1990 Eagle Talon AWD

sakrodas

Profesör
28 Ara 2017
52
159
1,060
Aracı yeni aldım ancak üzerinde birçok kötü modifikasyonlar yapılmış şanzıman kötü durumdaydı 5.vites girmiyordu senkromeç değişti araçta daha yapılacak bir çok şey var tesisatla çok oynanmış amerikadan az yıpranmış bir tesisat bakıyorum her şeyi sıfırdan kendim yapacağım.Birçok hatasını kendim düzelttim.
Elektrik diyagramları üzerinden hallediyorum. Farlar açılmıyordu şimdi açılıyor ancak kapanmıyor onu da röle siparişi verip tekrar deneyeceğim.Hayırlısı turbo stok ancak intercooler u büyütmüşler pek bir şey fark edeceğini düşünmüyorum araç güzel gidiyor ancak tamam istediğim gibi değil.
Fabrika verisi 6.8 0-100 ancak uzun süre bende kalacak satmayı da düşünmüyorum.Küçüklüğümden beri istediğim bir arabaydı çok nadir bulunan bir araç zannetmiyorum Türkiye'de çok olduğunu...Sorular ve araç hakkında yardımlarınızı da bekliyorum nerede tamir ya da parça temin ben şu anda sürekli amerikan üzerinden birçok site buldum. Yavaş yavaş toparlıyorum orjinal radyosunu bulmaya çalışıyorum ancak kargo ücretleri 135 dolar üzerinden konuşuluyor kendisi 25-35 dolar değerinde:)
26pR2j.jpg

jgda4n.jpg

mM0aG1.jpg

Son düzenleme:

applejack35

Panpa
2 Ocak 2018
339
1,012
2,695
31
Karşıyaka
Marka
Hyundai
hocam araç hayırlı olsun, biraz uğraştıracak gibi duruyor sizi ama sonunda mutlu olacağınıza eminim. bildiğim kadarıyla bunların bir yeni kasasının motoru ve çekiş sistemi aynı yıllardaki mitsubishi evo'larla aynıydı (AWD olanlar). eğer bu modelde de durum böyleyse şimdiden suratınızda oluşacak gülümsemeleri görebiliyorum.. :)

Ali Karaer

Ali Karaer
Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,071
2,323
2,770
25
Nevşehir/2000 Evler
Marka
Aixam
Forumda farklı araçları görünce mutlu oluyorum :) inşallah iyi günlerde keyifle kullanırsınız. Birkaç ilanına bakarken 2.0 TSI motor yazdığını görünce vw ile ortaklık yapmışlar galiba diye düşünmüştüm. Mitsubishilerle aynı altyapı olduğunu öğrenince de şaşırmıştım.

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
hayırlı olsun güzel bir araç uzun soluklu bir proje sizi bekliyor galiba :) sanıyorum mitsubishi eclipse ile aynı motora sahip bunlar 4g63 müydü tam hatırlamıyorum... ama mitsubishi ile bir ortaklıgı oldugunu biliyorum.

sakrodas

Profesör
28 Ara 2017
52
159
1,060
tskler guzel yorumlariniz icin arac 4g63T plarak gecer arkadaslar evt arac tamamen mitsubishi ancak amblem ve diger etiketler eagle talon diye geciyor.. Araci orjinal bir sekilde yapmak istiyordum ondan vazgectim simdi tamamen performans dayali olarak yapacagim.. amortisorlerin tumu patlak her sey amerikadan gelecek ancak dolarin durumu beni cok etkiliyor artik gumruk’ e her sey takiliyor her seye vergi geliyor bu da beni dusunduruyor 7 cm lik 12 dolarlik rolanti musuru gecen gun 58 tl vergi verdim nereye sikayet edecegimi de sasirdim ilk isim radyo ve amortisorler sonrasi gelecek bakalim ama eski sahibi gercekten arabayi cok uzmus cruise control klima sokulmus..

sakrodas

Profesör
28 Ara 2017
52
159
1,060
Merhaba Arkadaşlar en son nisanın sonunda yazmışım..O zamandan bu zamana kadar yaklaşık 9000 TL^lik parça aldım ayrıca bunun kargo ücreti de cabası aslında parçalardan çok kargo ücreti beni yoruyor 2 günde geliyor ama belimi büküyor 3500 TL kargoya gitti inanın. Intercoolerdan tutun da tüm borularına kadar sipariş ettim %90 ikinci el parçalar.. Parçalar ucuz ama kargo olayı her türlü pahalı ucuzunu bulamadım..Tüm parçaları tek başıma monte ettim. Çok dehşet bir fark olmasa da aracımda anlayamadığım teklemeler gitti. Enjektörleri değiştirmeden önce, öncekileri test ettiğimde buhar şeklinde değil de damla damla attığını gördüm zaten benzin dayanmıyordu şimdi yakıt tüketimi yarı yarıya düştü. Motor elektrik tesisatını baştan dizdim Ancak halen bazı yerlerde sıkıntı var ama halledecem. Eski sahibi gerçekten arabayı çok üzmüş ben bu kadar beklemiyordum. Turbo küçük intercooler ve borular devasa hepsini söktüm orjinale çevirdim hiçbir şey fark etmedi.Bugün orijinal radyo geldi ancak soketleri yok o da ikinci parti sipariş verdiğim parçalarla birlikte gelecek..
Resimleri ekliyorum belki yardım edebileceğim konular olursa buradan yazabilirsiniz..Amacım aracı orijinal haline getirmek modifiye derdim yok sonradan olacak çünkü daha arabayı tam anlamıyla yürütemedim. Bir yerden hava alıyor tahminim en musait zamanda duman testi yapacağım..
Photo 27.06.2019 00 16 22.jpgPhoto 7.07.2019 20 25 23.jpgPhoto 7.07.2019 20 25 23 (1).jpgPhoto 7.07.2019 20 25 29.jpgPhoto 27.06.2019 00 16 22.jpgPhoto 31.07.2019 17 18 03.jpgPhoto 31.07.2019 17 18 06.jpg

sakrodas

Profesör
28 Ara 2017
52
159
1,060
Can damarımdan vurdunuz aracın motoru tesisat ve boru sistemi orijinal gerçekten hayran kaldım. Ancak araç otomatik vites o yüzden hep elde kalacak gibi göüzüküyor.. Evet toplama işi biraz çetrefilli her şey paraya bakıyor yoksa hepsi kolay iş dolar da biraz düşmüşken üstüne yüklenmek gerek ama ben hep 6 küsürken aldım:) şimdi heme radyatör ve amortisör almam gerekiyor en acili o sonra frenlere geçeceğim..

kaanevrensel

Senkromeççi
3 Ara 2019
8
41
70
34
istanbul
Marka
Mitsubishi
merhaba, öncelikle hayırlı olsun iyi günlerde kullan kardeşim, bende de aynı araçtan var tam stock halde hiçbir oynama yapılmadı. Amerika' dan parçaları kendim getirip yürütüyorum çok severek biniyorum tek kusuru otomatik vites olması. Parça tedariği ile alakalı bana özelden mesaj yazabilirsin bu araca 10 yıldır biniyorum epey bi tecrübem oldu

Ekli dosyalar

• IMG_0086.JPG
    IMG_0086.JPG
    932.1 KB · Görüntüleme: 0

Leckoow

İlker turgut
Düz Yol Gazcısı
19 Ara 2019
5
10
145
39
Bursa
merhaba, öncelikle hayırlı olsun iyi günlerde kullan kardeşim, bende de aynı araçtan var tam stock halde hiçbir oynama yapılmadı. Amerika' dan parçaları kendim getirip yürütüyorum çok severek biniyorum tek kusuru otomatik vites olması. Parça tedariği ile alakalı bana özelden mesaj yazabilirsin bu araca 10 yıldır biniyorum epey bi tecrübem oldu
Bende de egale talon var Türkiye de ki diğer kullanıcılara ulaşmaya çalışıyoruz msj alırsan bana 5336202419 mutlaka Yaz dostum İlker adım bekliyorum.

sakrodas

Profesör
28 Ara 2017
52
159
1,060
Yaşasın yalnız değilim:) öncelikle ilgin için teşekkür ederim. ikametgah zannedersem istanbul belli olmaz sen de uygun görürsen gelmek isterim. Aracın manuel olsaydı en azından iki aracı karşılaştırma yapma şansım olurdu. Aracınız kaç model acaba 1990 mı yoksa yukarısı mı? Özelden telefon numarası paylaşırsanız memnun olurum..whatsapptan bilgi paylaşımı yapabiliriz. Ben daha çok amerikadan ve avrupadan getirmeye çalışıyorum. Parçalar çok ucuz ancak kargo çok pahalı onu da aracı firmalarla ucuza getirmeye çalışıyorum. Aracım 1990 manuel zaten genellikle hep otomatik eagle talon gördüm şimdiye kadar düz vites 1990 görmedim belki ben bilmiyorum..Araç gerçekten çok güzel şimdilik 15.000 tl harcadım ancak araç eski araç olduğu yaptığım masraflar gözümde büyümeye başladı keşke önceden tanışsaydık parçaların %60'ını hallettim şimdi kozmetik işleriyle uğraşıyorum. Motor elektrik tesisatını baştan değiştirdim az kullanılmış haliyle eskisi duruyor hep benim yıkı dökükleri ikinci el iyi durumdakilerle değiştiriyorum ama senin araç daha diri duruyor. Parça olarak rockauto ve facebook gruplardan alıyorum. Rockauto efsane çok uygun kargo da ok uygun başka bildiğin varsa paylaşırsan sevinirim kal sağlıcakla..

kaanevrensel

Senkromeççi
3 Ara 2019
8
41
70
34
istanbul
Marka
Mitsubishi
ne biliyorsam seninle paylaşırım, özelden sana yazdım kardeşim. bu arada arabam 91 model special edition diye geçiyor. sunroof, 4 teker abs, cd player gibi donanımlar var yaşına göre teknolojisi gayet başarılı. çok severek kullanıyorum

sakrodas

Profesör
28 Ara 2017
52
159
1,060
Şu ana kadar yaptıklarım;
Direksiyon pompasını değiştirdim ancak direksiyon kutusunda sorun var gibi

boğaz kelebeğini temizledim tüm parçalarına ayırdım keçe ve contalarını değiştirdim boğaz kelebeği ayarını yaptım internette ve kitapçığında yazıyor ingilizce okuyarak hallediyorum

Elektrik tesisatını değiştirdim

Radyo tesisatı kabloları kökten kesilmişti onları yeniledim ve orjinal AUX radyosunu çalışır hale getirdim

gaz teli koptu onu yeniledim (iğrenç bir şeydi)

Arabada rölanti düzensizliği var %60 halletim

2G maf taktım kendim dönüştürücü yaptım 50 dolarak satılıyordu çinden getirdim amerikada 50 dolarak satıyorlar mesela orjinal 450 cc enjektöler yerine 560CC taktım(ikisinin uyumlu bir şekilde olacağını söylediler ancak ileride chip tunining için ecmlinkten yazılım almam gerek özel beyine epprom)

shaftı değiştirdim eski sahibi zannedersem maddi durumu yokmuş kara düzen tofaş shaftı takmış her şey halen kızıyorum aldığıma pişman oldum ancak araca para harcadıkça güzelleşiyor gerçi eski sahibi bu aracı bu hale getirmeyi nasıl becermişler anlamıyorum bir araba bu kadar mı üzülür..yemin ediyorum çok sinirleniyorum her yaptığımda bu arabaya da yapılmaz bu..

Farlar çalışmıyordu içindeki dirençleri patlatmışlar onların kalibrelerini yaptım Allah'tan ingilizcem var yoksa çok zordu elektrikçiye gittim diyotları değiştirip lehimledim çalışmadı sonra bunları çalıştıran bir beyin olduğunu tesisat çizelgesinden öğrendim. Beyin denemez ama röle gibi bir şeydi.Onun bazı transistörlerini ölçtüm tepki alamadım elektrikçiye gittim bunları aynısıyla değiştirdim dedim tak çalıştı.

Aracımdan cruise control ve klimayı sökmüş eski sahibi nasıl bir mantık anlamıyorum.

Kim ne derse desin dert yanmamın bir anlamı yok hepsi benim hatam ama severek aldım küfrederek yaptım.

kaanevrensel

Senkromeççi
3 Ara 2019
8
41
70
34
istanbul
Marka
Mitsubishi
Bu tip araçlar ne yazık ki kıymet bilen insanlar tarafından kullanılmamış. Bende sadece cruise vakum modülünde sorun var onuda buldum japonyadan gelecek sonra. Onun haricinde herşey faal çalışıyor (klima dahil). Bu aracı bir insan neden bu kadar hırpalar ki. Kullanamıyorsan veya yaptıramıyorsan binme arkadaş, kızıyorum böyle şeylere. Bana diyolar ki tüp taksana, ya neden takayım ki benzinini alamazsam zaten binmem bu kadar basit. Kardeşim senin açından üzüldüm çünkü bu aracı toplayabilmek biraz sabır istiyor. Rölanti olayı bu araçta 3 yerden sorun çıkarıyor. 1. Rolanti valfi, 2.Boğaz kelebeği, 3.ise son nokta motor beyni. Benimde rolanti sorunum vardı. Rolanti valfini değiştirdim sorun çözülmedi problem boğaz kelebeğinde çıktı. Amerikadan yeni kelebek buldum getirttim. Sensörleri taktım o günden beri sorun yaşamıyorum. Aracın kendi maf sensörü rockauto da var pek bi para da değil 100 küsür dolar idi.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Şu ana kadar yaptıklarım;
Direksiyon pompasını değiştirdim ancak direksiyon kutusunda sorun var gibi

boğaz kelebeğini temizledim tüm parçalarına ayırdım keçe ve contalarını değiştirdim boğaz kelebeği ayarını yaptım internette ve kitapçığında yazıyor ingilizce okuyarak hallediyorum

Elektrik tesisatını değiştirdim

Radyo tesisatı kabloları kökten kesilmişti onları yeniledim ve orjinal AUX radyosunu çalışır hale getirdim

gaz teli koptu onu yeniledim (iğrenç bir şeydi)

Arabada rölanti düzensizliği var %60 halletim

2G maf taktım kendim dönüştürücü yaptım 50 dolarak satılıyordu çinden getirdim amerikada 50 dolarak satıyorlar mesela orjinal 450 cc enjektöler yerine 560CC taktım(ikisinin uyumlu bir şekilde olacağını söylediler ancak ileride chip tunining için ecmlinkten yazılım almam gerek özel beyine epprom)

shaftı değiştirdim eski sahibi zannedersem maddi durumu yokmuş kara düzen tofaş shaftı takmış her şey halen kızıyorum aldığıma pişman oldum ancak araca para harcadıkça güzelleşiyor gerçi eski sahibi bu aracı bu hale getirmeyi nasıl becermişler anlamıyorum bir araba bu kadar mı üzülür..yemin ediyorum çok sinirleniyorum her yaptığımda bu arabaya da yapılmaz bu..

Farlar çalışmıyordu içindeki dirençleri patlatmışlar onların kalibrelerini yaptım Allah'tan ingilizcem var yoksa çok zordu elektrikçiye gittim diyotları değiştirip lehimledim çalışmadı sonra bunları çalıştıran bir beyin olduğunu tesisat çizelgesinden öğrendim. Beyin denemez ama röle gibi bir şeydi.Onun bazı transistörlerini ölçtüm tepki alamadım elektrikçiye gittim bunları aynısıyla değiştirdim dedim tak çalıştı.

Aracımdan cruise control ve klimayı sökmüş eski sahibi nasıl bir mantık anlamıyorum.

Kim ne derse desin dert yanmamın bir anlamı yok hepsi benim hatam ama severek aldım küfrederek yaptım.
Hata diye düşünmeyiniz, çocukluğunuzdan beri istediğiniz bir araçmış, aldınız uğraşıyorsunuz daha şimdiden üstünde onlarca anı biriktirdiniz yarın bir gün toplandığında iyi ki yapmışım dediğiniz zamanlar gelecektir.Kolaylıklar dilerim, TR' şartlarında Eagle Talon gibi bir araçla uğraşmak takdire şayan.

Leckoow

İlker turgut
Düz Yol Gazcısı
19 Ara 2019
5
10
145
39
Bursa
ne biliyorsam seninle paylaşırım, özelden sana yazdım kardeşim. bu arada arabam 91 model special edition diye geçiyor. sunroof, 4 teker abs, cd player gibi donanımlar var yaşına göre teknolojisi gayet başarılı. çok severek kullanıyorum
Dostum sana burdan yazdım tlf ama WhatsApp dan ulasirsan sevinirim 05336202419

Leckoow

İlker turgut
Düz Yol Gazcısı
19 Ara 2019
5
10
145
39
Bursa
Hata diye düşünmeyiniz, çocukluğunuzdan beri istediğiniz bir araçmış, aldınız uğraşıyorsunuz daha şimdiden üstünde onlarca anı biriktirdiniz yarın bir gün toplandığında iyi ki yapmışım dediğiniz zamanlar gelecektir.Kolaylıklar dilerim, TR' şartlarında Eagle Talon gibi bir araçla uğraşmak takdire şayan.
Ben ilk önceleri bu aracın bu kadar farklı bir duygu yasatacigini hiç bilemedim ilk defa bir dort çekere bindim ve böle bir gücü görmedim aracı aldığım da çoğu istediğim şeyler yapılmıştı en son araba kısık modda ayarli idi 4 bin devir de 0.5 barda ben açılmasını istedim 1.2 bar 7 bin devir de kesiciye ayarlandi tabiki de ben kullanırken ama böle muazzam bir güç olamaz di bu hali ile bile 350 HP güç fazla korkutucu geldi bana

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım