İçinde yatmalık kamp arabası önerisi

arjin

Profesör
12 Eyl 2016
260
202
1,145
İstanbul
Marka
Ford
Arkadaşlar merhaba bu yaz avrupaya bir aylık bir gezi düşünüyoruz bir iki gün araba da yatacağız bir iki gün de airbnb yapacağız ancak içinde rahat edecek ve şehir içinde absürt durmayacak şehir içine de uygun bir araba arıyorum bütçem 43-48 bin tl arası dizel manuel ve 150.000 km altı olacak. Logan mcv leri düşündüm station wagon dizel az yakıyor arka koltuklar sökülüp uygun sunta kesilerek düz bir zemin elde ediliyor sonra internette doblo gördüm (fotosu aşağıda) oda rahat duruyordu sonra transporter baktım ancak yakıt tüketimleri korkuttu siz ne önerirsiniz çok kararsız kaldım açıkcası

P1LOr6.jpg

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,639
2
9,529
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Kesinlikle DOBLO diyorum bu konuda. Az yakıyor , içerisi güzel yalıtıma sahip , sağı solu sac malzeme değil kaplı , ve içine hiç bir eşya eklemeden yatak yapılıyor , bagaj perdesinin 2 kademesi var , alt kademeye getirip sırtlıkları katlayınca 2 kişilik yatak oluyor , altınıza ince bir sünger yada öyle bir malzeme koyarsanız evinizden rahat uyursunuz diyebilirim bizzat test edilmiştir :D , bagajda ışığın hemen yanında 12V soket bulunuyor , ben aynı anda 2 telefon 1 tablet ve 1 powerbank şarj ediyordum çoklayıcı ile birlikte çokta memnun ediyordu. 1 kademe aşağı aldığında bile bagaj yeri oluyor onuda unutmayalım :)

Şuraya da kendi ilanımı atayım :)

Not ; bagaj perdesi 70-80 KG kaldırıyor , yatarken ayaklarınız oraya geliyor o yüzden sıkıntı olmuyor , dilerseniz 2 yetişkin 1 çocuk artık genişlik ve rahatlığınıza bağlı diyorum :) Yatırdığınız koltukların kafalıklarını öne iterseniz fazladan 2 büyük yastık atıp mesafeyi boyunuza göre uzatabilirsiniz , ben 187 boyumla uyuyordum mışıl mışıl :D

Otel mi ? Hayır DOBLO :)

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...0-multijet-premio-2011-model-686596529/detay/

arjin

Profesör
12 Eyl 2016
260
202
1,145
İstanbul
Marka
Ford
Kesinlikle DOBLO diyorum bu konuda. Az yakıyor , içerisi güzel yalıtıma sahip , sağı solu sac malzeme değil kaplı , ve içine hiç bir eşya eklemeden yatak yapılıyor , bagaj perdesinin 2 kademesi var , alt kademeye getirip sırtlıkları katlayınca 2 kişilik yatak oluyor , altınıza ince bir sünger yada öyle bir malzeme koyarsanız evinizden rahat uyursunuz diyebilirim bizzat test edilmiştir :D , bagajda ışığın hemen yanında 12V soket bulunuyor , ben aynı anda 2 telefon 1 tablet ve 1 powerbank şarj ediyordum çoklayıcı ile birlikte çokta memnun ediyordu. 1 kademe aşağı aldığında bile bagaj yeri oluyor onuda unutmayalım :)

Not ; bagaj perdesi 70-80 KG kaldırıyor , yatarken ayaklarınız oraya geliyor o yüzden sıkıntı olmuyor , dilerseniz 2 yetişkin 1 çocuk artık genişlik ve rahatlığınıza bağlı diyorum :) Yatırdığınız koltukların kafalıklarını öne iterseniz fazladan 2 büyük yastık atıp mesafeyi boyunuza göre uzatabilirsiniz , ben 187 boyumla uyuyordum mışıl mışıl :D

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...0-multijet-premio-2011-model-686596529/detay/
Km si yüksek maalesef babamı ikna edemiyorum km konusunda
Bende şöyle bir ilan buldum hem yakıtı çok düşük hem de station wagon daha avrupa havasına uygun geliyor doblodan da 10 cm daha uzun
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...siz-70bin-km-de-tertemiz-arac-687378076/detay

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,639
2
9,529
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Bende şöyle bir ilan buldum hem yakıtı çok düşük hem de station wagon daha avrupa havasına uygun geliyor doblodan da 10 cm daha uzun
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...siz-70bin-km-de-tertemiz-arac-687378076/detay

Tercihler çoğalır azalır artık size kalmış araç seçimi :) Ben doblodan gayet memnundum sizi istekleriniz açısında nadir bulunacak araçtandır :) uzunluk genişlik yükseklik kullanım amacınıza göre tercihlerinize göre bakın diyorum :) Kolaylıklar dilerim .

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
1 aylık Avrupa gezisi için araç seçiminde bulunmak bana çok mantıklı bir hamle gibi gelmedi, kiralama şirketlerinden faydalanma ihtimalini düşünebilirsiniz.Fakat bu durumda aracın ruhsat sahibi olmadan sınır kapısından geçememe gibi yasal zorunluluklarının da olduğunu hatırlıyorum.Bu durumu kiralama şirketleri ile konuşabilirsiniz.

İster kiralık, ister satılık olsun, olabildiğince az km'de ve olabildiğince yüksek model olan arıza açma potansiyeli çok çok az olan araçlar tavsiye etmelisiniz.Bulgaristan gibi gelişmemiş Doğu Avrupa ülkelerinden geçerken aracınızın bozulması durumunda büyük bir rezillik yaşama ihtimaliniz azalır.Bu bağlamda attığınız Dacia gayet mantıklı fakat, Avrupa'da bazı büyükşehirlere artık Euro normlarına göre dizel araç alıyorlar, bunu da araştırarak almanızı öneririm.
Son olarak sunta gibi uygulamalar araçta gereksiz ses yapar ve yolda tabiri caizse kafa ütüler, araçlar için portatif yapılmış ve düşünerek tasarlanmış hazır kamp ürünlerinden tercih etmenizi tavsiye ederim.
Son olarak yalıtımlı bir araç alırsanız sıcak ve soğuktan aşırı etkilenmezsiniz fakat bu durumda ne yazık ki bütçeye bakıyor.

Bu arada Doblo'nun içindeki arkadaşı bulabilirseniz Kartal bile olur, aracın bir önemi olmaz.Rezillik de bakanın gözündedir.🧐(Espri amaçlıdır, saygısızlık algılanmasın).😀Terbiyesizlikle bakmıyoruz sonuç olarak, maksat keyifli bir anı olsun.

Son düzenleme:

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,639
2
9,529
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Bu arada Doblo'nun içindeki arkadaşı bulabilirseniz Kartal bile olur, aracın bir önemi olmaz.Rezillik de bakanın gözündedir.🧐(Espri amaçlıdır, saygısızlık algılanmasın).😀Terbiyesizlikle bakmıyoruz sonuç olarak, maksat keyifli bir anı olsun.

Bizim TeamDoblo grubundan hanım bir ablamızdır kendisi , hatta kısa vakit önce aracını sattı diye hatırlıyorum :)

arjin

Profesör
12 Eyl 2016
260
202
1,145
İstanbul
Marka
Ford
1 aylık Avrupa gezisi için araç seçiminde bulunmak bana çok mantıklı bir hamle gibi gelmedi, kiralama şirketlerinden faydalanma ihtimalini düşünebilirsiniz.Fakat bu durumda aracın ruhsat sahibi olmadan sınır kapısından geçememe gibi yasal zorunluluklarının da olduğunu hatırlıyorum.Bu durumu kiralama şirketleri ile konuşabilirsiniz.

İster kiralık, ister satılık olsun, olabildiğince az km'de ve olabildiğince yüksek model olan arıza açma potansiyeli çok çok az olan araçlar tavsiye etmelisiniz.Bulgaristan gibi gelişmemiş Doğu Avrupa ülkelerinden geçerken aracınızın bozulması durumunda büyük bir rezillik yaşama ihtimaliniz azalır.Bu bağlamda attığınız Dacia gayet mantıklı fakat, Avrupa'da bazı büyükşehirlere artık Euro normlarına göre dizel araç alıyorlar, bunu da araştırarak almanızı öneririm.
Son olarak sunta gibi uygulamalar araçta gereksiz ses yapar ve yolda tabiri caizse kafa ütüler, araçlar için portatif yapılmış ve düşünerek tasarlanmış hazır kamp ürünlerinden tercih etmenizi tavsiye ederim.
Son olarak yalıtımlı bir araç alırsanız sıcak ve soğuktan aşırı etkilenmezsiniz fakat bu durumda ne yazık ki bütçeye bakıyor.

Kiralama çok pahalıya geliyor zaten para şuan dolarda duruyor döndüğüm zamanda satacağım için minumum kayıpla yapıyoruz tatilimizi.Daha önce 1.3 Astra H ile yapmıştık o zaman daha kısaydı ve araba da yatma durumu yoktu.Yasak da hamburg da 2 cadde de stuttgart da ise euro 4 ve daha eski araç olacak şekilde sıkıntı olmuyor henüz.Uyumluyuz çok şükür kız arkadaşımla oda gezmeyi çok sever ve sıcak bakıyor bu fikre amerika da tanıştık zaten kendisi ile :D

cansermo

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
616
1,343
2,520
27
Sakarya
Bütçe aralığında bulunabilirmi emin değilim ama şahsen cam tavanlı mpv veya station araçlara yönelirdim. 5008, C4 grand Picasso, Grand Scenic, altea aklıma gelen bazı araçlar.

alptamer

Profesör
26 Eki 2016
995
1,903
2,270
İstanbul
Marka
BMW

akulkerberkay

Berkay Akülker
Profesör
9 Şub 2019
141
205
1,185
34
Kırklareli
Marka
Audi

Bu araçla perişan olursunuz hocam o kadar yolda...

Benim önerim daha konforlu bir kaç araçlardan yana olacak:

2.0 dizel olarak makul; 8 litre civarı...

Ya da:

Hem 2006 Mini Cooper ile hem de 2016 VW Caravelle ile Avrupa'yı gezmiş biri olarak söylüyorum: Araç büyüdükçe konfor artar. yaptığınız işten zevk almak istiyorsanız Üstteki ilanlardaki araçlar tam size göre. Hem avrupada çok net tamircisini ustasını bulabileceğiniz tipte araçlar.
Bu arada favorim son linteki...

Son düzenleme:

yehanohaa

Profesör
16 Eyl 2016
104
203
1,185
ben de arkadaşa katılıyorum. aracın büyük olması içinde kalarak gezmek açısından büyük bir artı.

hem böylelikle airbnbden tutacağınız evlerin yerine de araçta rahatça kalmayı düşünebilirsiniz. benim önerim de vw multivanlardan yana.

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...fir-ayarinda-orjinal-multivan-677226997/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...l-209-binde-cok-siki-multivan-687549578/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...cift-surgu-webosto-cift-klima-689188132/detay

dobloyla 5-6 yakarsanız bu araçlarla da zaten sürekli uzun yolda olacaksınız hemen hemen 7-8 civarı yakarsınız. onu da airbnb tercih etmeyerek ve aldığınız konforla telafi edersiniz. en büyük sorun Türkiye ye döndüğünüzde dobloya göre aracı elinizden cıkarmak daha zor olur diye düşünüyorum. eğer Türkiye de de gezmeyi düşünürüm yine avrupaya cıkarım binerim diyosanız da bu aracı alıp elinizde tutmak daha mantıklı olur.

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,486
1
4,751
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault

Hocam öyle güzel anlattınız ki kendimi doblo ilanlarına bakarken buldum yalan yok :)

akulkerberkay

Berkay Akülker
Profesör
9 Şub 2019
141
205
1,185
34
Kırklareli
Marka
Audi

Koltukların açılmış hali var mı ? Çok merak ettik :oops:

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Direkt araba önermekten ziyade sınıf olarak doblo tarzı arabalar mantıklı olacaktır. Bi tık fazla yakması kabulse tsbiki transporter gibi boyutlar daha konforlu olur. Ama bana sorarsanız station ile yapmayın bu işi :D 2010 sonrası kasa doblolar konfor olarak da fena değildir yolda üzmez 1.3 ve 1.6 multijet motorlar uzun yolda 5 civarı yakar zaten normal olaraktan. Koltuğu yatırınca da düz oluyorlar diye biliyorum suntaya falan gerek yok evlerdeki yer yatağı şeklinde ince bişey yeterli olacaktır bikaç gün için

rosel

Profesör
Destekçi
11 Eyl 2016
620
956
2,270
Marka
BMC
2.500 kmlik bir gezi sırasında bu dediklerinizi renault kangoo ile yaptım. tek kişi olduğum için bana rahat geldi biraz düzensiz bi yerleşimim vardı, resimdeki gibi toparlanabilir. doblonun daha geniş olduğunu duydum ne derece doğru bilmiyorum ama bu tarz araçlarla yapılabiliyor.

resimdeki mantıklı geldi alta eşyalar yukarıya yatak ben direk koltukları yatırmış öyle yatmıştım.

Kim?

Panpa
15 Eyl 2016
1,024
1,994
2,770
Marka
Subaru

Vakti zamanında böyle bir vidyo görmüştüm umarım işinize yarar. 👌

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım