KAPALI 20-25 Bin TL Manuel Hatchback İlk Araç Önerisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

OzrMert99

Takipçi
6 Ağu 2019
4
0
10
Merhaba Arkadaşlar

İlk arabamı alacağım biraz araştırdım ve Peugeot (206-207) güzel geldi gözüme. Arabanın içi olsun dış görünüşü olsun iyi gibi..
Bu seriyi önerir misiniz? Çok olumsuz yorumlar okudum bu 206 serisi hakkında.

Acemilik de var tabi ki. Fakat şahin (vs) gibi araçlarla başlamak istemedim.

Arabanın içi geniş olsa iyi olur ve bagajı çok ufak araçlar var onlarıda tercih etmiyorum.
Hatchback kasa hoşuma gidiyor.
Manuel vites.
LPG daha tasarruflu olur diye düşünmüştüm fakat dizel daha ağırlıklı ilanlar da.
20-25 Bin TL bütçe.
İ20'lerde güzel fakat bu bütçeye hep ağır hasar kayıtlı araçlar var.
Arabanın donanımların dan filan pek anlamam ehliyetimi 1 yıl önce aldım.
Klasik herkesin bildiği motor gücünü filan biliyorum.

Önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler..

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,719
6,738
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
1 sene içinde hep 20-30 aralığında araçlar baktım. 2 sattım, 3 aldım. Bunlar biride 206'ydı. 99-01 arası, 206'lar bütçe aralığınızda gayet temizleri bulunabilir.
i20 o bütçelere pek mümkün olacağını düşünmüyorum.

Yine yürütme maliyeti açısından Palio 1.2 bakabilirsiniz ama bu bütçe aralığında genelde klimasız seçenekler olacaktır.

Ek olarak tavsiye verebileceğim noktalar,
-Bu bütçe aralığında LPG'li ve Dizel araçlardan uzak durun. Klasik düşük hacimli benzinli araçlarla daha az sorunla karşılaşırsınız.
-Piyasa ortalaması 30 bin lira olan bir aracı, 20 bin liraya görüyorsanız almayın.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda

Ben de bunu önerebilirim 1999 yılından beri station wagon modelini kullanıyoruz herhangi bi sıkıntı çıkarmadı
Bu kasa palioyu sanayilerde ustalarda bol bol görürüz. Bikaçına sordum hepsi ucuza iş görmek için çok mantıklı araba diyorlar. Bu insanlar biçok alman-japon-kore gibi bilinen arabaların ustası olduğu halde iş görmeye bu arabayı alıyolarsa bence gerçekten mantıklı bi arabadır. Ben de öneririm palio. 1.6 olmaz denk gelmezse 1.2 motorun 16v olanı da güzel alternatiftir

izmir oto

Taklacı Güvercin
14 Tem 2019
90
35
445
44
Merhaba Arkadaşlar

İlk arabamı alacağım biraz araştırdım ve Peugeot (206-207) güzel geldi gözüme. Arabanın içi olsun dış görünüşü olsun iyi gibi..
Bu seriyi önerir misiniz? Çok olumsuz yorumlar okudum bu 206 serisi hakkında.

Acemilik de var tabi ki. Fakat şahin (vs) gibi araçlarla başlamak istemedim.

Arabanın içi geniş olsa iyi olur ve bagajı çok ufak araçlar var onlarıda tercih etmiyorum.
Hatchback kasa hoşuma gidiyor.
Manuel vites.
LPG daha tasarruflu olur diye düşünmüştüm fakat dizel daha ağırlıklı ilanlar da.
20-25 Bin TL bütçe.
İ20'lerde güzel fakat bu bütçeye hep ağır hasar kayıtlı araçlar var.
Arabanın donanımların dan filan pek anlamam ehliyetimi 1 yıl önce aldım.
Klasik herkesin bildiği motor gücünü filan biliyorum.

Önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler..
Bu paralara Getz,Palio 206 olabilir.
değmez ama 106olabilir. yaris olabilir şimdilik aklıma gelenler bunlar ben olsam 1.3 yaris alırdım 1.0 larindan uzak durun tavsiye etmem

Son düzenleme:

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,355
7,196
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok
Bu paralara Getz,Palio 206 değmez ama 106 yaris olabilir şimdilik aklıma gelenler bunlar ben olsam 1.3 yaris alırdım 1.0 larindan uzak durun tavsiye etmem
En mantıklı modelleri elemişsiniz. :D
1 sene içinde hep 20-30 aralığında araçlar baktım. 2 sattım, 3 aldım. Bunlar biride 206'ydı. 99-01 arası, 206'lar bütçe aralığınızda gayet temizleri bulunabilir.
i20 o bütçelere pek mümkün olacağını düşünmüyorum.

Yine yürütme maliyeti açısından Palio 1.2 bakabilirsiniz ama bu bütçe aralığında genelde klimasız seçenekler olacaktır.

Ek olarak tavsiye verebileceğim noktalar,
-Bu bütçe aralığında LPG'li ve Dizel araçlardan uzak durun. Klasik düşük hacimli benzinli araçlarla daha az sorunla karşılaşırsınız.
-Piyasa ortalaması 30 bin lira olan bir aracı, 20 bin liraya görüyorsanız almayın.
Ayriyetten Almera, Logan da düşünülebilir.

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,719
6,738
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Bu paralara Getz,Palio 206 olabilir.
değmez ama 106olabilir. yaris olabilir şimdilik aklıma gelenler bunlar ben olsam 1.3 yaris alırdım 1.0 larindan uzak durun tavsiye etmem
Bu bütçeye Getz, Yaris hemde 1.3 varsa, esnaf ağzı yapacağım müsadenizle "ben 3 tane alayım(!)"... :)

20-25 bütçe aralığında bulunması, günümüz koşullarında neredeyse imkansız arabalar. 206 XR'lere baktım onlara bile 25 civarı istenir olmuş. Sanırım piyasadan bir süre uzak kaldınız.

Yaris yerine, Sirion bakabilirsiniz. Kaporta parçaları biraz can yakar ama yürür ve mekanik aksam Yaris zaten. Ben bu araca çok niyetlenmiştim, sahibiyle de görüşmüşlüğüm vardı. Sonra ani bir karar değişikliğiyle almamıştım.

İLAN : https://www.sahibinden.com/ilan/vas...tsu-1.0-sirion-bayram-firsati-715264873/detay

Dipnot : Bu aracı düşündüğüm ve görüştüğüm süreç 2,5 ay falan önceydi, hala ilanda. Satmak isterseniz piyasası hakkında fikir vermeye yeter sanırım.

Son düzenleme:

izmir oto

Taklacı Güvercin
14 Tem 2019
90
35
445
44
Bu bütçeye Getz, Yaris hemde 1.3 varsa, esnaf ağzı yapacağım müsadenizle "ben 3 tane alayım(!)"... :)

20-25 bütçe aralığında bulunması, günümüz koşullarında neredeyse imkansız arabalar. 206 XR'lere baktım onlara bile 25 civarı istenir olmuş. Sanırım piyasadan bir süre uzak kaldınız.

Yaris yerine, Sirion bakabilirsiniz. Kaporta parçaları biraz can yakar ama yürür ve mekanik aksam Yaris zaten. Ben bu araca çok niyetlenmiştim, sahibiyle de görüşmüşlüğüm vardı. Sonra ani bir karar değişikliğiyle almamıştım.

İLAN : https://www.sahibinden.com/ilan/vas...tsu-1.0-sirion-bayram-firsati-715264873/detay

Dipnot : Bu aracı düşündüğüm ve görüştüğüm süreç 2,5 ay falan önceydi, hala ilanda. Satmak isterseniz piyasası hakkında fikir vermeye yeter sanırım.
Adres si siz söylerseniz ben hepsinden 3 er tane gerekli komisyon alarak yollayabilirm.ama yok ben alayım derseniz sahibinden denilen ikinci el otomobil satışı yapilan siteye girerek yaristen yaklaşık 20 getzten 40 adet 25000 altında ilan olduğunu görürsünüz tercih sizin teşekkürler.

• Haha
Tepkiler: Munferit

izmir oto

Taklacı Güvercin
14 Tem 2019
90
35
445
44
Adres si siz söylerseniz ben hepsinden 3 er tane gerekli komisyon alarak yollayabilirm.ama yok ben alayım derseniz sahibinden denilen ikinci el otomobil satışı yapilan siteye girerek yaristen yaklaşık 20 getzten 40 adet 25000 altında ilan olduğunu görürsünüz tercih sizin teşekkürler.
Sahibinde ne girince piyasa yaklastiniz mi :)

• Wow
Tepkiler: Munferit

OzrMert99

Takipçi
6 Ağu 2019
4
0
10
Yorumlarınız için çok teşekkürler.
Birde ilanlarda Cherry diye bir araba var onu ilk defa duydum. Hem fiyatlar makul hem de görsellik açısından filan güzel görünüyorlar. Ama adını ilk defa duydum. Var mı kullanan, duyan?

izmir oto

Taklacı Güvercin
14 Tem 2019
90
35
445
44
Yorumlarınız için çok teşekkürler.
Birde ilanlarda Cherry diye bir araba var onu ilk defa duydum. Hem fiyatlar makul hem de görsellik açısından filan güzel görünüyorlar. Ama adını ilk defa duydum. Var mı kullanan, duyan?
Çin malı çok bulasmamani tavsiye ederim özellikle ilk arabada.piyasasi yavastir

muhammed37

Panpa
17 Haz 2018
2,630
2,856
4,020
İstanbul
Marka
Yok
Peugeot hakkında ne diyorsunuz?
206-307 serisi filan.
Çok olumsuz yorum var bu marka hakkında fakat öven de çok iyi övmüş :)
307 sorunlu bir araba bu yüzden ülkemizde pejo üzerinde kara bir leke oldu makyajla sorunlarını düzelttiler 206 yı tam bilmiyorum sanırım elektroniğinde sıkıntı çıkıyordu tabi sorunla karşılaşanların nasıl kullandığıda önemli fransız arabasını japon arabası gibi kullanmaya çalışan çok ülkemizde..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım