Sigorta şişirmesi hasar kaydı (mide bulantısı)

Tb96

Profesör
8 Ağu 2019
850
1,208
1,870
27
Malatya
Marka
Opel
Dediğiniz olayı 1.5 ay önce bende yaşadım. Bütçem 70000 tl civarıydı. Temiz araba bir türlü bulamıyordum. Hatta bir tane temiz dediğim sahibinin iddaasına göre boyasız bir araba buldum ve bu araba için tam 280 km yol yaptım ve arabayı gördüğümde kapısını açar açmaz sol tarafta işlem olduğunu fark ettim. Expertize götürmeyi bırakın arabayı kullanmadan uzaklaştım. Sonra arkadaşım aynı aracın ilanını expertiz raporu yapılmış halini buldu. Sonuç olarak sol ve sağ boyalı çıktı.

Sonra bir anda karşıma astra j çıktı. Ben bulduğumda ilan daha 2 günlüktü. Hemen araca baktırdım. Beğenip aldım. Yukarı da Astra J muhabbeti geçmiş. 1800 km oldu ben alalı ve şuan 956xx km de. Eğer araba ile ilgili bir sorunuz olursa seve seve cevaplarım. Binici olarak aldığım için araçla ilgili her şeyi araştırdım.

myasinkavak

Profesör
9 Eyl 2016
55
61
1,010
31
İSTANBUL
Marka
Renault
Dün trafikte canım sıkılmış düşünürken karşı yönde gelen bi Q5'in içinde şallı bi ablamızı gördüm. Neden bilmiyorum birden arabanın geleceği göründü bana. 20k hasar kayıtlı halde malum sitede ilanı geldi aklıma direk... Araba var, ama ne kullanmayı bilen ne de bozulduğunda onarmayı bilen.
Merakimdan soruyorum neden "şallı" diye etiketleme yaptinız. Anlattığınız her olayda boylemi yapıyorsunuz? Şallı, esmer, sarışın, mini etekli vs...

lmter224

Asfalt Kurutucu
13 Eyl 2019
121
90
510
İstanbul
Temiz kazasız boyasız bir Scirocco buldum gibi manuel 160bg versiyonu 2014 sonrası makyajlı kasa aklıma yatarsa artık almak istiyorum. 6-7 farklı focusa gidip baktım gerek şahıs gerek galeri arabalar çok kötü durumdaydı. Temiz Focus vardı aklıma yatan ama filo çıkmasıymış bunu duyunca mide bulandırdı.
Bu işler dediğiniz gibi kader kısmet işi Scirocco bakmaya diye gidiyorum belki orda sokak üstünde temiz başka bir araç olur kısmetimizde o vardır :)
Astra J hb ciddi ciddi düşündüğüm bir araç ama fiyatları bana aşırı şişirme geliyor sıfırı bu fiyat diye 2016 modeline o fiyata yakın yazıyorlar buda mide bulandırıcı başka husus:)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Valla bu forumda şal duyarı da gördüm ya... Valla helal olsun :D

Temiz kazasız boyasız bir Scirocco buldum gibi manuel 160bg versiyonu 2014 sonrası makyajlı kasa aklıma yatarsa artık almak istiyorum. 6-7 farklı focusa gidip baktım gerek şahıs gerek galeri arabalar çok kötü durumdaydı. Temiz Focus vardı aklıma yatan ama filo çıkmasıymış bunu duyunca mide bulandırdı.
Bu işler dediğiniz gibi kader kısmet işi Scirocco bakmaya diye gidiyorum belki orda sokak üstünde temiz başka bir araç olur kısmetimizde o vardır :)
Astra J hb ciddi ciddi düşündüğüm bir araç ama fiyatları bana aşırı şişirme geliyor sıfırı bu fiyat diye 2016 modeline o fiyata yakın yazıyorlar buda mide bulandırıcı başka husus:)
Bakacağınız temiz Scirocco ne kadar temizdir acaba? Eğer genel geçer temizlik kriterlerine göre temizse hemen hemen TT fiyatına satılıyordur çünkü koleksiyonluk olmuştur :) Bir de meşhur 1.4tsi piston kırma mevzusunu aklınızdan çıkarmayın. Şehir efsanesi gibi gelirdi, arkadaşımın bildiğim hergün gördüğüm aracında da yaşanınca iyice soğuk bakar oldum bu motora.
Umarım hakikaten temizdir. Öyleyse alın ve saklayın, bayağı değerlenecekler.

lmter224

Asfalt Kurutucu
13 Eyl 2019
121
90
510
İstanbul
Bugün insanların neden korkunç paralar verip sıfır araba aldıklarını daha iyi anladım. Sayısız araba baktım bugün baktığım Scirocco en kötüsüydü. Elinizi attığınız yer abartısız oynanmış :)
Bu arabada boya değişen tramer yok ama araba çok kurcalanmış ve aşırı yıpranmış. Jantlar geniş lastik ince kalmış ön arka farklı lastik ne olduğu belirsiz. Dürüst olmak gerekirse hayvan gibi kullanmışlar. Yetkili servis hak getire yağı kendileri değiştiriyormuş ne yağ koydukları belirsiz araba hata veriyor motor ışığı yanıyor far uyarısı veriyor bakım uyarısı veriyor araba belli ki servis yüzü görmemiş fiyata 88 diyor arabayı adam etmeye kalksanız ekstra 6-7 bin lira harcarsınız öyle diyeyim. Gidip yıl sonuna kadar bekleyip yıl sonu indirimlerinden sıfır birşey alacağım galiba şuanlık öyle gözüküyor.

• Üzgün
Tepkiler: bt

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Valla bu forumda şal duyarı da gördüm ya... Valla helal olsun :D
1 dakika boyunca ne demek istediğini anlamakla geçirdim :D İş yorgunluğu da olunca beyin ufaktan bir hata verdi, ‘’şal duyarı’’ kelimesi bulunamadı dedi beynim :D Sonradan yukarıdaki muhabbet aklıma geldi :)
Bugün insanların neden korkunç paralar verip sıfır araba aldıklarını daha iyi anladım. Sayısız araba baktım bugün baktığım Scirocco en kötüsüydü. Elinizi attığınız yer abartısız oynanmış :)
Bu arabada boya değişen tramer yok ama araba çok kurcalanmış ve aşırı yıpranmış. Jantlar geniş lastik ince kalmış ön arka farklı lastik ne olduğu belirsiz. Dürüst olmak gerekirse hayvan gibi kullanmışlar. Yetkili servis hak getire yağı kendileri değiştiriyormuş ne yağ koydukları belirsiz araba hata veriyor motor ışığı yanıyor far uyarısı veriyor bakım uyarısı veriyor araba belli ki servis yüzü görmemiş fiyata 88 diyor arabayı adam etmeye kalksanız ekstra 6-7 bin lira harcarsınız öyle diyeyim. Gidip yıl sonuna kadar bekleyip yıl sonu indirimlerinden sıfır birşey alacağım galiba şuanlık öyle gözüküyor.
İlandaki hali ile alakasız çok araba var maalesef, düşünün ki 1000km yol gidip boş dönen insanlar oluyor.

Tb96

Profesör
8 Ağu 2019
850
1,208
1,870
27
Malatya
Marka
Opel

Scirocco temiz ise ciddi para eder şuan. Düzgünce kontrol ettirin. Benim bildiğim makyajda 160 lık motor 150 bg oldu doğrusunu bilen varsa düzelttir.

Filo çıkmasından yerinizde olsam artık korkmazdım. Biraz sert kullanılıyor ama artık her araçta gps kullanılıyor en ufak bir ani fren,patinaj veya esp girmesi kayıt ediliyor ve bunun hesabı soruluyor. Aracın bakımları düzgünse sorun olarak görmezdim bunu.

Sadece astra j nin değil bütün piyasa inanılmaz şişik. Hatta çok acayip ilanlar var görünce insanın ağzı açık kalıyor
Örnek: https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-tek-kusuru-hatasiz-olmasi-737380276/detay

Şimdi bu araba 87500 ise ben 69000 aldığım arabaya 90000 yazarım herkeste bu kafa var.

• Wow
Tepkiler: bt

lmter224

Asfalt Kurutucu
13 Eyl 2019
121
90
510
İstanbul
Scirocco temiz ise ciddi para eder şuan. Düzgünce kontrol ettirin. Benim bildiğim makyajda 160 lık motor 150 bg oldu doğrusunu bilen varsa düzelttir.

Filo çıkmasından yerinizde olsam artık korkmazdım. Biraz sert kullanılıyor ama artık her araçta gps kullanılıyor en ufak bir ani fren,patinaj veya esp girmesi kayıt ediliyor ve bunun hesabı soruluyor. Aracın bakımları düzgünse sorun olarak görmezdim bunu.

Sadece astra j nin değil bütün piyasa inanılmaz şişik. Hatta çok acayip ilanlar var görünce insanın ağzı açık kalıyor
Örnek: https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-tek-kusuru-hatasiz-olmasi-737380276/detay

Şimdi bu araba 87500 ise ben 69000 aldığım arabaya 90000 yazarım herkeste bu kafa var.
İlana baktım verdiğiniz örnek gerçekten piyasanın özeti olmuş. Kendini kurnaz sanan bu çakal bozmalarına para kaptıracağıma bayi kazansın ben kazanayım ikinci elin siniri stresi çekilmiyor. Donanımsız arabaya binmeyen ben boş paket olsun sıfır olsun diyorum artık o hale geldim. Kaç tane araba görmeye gittim bu arabaları görmek için taksiye para verdim en önemlisi zamanım gitti tüm bu zamanın yirmide birine bayiden sıfır araç alabilirdim neyse hayırlısı olsun hepimiz için

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Fd6 ve 87 bin lira. :D :D :D :D

Şunlara para kazandırmak yerine bu paraya sıfır ne varsa artık gidip onu alırım, milletin psikolojisi iyi değil...

Fd6 ya 65-70 bin gibi bir fiyat uygundur.
Sarı site aylardır arabasını satamayıp devamlı fiyat artıran tuhaf kişilerle kaynıyor, ciddiye almamak lazım.

cingoz debriyaj

Panpa
Destekçi
8 Eyl 2016
559
1,118
2,520
23
Marka
Zirai Traktör

Şunlara para kazandırmak yerine bu paraya sıfır ne varsa artık gidip onu alırım, milletin psikolojisi iyi değil...

Sarı site aylardır arabasını satamayıp devamlı fiyat artıran tuhaf kişilerle kaynıyor, ciddiye almamak lazım.
Fd6 için 65-70 mi?

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Fd6 için 65-70 mi?
70 bin çok mu oldu acaba diye yazarken ben de düşünmedim değil... Ona şaşırdınız sanırım. :D

2007-2011 arası satılmış sıradan 1.6 motorlu C sınıfı bir araba. 70 bini verirken bile düşünürüm. Milletin şişirmesi o malın değerinin o olduğu anlamına gelmiyor, balon bir piyasası var Civiclerin. Hatta araç sahiplerine kalsa her arabanın piyasası balona dönüşecek. 8-10 yıllık arabalarını utanmasalar sıfır fiyatına satmak isteyecekler.

Şu insanlar ve oluştukları leş piyasa, normal olmayanları normalleştirmeye çalışsın. Umurumda değil. Her aracın fiyatı az çok belli. 0 km yeni Corolla 105 bin liradan başlıyorken, önceki nesil advance donanıma 115 bin isteyen tipler de vardı... :) Şimdi sıfırı kaça veriyorlar bilmiyorum ama o tipler şimdi de ondan fazla istiyordur, çünkü haşmetli mabatları o koltuğa oturup binlerce km yol yaptı (merak edip baktım, 115'e sıfır vision manuel var, 2017 model advance manuele 120 bin isteyen de...).

Şu üstteki gibi astronomik fiyatlı FD6ları alanlar varsa da... hayrını görsün.

Machine

Profesör
22 Eki 2016
92
119
1,060
İstanbul
Merhabalar, 2 ay önce bana ciddi sorunlar çıkaran aracımı sattım. Ekonomik olarak biraz olsun düze çıktım gibi duruyor. Ayağımı yerden kesmesi için araç alacağım,almak zorundayım. Kesinlikle 2. el araç işine girmeden önümüzdeki ay 77.000'e en boşundan Egea lıp binmeyi planlıyorum. Gözüm gibi 13 yıl kullandığımız vw aracımız sorun çıkarıyorsa ve bende bu sebeple satıyorsam, kesinlikle kimseye güvenip araç satın almam. Kimsenin o aracı geçmişte nasıl kullandığını, ne sorunlar çıkaracağını bilemem... Ben artık sanayiye gitmekten bıkmış biriyim. (Aracı sattığım kişiye ne sorun yaşadığımı ve ne kadar masraf yaptığımı anlattım) Halen sattığım aracın tamir masrafının taksitini ödüyorum....
Egea'yı almaya giderken de boya makinesi ile gideceğim. Kendim avukatım ama araçta bir sorun çıktığında yıllarca dava süreceğini bildiğimden riske girmek istemiyorum.
Bu konuştuğumuz tüm sorunların nedeni hukuktur arkadaşlar, kimsenin kimseye güvenmesine gerek yoktur. Herkesin bağlı olduğu ana bir kanuna gerek vardır ancak Türkiye'de ne yazık ki bu yoktur... Bu yüzden debelenip duruyoruz...

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.

Fd6 için gırtlak dolu olana vereceğim maximum para 55. Model yılı falan belli yani sonuçta ve c sınıfı.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Merhabalar, 2 ay önce bana ciddi sorunlar çıkaran aracımı sattım. Ekonomik olarak biraz olsun düze çıktım gibi duruyor. Ayağımı yerden kesmesi için araç alacağım,almak zorundayım. Kesinlikle 2. el araç işine girmeden önümüzdeki ay 77.000'e en boşundan Egea lıp binmeyi planlıyorum. Gözüm gibi 13 yıl kullandığımız vw aracımız sorun çıkarıyorsa ve bende bu sebeple satıyorsam, kesinlikle kimseye güvenip araç satın almam. Kimsenin o aracı geçmişte nasıl kullandığını, ne sorunlar çıkaracağını bilemem... Ben artık sanayiye gitmekten bıkmış biriyim. (Aracı sattığım kişiye ne sorun yaşadığımı ve ne kadar masraf yaptığımı anlattım) Halen sattığım aracın tamir masrafının taksitini ödüyorum....
Egea'yı almaya giderken de boya makinesi ile gideceğim. Kendim avukatım ama araçta bir sorun çıktığında yıllarca dava süreceğini bildiğimden riske girmek istemiyorum.
Bu konuştuğumuz tüm sorunların nedeni hukuktur arkadaşlar, kimsenin kimseye güvenmesine gerek yoktur. Herkesin bağlı olduğu ana bir kanuna gerek vardır ancak Türkiye'de ne yazık ki bu yoktur... Bu yüzden debelenip duruyoruz...
Egea için imkanları zorlama şansınız olursa urban plus veya mirror donanım öneririm. Ciddi anlamda kalite farkı var easy ile. Birçoğu sonradan takılamayacak şeyler sonradan pişman olursunuz eğer imkanınız olabiliyorsa yoksa easy den başka çare yok zaten sıfır alacaksanız

lmter224

Asfalt Kurutucu
13 Eyl 2019
121
90
510
İstanbul
Sıfır egea açıkçası bende düşündüm. Yazdıklarınız değerli bilgiler. Türkiye'nin Öyle bir zamanındayız ki sıfır araçta bile boya değişen olabiliyor ve söylemiyorlar. Diyecek birşey yok hukuksuzluklar ülkesine çevirdiler sıfır araba alırken bile vatandaş kontrol ediyorsa o ülkede ciddi sıkıntılar var demektir....

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım