KAPALI 1.3 Astradan 1.6 Mondeo'ya Geçilir mi ?

Esco

Davidphomi
Elit Apaçi
10 Eki 2018
200
39
995
39
Philippines
Marka
Suzuki
Arkadaşlar bende 1.3 sport paket, hb, 2013 model 41bin km de opel astra var sağ ön çamurluk değişti, sağ tarafta bel altı boyası var. parça parça 7.5 bin tl civarı hasar kayıtlı cıkıyor.

Letgodan ilanlara bakarken hoşuma gitti bi mondeo ya yazdım takas için arkadşla gün içinde konuştuk üste 7-8 veririm diyo ben 10a ikna olursa takası yapmayı düşünüyorum arkadaşın aracın özellikleri şunlar. Ben 2.0 bakıyordum ama 1.3 astradan sonra 1.6sı üzmez herhalde Astra hem 1.3 hem 1500kg mondeo 1.6 ama 1400kg.

1.6 dizel
210 bin km
titanyum paket
değişen hasar kaydı yok
bel altı boyası var
2012 model

@bilalyildirim

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,700
2
9,630
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Astra zannetmiyorum Mondeodan ağır değildir , mondeo daha iyi gider mi hissedilir fark olur mu bilmiyorum :)

Uzun yolda farkı olur astra son hız atıyorum 170 ise mondeo 200 devirir gibi geliyor bana

Esco

Davidphomi
Elit Apaçi
10 Eki 2018
200
39
995
39
Philippines
Marka
Suzuki
Astra zannetmiyorum Mondeodan ağır değildir , mondeo daha iyi gider mi hissedilir fark olur mu bilmiyorum :)

Uzun yolda farkı olur astra son hız atıyorum 170 ise mondeo 200 devirir gibi geliyor bana
Astra 1388 Mondeo 1430 Kiloymuş. Kilo farkı az ama motor farkı büyük bence astra da 190 tork var mondeo da 270

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,700
2
9,630
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Ha birde siyah mondeolardan uzak durmanızı tavsiye ediyorum kafaya mondeo almayı koyduysanız :D çoğu koruma çıkışlıdır :D

Esco

Davidphomi
Elit Apaçi
10 Eki 2018
200
39
995
39
Philippines
Marka
Suzuki
43 bin kmde bildiginiz aracı verip, neyin ne oldugu belli olmayan 210k km nasıl kullanılmış bilmedigim bir araca geçmezdim şahsen. Üste aldıgınız 10k para size masraf parası olabilir.
Güzelce servis de vs baktırıcaz tabiki, bilip bilmeden alıcak halimiz yok. Bindiğim araç şuana kadar bana en çok sorun çıkaran araç oldu bi türlü yıldızım barışmadı.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,700
2
9,630
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Astra 1388 Mondeo 1430 Kiloymuş. Kilo farkı az ama motor farkı büyük bence astra da 190 tork var mondeo da 270

Kantarda hemen hemen 1500 kg devirir mondeo sanıyorum ki , alınmayacak bir araç değil ama bakımları nasıl yapılmış , iyi bakılmış bir araç mı _?

Esco

Davidphomi
Elit Apaçi
10 Eki 2018
200
39
995
39
Philippines
Marka
Suzuki
Kantarda hemen hemen 1500 kg devirir mondeo sanıyorum ki , alınmayacak bir araç değil ama bakımları nasıl yapılmış , iyi bakılmış bir araç mı _?
Arkadaş daha yeni ön takımı triger kayışını balataları değiştirmiş. enjektörleri orjinalleriyle değiştirmiş. Bakımları sürekli özel ford servisinde yaptırmış.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,700
2
9,630
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Arkadaş daha yeni ön takımı triger kayışını balataları değiştirmiş. enjektörleri orjinalleriyle değiştirmiş. Bakımları sürekli özel ford servisinde yaptırmış.

Dediği gibiyse hem tuhaf hem güzel :D kafadan 4000 kağıt enjektörler tutar , ön takım full değişim olsa , kayış ve frenleride eklesek , en az 7 kağıt harcanmış , düzgün bakılmış olabilir alın satıcıdan servisin numarasını sorun yada bir kaç ufak soru sorun kendilerine ne yağ kullandığıyla ilgili mesela :)

Esco

Davidphomi
Elit Apaçi
10 Eki 2018
200
39
995
39
Philippines
Marka
Suzuki
Dediği gibiyse hem tuhaf hem güzel :D kafadan 4000 kağıt enjektörler tutar , ön takım full değişim olsa , kayış ve frenleride eklesek , en az 7 kağıt harcanmış , düzgün bakılmış olabilir alın satıcıdan servisin numarasını sorun yada bir kaç ufak soru sorun kendilerine ne yağ kullandığıyla ilgili mesela :)
Dediğin gibi ilanda zaten enjektörler için 4000tl yazmış toplamda 12 bin tl masraf yaptım falan yazmış.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,855
26,186
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Özel ford servisi = sanayi bunu unutmayın :D yaptırdğı ustaya da güvenmeyin görüştürmek falan isterse. Kendi tanıdığınız birine eğer yoksa bulunduğunuz bölgedeki en güvenilir eksperlere gösterin.

Geçilir mi derseniz astradan memnunsanız o km de bi araca geçmeye gerek yok. Paraya ihtiyacınız yoksa da üste almadan daha az km li mondeo bulabilirsiniz.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,700
2
9,630
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Dediğin gibi ilanda zaten enjektörler için 4000tl yazmış toplamda 12 bin tl masraf yaptım falan yazmış.

Son 4-5 yıldır araçların her şeyi pahalı tutuyor maalesef , haklı olabilir , zaten araç yakınsa gidin sürün bakın :)

Ben bir volanta 2000 kağıt verdiğimi biliyorum :D buna birde baskı balata setini işçiliği yağı ekleyin 4000 kağıt tutuyor :D sırf yağların litresi zaten aldığımda 100 tl den 200 tl civarı tutmuştu :D

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,354
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Arkadaşlar bende 1.3 sport paket, hb, 2013 model 41bin km de opel astra var sağ ön çamurluk değişti, sağ tarafta bel altı boyası var. parça parça 7.5 bin tl civarı hasar kayıtlı cıkıyor.

Letgodan ilanlara bakarken hoşuma gitti bi mondeo ya yazdım takas için arkadşla gün içinde konuştuk üste 7-8 veririm diyo ben 10a ikna olursa takası yapmayı düşünüyorum arkadaşın aracın özellikleri şunlar. Ben 2.0 bakıyordum ama 1.3 astradan sonra 1.6sı üzmez herhalde Astra hem 1.3 hem 1500kg mondeo 1.6 ama 1400kg.

1.6 dizel
210 bin km
titanyum paket
değişen hasar kaydı yok
bel altı boyası var
2012 model

@bilalyildirim
Araç temizse geçilir tabii. Mondeo güzel araba, temizi pişman etmeyecek bir araba. Ama o kadar düşük km arabayı verip de 200k devirmiş arabaya geçmek pek mantıklı gelmiyor bana. Motor yürüyen tek arıza çıkaracak yeri değil ki, en basitinden kapılardaki, direksiyondaki veya orta konsoldaki tuşlar, hatta sinyal kolu bile kullanım şekline bağlı olarak küçük küçük arızalara başlayabilir. Km'si yükselen araçların en sinir bozucu tarafları böyle saçma sapan arızalarıdır. Bugün yoktur ama her an olabilir. Bunu düşünüp öyle karar verin.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,700
2
9,630
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Araç temizse geçilir tabii. Mondeo güzel araba, temizi pişman etmeyecek bir araba. Ama o kadar düşük km arabayı verip de 200k devirmiş arabaya geçmek pek mantıklı gelmiyor bana. Motor yürüyen tek arıza çıkaracak yeri değil ki, en basitinden kapılardaki, direksiyondaki veya orta konsoldaki tuşlar, hatta sinyal kolu bile kullanım şekline bağlı olarak küçük küçük arızalara başlayabilir. Km'si yükselen araçların en sinir bozucu tarafları böyle saçma sapan arızalarıdır. Bugün yoktur ama her an olabilir. Bunu düşünüp öyle karar verin.

Tü tü maşallah benim araca diyorum bu konudan ayrılmadan :)

Esco

Davidphomi
Elit Apaçi
10 Eki 2018
200
39
995
39
Philippines
Marka
Suzuki
En iyisi ben aracımı satayım daha sonra cebimde nakit ile bakayım. Eminim öyle daha temiz bişeyler alırım. Bi otomobil en kolay nasıl satılır hadi bakalım arkadaşlar çılgın fikirlerinizi bekliyorum :))

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,700
2
9,630
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
En iyisi ben aracımı satayım daha sonra cebimde nakit ile bakayım. Eminim öyle daha temiz bişeyler alırım. Bi otomobil en kolay nasıl satılır hadi bakalım arkadaşlar çılgın fikirlerinizi bekliyorum :))

Düzgün ilanla :) Ekspertiz raporuyla , bakımıyla , fiyatıyla :) ama ben satamadım orası ayrı mesele :D

Esco

Davidphomi
Elit Apaçi
10 Eki 2018
200
39
995
39
Philippines
Marka
Suzuki
arabam.com trink satış direk 68bin veriyo zaten tam 28 gün önce 75bin tl ye sahibindene koydum 18 kişi favoriye aldı 10 kişi uygulaam içi mesaj attı 1 kişi aradı bu ne ya :D

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım