1990 Eagle Talon AWD

sakrodas

Taklacı Güvercin
Beğeni puanı
93
Bu tip araçlar ne yazık ki kıymet bilen insanlar tarafından kullanılmamış. Bende sadece cruise vakum modülünde sorun var onuda buldum japonyadan gelecek sonra. Onun haricinde herşey faal çalışıyor (klima dahil). Bu aracı bir insan neden bu kadar hırpalar ki. Kullanamıyorsan veya yaptıramıyorsan binme arkadaş, kızıyorum böyle şeylere. Bana diyolar ki tüp taksana, ya neden takayım ki benzinini alamazsam zaten binmem bu kadar basit. Kardeşim senin açından üzüldüm çünkü bu aracı toplayabilmek biraz sabır istiyor. Rölanti olayı bu araçta 3 yerden sorun çıkarıyor. 1. Rolanti valfi, 2.Boğaz kelebeği, 3.ise son nokta motor beyni. Benimde rolanti sorunum vardı. Rolanti valfini değiştirdim sorun çözülmedi problem boğaz kelebeğinde çıktı. Amerikadan yeni kelebek buldum getirttim. Sensörleri taktım o günden beri sorun yaşamıyorum. Aracın kendi maf sensörü rockauto da var pek bi para da değil 100 küsür dolar idi.
rölanti valfi 3 tane var hepsinin ohm değerleri var 30 küsür çıkması gerek hepsini kontrol ettim sorun gözükmedi ama eski olduğu sıfır almak gerek orjinal..3 tane motor beynim var.. beyin olayını deniyecem PALM aldım motor verilerini görmek için kendim devre yaptım internette var basit sadece hataları silebiliyorum ancak verileri göremiyorum artık beyinden bir sıkıntı olduğunu düşünmeye başladım.Boğaz kelebeğini söktüm contaları değiştirdim şimdilik tek sıkıntı hava kaçak testi yapmak onun için aparat da yaptım ancak zamanım olmadı test etmeye..Benim en büyük sıkıntı direksiyonu çevirince stop etme olayı ona sinir oluyorum iki tane pompa aldım ama sonatadan çıkma orjinalini mi almak gerekiyor KAYABA marka bu konu hakkında deneyimin oldu mu?

sakrodas

Taklacı Güvercin
Beğeni puanı
93
ne biliyorsam seninle paylaşırım, özelden sana yazdım kardeşim. bu arada arabam 91 model special edition diye geçiyor. sunroof, 4 teker abs, cd player gibi donanımlar var yaşına göre teknolojisi gayet başarılı. çok severek kullanıyorum
bana herhangi bir mesaj gelmedi ama?

kaanevrensel

Takipçi
Beğeni puanı
12
Marka
Mitsubishi
Ben ilk önceleri bu aracın bu kadar farklı bir duygu yasatacigini hiç bilemedim ilk defa bir dort çekere bindim ve böle bir gücü görmedim aracı aldığım da çoğu istediğim şeyler yapılmıştı en son araba kısık modda ayarli idi 4 bin devir de 0.5 barda ben açılmasını istedim 1.2 bar 7 bin devir de kesiciye ayarlandi tabiki de ben kullanırken ama böle muazzam bir güç olamaz di bu hali ile bile 350 HP güç fazla korkutucu geldi bana
araç stock halde bile yeterli derecede güçlü ki siz üzerine yüklemişsiniz, zaten bu 4g63 motorlara modifiye ve yükleme işi çok başarılı oluyor blok çok müsait. numaranı aldım sana yazıcam kardeşim

OzanDnz

Panpa
Beğeni puanı
2,671
Marka
Ford
Öncelikle hayırlı olsun, konuya biraz geç yazıyorum ama konu sayesinde forumda çok nadir bir model olan Eagle Talon'un bile 3 tane kullanıcısı bir araya gelmiş. Böyle nadir araçlara hak ettiği değerin verildiğini görmek de ayrı mutlu ediyor. Hem emeğinize hem cebinize sağlık.