti.

E21'de ziyade E30 toplamak daha mantıklı. E21 parça bulunması ve fiyatları, usta bulunması açısından E30'dan geride. Ve E21'ler E30'dan temiz sayılmaz onlar da hor kullanılıyor.

Hiç bulaşmayın hocam. Bu gün bir torosun bile adam akıllı restorasyonu en az 30 bin tutar.
Burada ben konu açıp size sorsam ki 25 bin param var. Mercedes veya Audi istiyorum. Bu sorunun cevabı neyse BMW için de cevap o

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Bu paraya alınacak mantıklı arabalar birçok markanın b sınıfı 1.0-1.4 motor aralığındaki benzinli araçlarıdır. Ha ille de bmw derseniz en mantıklısı 20binin olabildiğince altına bir e30 alıp cepte para bırakmaktır. Ama şöyle bir şey var mesela 17-18 civarlarına bir e30 aldınız, kalan parayı da 1-2 yıl içerisinde bu araca harcadınız, sonra satmak istediğinizde harcadığınız para size geri dönmez bunu da bilin.

Kendimizden örnek verecek olursam passatı alırken piyasasının çok ucuzuna aldık masraf çıkaracağını bilerek, 3 yılda çok büyük masraflar ettik. Şuan satsak ettiğimiz masrafın %30unu anca üstüne koyabiliriz kalanı gitti artık. Mantıklı mı? Tartışılır. Bi arabaya binmek için neleri gözden çıkaracağınıza bağlı

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Bu bütçeyle tutkunu olduğun arabayı alıp her gün lanet etmektense, en az baş ağrıtacak arabayı alıp rahat etmek en mantıklısı. Canı alınmış bir BMW yerine gidin; temiz taze Accent, Corsa, Clio vs bakın bence.

Tecrübem yok ama gördüğüm arkadaşlarım var. Eski BMW' nin verdiği keyif, verdiği baş ağrısından az. Hele birde cepte para yoksa.

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,719
6,738
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Bende 206 Roland Garros öneririm o fiyata. 110'lukları hem iyi gidiyor, hem özel hissettirir. Temizini bulmak çok zor ama biraz kovalarsanız zaman zaman ilanlara düzgün araçlar düşüyor, bütçeniz dahilinde değerlendirebilirsiniz. :)

Kendim kullandığım zaman pek önermek istemiyordum kendi kullandığı aracı öneriyor imajı hoşuma gitmediğinden ama artık özgürüm :D

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Peki bu fiyatta hangi modelleri inerirsiniz vazgectim bmwden herkes aynı şeyi duyorsa haklıdır diye dusundum daha çok spor genç işi kendini belli eden motor gucu yeterli gelecek
Yani anladigim kadariyla yasiniz genc kanda kayniyor ama bi yandan da bahsettiginiz paralara normal gucte arabalar bulunur. Zaten cok guclu bulsanizda almayin ilk etapda mazallah patlarsiniz bir yerde.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,940
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
2001-2002 civarı makyajlı kasa 1.4 Fiesta. Sanıldığından iyi gider, fazlasıyla da eğlencelidir. Sürücü otomobilidir.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım