Trafik.

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Yılların videosu, trafikle mücadele ettikçe daha çok anladım değerini, lütfen paylaşın herkes izlesin. Hatta otopark bunun hakkında video çekse güzel olur.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,857
26,205
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Her sabah gittğim 4.5km mesafede hemen hemen hepsini yaşıyoruz. En nefret ettiklerim kırmızının ilk saniyeleri geçenler, diğer şeridi yavaşlatarak şerit değiştirenler ve olur olmadık frene basanlar

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Dünya'da 9. Avrupa'da 2. en kalabalık İstanbul trafiğine çözüm olur mu?
Ufak da olsa hafifletir. Ben izmirde sık sık kavşağın ortasını kapatanlar yüzünden yeşil ışıkta geçemedim, bazen bana da aynı şey oluyor ben karşı tarafı düşünüp boşluk bırakıyorum.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,232
45,833
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
images.jpeg.jpg

Trafikte en sinirlendigim anlarin basinda donel kavsaklar geliyor. Bizim memlekette de buna benzer bir kavsak bulunuyor. Resimde de goruldugu uzere kavsak girislerine ucgen tabela seklinde yol ver uyarisi koyulmus. Bizim sehirde ise tabeladan anlamayan insanimsilar yuzunden acik acik ' kavsak icinde ki araca yol ver ' diye kocaman yazmislar.

Buraya kadar sorun yok. Asil sorun kavsak icinde ki araca yol vermeye kalktigimda sagimda ki insanimsinin yol vermemesi. Hal boyle olunca benim verdigim yolun bir anlami kalmadigi gibi yol verdigim kavsak icinde ki adam onumde kilitlenip kaliyor. Tum trafik iptal. Tabi yol verdigim icin arkadan yedigim kornalarin, kufurlerin haddi hesabi yok.

Bu ulke insanini sevmemek, kil olmak icin cok gecerli sebeplerden biri dahadir bu cahillik, anlayissizlik durumu.

Trafik egitiminin ise iyi niyetli bir caba olmasi yaninda soruna direkt cozum olacagini dusunmuyorum. Bilenlerin de cogu kurala uymuyor. Cunku genel ahlaki bozuk, degil trafik egitimi, temel egitimini bile tamamlayamamis, empati yoksunu insanimsilarla dolu bu ulke.

Son düzenleme:

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Rahatsız olduğum bir konu da, örneğin 3 şeritli bi yol var, orta şeritteyim ve sağ şeritten başka bir yola ayrılacağım ama geçmekte zorlanıyorum çünkü her zaman sağ şerittekiler benden hızlı gidiyor :d. Bunu çok sık yaşamaya başladım artık önlerine atlıyorum umurumda değil. Bir gün kaza yapacam böyle ama.

Tb96

Profesör
8 Ağu 2019
850
1,208
1,870
27
Malatya
Marka
Opel
Ekli dosyayı görüntüle 23464

Trafikte en sinirlendigim anlarin basinda donel kavsaklar geliyor. Bizim memlekette de buna benzer bir kavsak bulunuyor. Resimde de goruldugu uzere kavsak girislerine ucgen tabela seklinde yol ver uyarisi koyulmus. Bizim sehirde ise tabeladan anlamayan insanimsilar yuzunden acik acik ' kavsak icinde ki araca yol ver ' diye kocaman yazmislar.

Buraya kadar sorun yok. Asil sorun kavsak icinde ki araca yol vermeye kalktigimda sagimda ki insanimsinin yol vermemesi. Hal boyle olunca benim verdigim yolun bir anlami kalmadigi gibi yol verdigim kavsak icinde ki adam onumde kilitlenip kaliyor. Tum trafik iptal. Tabi yol verdigim icin arkadan yedigim kornalarin, kufurlerin haddi hesabi yok.

Bu ulke insanini sevmemek, kil olmak icin cok gecerli sebeplerden biri dahadir bu cahillik, anlayissizlik durumu.

Trafik egitiminin ise iyi niyetli bir caba olmasi yaninda soruna direkt cozum olacagini dusunmuyorum. Bilenlerin de cogu kurala uymuyor. Cunku genel ahlaki bozuk, degil trafik egitimi, temel egitimini bile tamamlayamamis, empati yoksunu insanimsilarla dolu bu ulke.

Kıbrıs tam hayal ettiğin gibi :).Yaya geçitlerinde herkes durur,kavşaklarda trafik paylaştığın fotoğraftaki gibi. Araba kullanmak cidden çok rahat. Orada da en büyük sorun hantallık yeşil yanalı 3 sn geçmiş hala kalkmıyorlar sanki koyu yeşili bekliyor. Bunun dışında hiç sorun yok. Ters direksiyon kullanıyorum ama buradaki trafik kadar zorlanmıyorum.

tokatcikuscu

Deniz K
Taklacı Güvercin
25 Ocak 2020
64
90
485
27
Istanbul
Marka
Zirai Traktör
sol şeritten gidip önde yavaş giden aracın tampona yaklaşmak paha biçilemez

• Üzgün
Tepkiler: At

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,232
45,833
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Kıbrıs tam hayal ettiğin gibi :).Yaya geçitlerinde herkes durur,kavşaklarda trafik paylaştığın fotoğraftaki gibi. Araba kullanmak cidden çok rahat. Orada da en büyük sorun hantallık yeşil yanalı 3 sn geçmiş hala kalkmıyorlar sanki koyu yeşili bekliyor. Bunun dışında hiç sorun yok. Ters direksiyon kullanıyorum ama buradaki trafik kadar zorlanmıyorum.
Ben yesilde beklemek gibi masum bir olaya bile olsun, senin canin sagolsun kardes demeye dunden raziyim. Hic Kibris'a gitmedim ama gidip dediklerini gorunce buraya donmek daha zor olur benim icin trafik kulturu acisindan. Su durumda bile kendimi zor tutarken medeniyeti gordukten sonra magara seviyesine tekrar inmek koyar adama.

Tb96

Profesör
8 Ağu 2019
850
1,208
1,870
27
Malatya
Marka
Opel
Ben yesilde beklemek gibi masum bir olaya bile olsun, senin canin sagolsun kardes demeye dunden raziyim. Hic Kibris'a gitmedim ama gidip dediklerini gorunce buraya donmek daha zor olur benim icin trafik kulturu acisindan. Su durumda bile kendimi zor tutarken medeniyeti gordukten sonra magara seviyesine tekrar inmek koyar adama.

Kanada,Türkiye,Kıbrıs ta kullandım. Ülkemizdeki tempo çok çok ayrı. Sanki herkes yarış oyununda gibi.

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Avrupada çok kez araba kullandım gerçekten çok rahat oluyor. Artık stres yapmaya başladım araba kullanırken. Orda dur kalk yapayım 1 saat yine de dinç oluyorum, biraz klişe konuştum ama gerçekten böyle.

Acilen toparlanmak gerek diye düşünüyorum ama nasıl olacak bilmiyorum.

Aklıma geldikçe yazıyorum, bağlantı yolları aslında tek şerit ama çoğu vatandaş 2 şerit sanıyor geçmeye çalışıyor. Beni sürekli birileri sollamadan geçmeye çalışıyor, öyle yavaş da kullanmam 70 se 70-75 giderim genelde akarım yani.

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Mesela kırmızı ışık yanıyor yol 2 şerit bir de yaeım yamalak emniyet şeridi var. O yol her zaman 3 şerit oluyor kırmızı yanınca, illa en önde beklenecek, sonra ambulans vs gelince yol vermek mümkün olmuyor, daha hiç ambulansa ihtiyaç duymadım ama her zaman düşünür o yolu 3 lemem.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,232
45,833
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Kanada,Türkiye,Kıbrıs ta kullandım. Ülkemizdeki tempo çok çok ayrı. Sanki herkes yarış oyununda gibi.
Sabaha kadar yazariz burada ayar oldugumuz seyleri. Bitmez, tukenmez. Bu millet her konuda oldugu gibi bu konuda da egitimle degil despotlukla gudulur ancak. Cezalar aninda, sık ve yuksek sekilde istisnasiz uygulanmali desen cogunlukla cezayi koyan, uygulayan mercilerin de zihniyeti bozuk oldugundan yine bir halt gecmiyor ele. Bastan sona batik anlayacagin.

muhammed37

Panpa
17 Haz 2018
2,652
2,916
4,020
İstanbul
Marka
Volkswagen
Avrupada çok kez araba kullandım gerçekten çok rahat oluyor. Artık stres yapmaya başladım araba kullanırken. Orda dur kalk yapayım 1 saat yine de dinç oluyorum, biraz klişe konuştum ama gerçekten böyle.

Acilen toparlanmak gerek diye düşünüyorum ama nasıl olacak bilmiyorum.

Aklıma geldikçe yazıyorum, bağlantı yolları aslında tek şerit ama çoğu vatandaş 2 şerit sanıyor geçmeye çalışıyor. Beni sürekli birileri sollamadan geçmeye çalışıyor, öyle yavaş da kullanmam 70 se 70-75 giderim genelde akarım yani.
İstanbulda 1-2 saat trafikte araba kullanmanın verdiği yorgunluk işte çalışmanın verdiği yorgunluktan daha fazla geliyor bana tam bi işkence

Otto Çevrimi

Panpa
Destekçi
3 Eki 2016
1,633
1
5,130
4,070
Kocaeli
Marka
Alfa Romeo
Kıbrısın trafiği inanılmaz güzel. Kimsenin acelesi yok. Tek şeritli yolda sola sinyal verip bekliyorsun. Arkana 10 araba doluyor, birisi de selektör yapmıyor. Kavşaklarda geçişe herkes riayet ediyor, hatta döner kavşağa "o gelene kadar geçerim ya" mantığıyla girdiğin zaman kavşağın içindeki adam üstüne üstüne gelip korna çalıyor :)

MehmetAydin

Mehmet AYDIN
Panpa
10 Haz 2019
1,826
2,101
2,570
31
Niğde
Marka
Chevrolet
Benim de en sinir olduğum 2 şey;zaten kırmızı ışığa yaklaşırken birinin arkadan dalıp seni sollama derdine düşmesi ve diğeri de sinyal koluna sürekli yok muamelesi yaparak şerit değiştirmek ve sollamak.İkisi de kaza sebebi.

Otto Çevrimi

Panpa
Destekçi
3 Eki 2016
1,633
1
5,130
4,070
Kocaeli
Marka
Alfa Romeo
Çamlık Kavşağı- Kavacık istikameti.
Mehmetçik Vakfı- Kocaeli istikameti.

Yan yola girip ileride kaynak yaparlar yola. Dar boğaz oluşma sebebidir bu. Bu vatandaşlar yüzünden trafik oluyor oralarda.

Mesele davranış değil, ahlak problemi var. İlla çıkışına bir polis koyup emniyet şeridi ihlali cezası yerleştireceksin ki kimse girmesin. Fakat çözüm değil, problemi bastırmak ancak.

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford
Birbirimize saygımız artmadığı sürece düzelmeyecek trafiktir.
Türkiye - Romanya yolculuğunu 2 senedir yapıyorum. Bulgaristan dahil (bence tüm avp ülkeleri) yolda insanlar gayet saygılı ve sakin. Ada kavşakların hepsinde ada dışındakiler bekler, uygun olduğunda yola çıkar. Eğer bunun tersini yaparsanız kaza yapmanız olasıdır çünkü kimse frene bile basmaz. Yaya geçitleri aynı şekilde, adım atmanız yeterli. Ülkemizde çok az sürücü yaya geçitlerine, önceliklere önem veriyor, umarım sayımız artar.

babayimben

Enes
Panpa
4 Eki 2018
843
1,751
2,520
47
İstanbul
Marka
Mercedes
9 senedir yaşadığım şehir olan İstanbul bazlı konuşursam;
1- Videoda 0:29'da tavuğu izleyenler yüzünden,
2- Videoda 0:58'deki gibi 2. şeritten bağlantı yoluna girenler yüzünen TEM ve E-5 trafiği oluyor.
Bunun harici ufak tefek arızalar her kentimizde var, bu da bizim insanımızın kural bilmezliği, çok sallamıyorum artık, değiştiremeyeceğim şeyler için sinirimi bozmayı uzun süre önce bıraktım.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım